SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak mierzyć efekty redukcji?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1622

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1374
Mam dwa pytania waga na początku redukcji była 71.5 teraz mam 70.6 od trzech tygodni jestem na redukcji -300kcal. Na początku mogła zejść woda ale po sylwetce wydaje mi się że jest trochę lepiej . Czy jest się czym martwić że tak powoli waga schodzi czy nie. Makro trzymam 2.5 g białka 0.2 tłuszczy i reszta węgli kcal 2450. I czy tak może być?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Masa ciała nie jest dobrym rozwiązaniem pod kątem kontroli efektów kształtowania sylwetki. To ile ważymy nie warunkuje efektów redukcji tkanki tłuszczowej i wyglądu sylwetki. Z tego też względu sugeruję przyłożyć się do pomiarów efektów Twojej redukcji. Będą to obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Poza tym, raz w miesiącu zdjęcia sylwetki (przód, tył, bok). Ważne żeby były wykonywane w tej samej pozie, odległości, bieliźnie i świetle. Wtedy będziesz wiedział jakie są efekty. Teraz niestety nie wiesz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33149 Napisanych postów 23219 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278173
Nie napisałeś najwazniejszych rzeczy czyli nic o sobie i o swojej aktywnosci wiec cieżko ocenic czy np 2400 kcal nie jest za malo dla ciebie na start redukcji , kolejna sprawa to taka że czego ty oczekujesz po 3 tygodniach?? Kolejna sprawa to taka że waga nie jest żadnym wyznacznikiem bo o ile u osoby z otyłościa waga powinna lecieć to u sylwetki normalnej gdzie nie ma dużego balastu moze zejsc 2 kg na miesiac a sylwetka zmieni się dość sporo . Jeśli jesteś pewny ze masz dobrze wyliczone kcal a martwi cię progres to mozesz zwiększyć aktywnosć lub odjąć 100 kcal i obserwuj . Pamietaj ze redukcja to nie wyścig i nie spiesz się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Co do wagi to optymalny spadek wagi w Twoim przypadku to by było od 300 do 700g tygodniowo, to tak optymalnie. Ale wiadomo w życiu nic nie jest liniowe, tutaj też nie mozna tego tak rozpatrywać i lepiej redukcję rozpatrywać w szerszym okresie czasu, czyli przykladowo w ciągu miesiąca jak stracisz te 1,5-2kg to będzie spoko, tutaj tez nie ma co się spieszyc bo to taki proces że jedyne co możesz zrobić to zagonić się szybciej w kozi róg i będzie lipa z tego wszystkiego ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1374
Mój trening to 3 x siłowo w tygodniu poniedziałek klata triceps brzuch wtorek interwał 12 min środa nogi biceps czwartek wolne piątek plecy barki brzuch . Czy ten rozkład makro jest ok czy lepiej więcej tłuszczy i mniej węgli bo wiadomo organizm czerpie energię z węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Obstawiam że tutaj nie jestes na żadnych środkach więc te 0,2g tłuszczy na kilogram masy ciała to będzie za mało, tutaj minimum bym stawiał na 0,8g na kilogram masy ciała. Jednak tłuszcze grają wazną rolę w regulacji układu hormonalnego więc tutaj bym nie olewał tej kwestii, wiadomo ostatnie 2-3tyg trzymanie tak nisko tlusczy nic złego nie zrobi ale w dłuzszym czasie bym jednak zwrócił na to uwagę. 2,5g białka całościowego wg mnie ok, tak właśnie 2-2,5g bym trzymał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1374
Ale to źle że tylko tyle tłuszczy i czy to spowolni spalanie tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
hehe patrzysz tylko na spalanie tłuszczu czy też na zdrowie? Bo tutaj raczej jak zdrowie padnie to ze spalania tłuszczu też będzie lipa. Zdrowie masz tylko jedno i nalezy o nie dbać, poczytaj sobie co robią tłuszcze w diecie, za co są odpowiedzialne, dlaczego nie należy schodzić poniżej pewnych wartości. Ja wyraziłem swoją opinię, co Ty z tym zrobisz to tak naprawdę Twoja sprawa a ja przekonywać do swojej racji nie zamierzam nikogo ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33149 Napisanych postów 23219 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278173
janek 1234
Mój trening to 3 x siłowo w tygodniu poniedziałek klata triceps brzuch wtorek interwał 12 min środa nogi biceps czwartek wolne piątek plecy barki brzuch . Czy ten rozkład makro jest ok czy lepiej więcej tłuszczy i mniej węgli bo wiadomo organizm czerpie energię z węgli.
Winter ci juz dużo wyjasnił i zastosuj się do jego rad bo ma doswiadczenie ogromne wiec sam chętnie czytam jego wypowiedzi i z szacunkiem podziwiam na faceboku za pracę jaką wykonuje :) podział makro rozpatruj tez w kwestiach zdrowotnych bo ciało to jedno a zdrowie to drugie wiec ważne aby dostarczyć odpowiednia ilosć makro z odpoweidnich źrodęł a dieta ma być tak urozamicona aby w skali tygodnia zaspokoic organizm na wszystkie potrzeby jak chodzi o makro minerały czy witaminy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1374
Najważniejszy jest deficyt czyli i tak będę spalał tkankę tłuszczową . A tłuszcz podwyzsze do 0,8g na kg/m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przede wszystkim progres mierz poprzez kontrolę obwodów ciała, a nie wagę. Jeżeli jesteś początkujacy i nie miałeś styczności z treningiem siłowym to możesz na pcozątku tracić jednocześnie tłuszcz iu budować tkankę mięśniową, więc na tej wadze może okazać się że nic nie ruszy, a nawet przybędzie w skrajnych przypadkach, a kompizycja sylwetki się poprawi, co słusznie sam zauważyłeś. Na tym podeprzyj swoje obserwacje i dopiero jak nie będzie progresu w obwodach to tnij kcal lub dokładaj aktywności fizycznej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
podbij tłsuzcze minimum 0,7-0,8 g na kg masy ciała, hormony potrzebuja tłuszczy. To nie jest tak że za tkankę tłuszczową odpowiadają tłuszcze

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - porady

Następny temat

Na czym smażyć?

WHEY premium