SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gołota vs Adamek - dyskusja po walce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 102614

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j/w
jeżeli Gołota nie wygra przez KO, to Adamek powinien go wypunktować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
ROZMOWA Z GOŁOTĄ I JEGO TRENEREM





„Adamek nas nie interesuje”

„Nie jestem zainteresowany sparingpartnerami ani metodami przygotowania Tomka Adamka do walki z Andrzejem. Adamek nas nie interesuje do 24 października. Nas tylko interesuje jak możemy szybko skończyć walkę” - mówi trener Gołoty, Sam Colonna. Andrzej, który skończył właśnie 120 minutowy trening, wyżyma do wiadra koszulkę. ”Poszło ze 2,5 kilogramy” – mówi Gołota. „I to tak już od 8 tygodni...” Na dwa tygodnie przed przylotem do Polski na „Walkę Stulecia” z mistrzem świata International Boxing Federation w Łodzi, Andrzej i jego trener są pewni swego...

- Osiem tygodni obozu, a do walki zostały jeszcze trzy tygodnie. Sześć dni tygodniu...

Andrzej Gołota: Właściwie to 9 tygodni i 7 dni w tygodniu bo w niedzielę jeżdżę na rowerze. Jak przyszedłem pierwszy raz na trening od listopada 2008 to w sumie tylko machałem rękoma, żeby sobie coś przypomnieć. Sensu to za dużego nie miało. Zaliczamy jako obóz?

Sam Colonna: Osiem solidnych tygodni. Andrzej trenuje jakby miał 25 lat, a nie 41. Widziałeś sam – dwie godziny treningu, najdłuższa przerwa 30 sekund, przerwy między rundami 15 sekund. Andrzej waży jakieś 250 funtów, może trochę zbijemy do walki, ale nie wiem czy to konieczne.

- Tomek ma sparingpartnerów o w miarę rozpoznawalnych nazwiskach. Andrzej nie za bardzo. Jakie to ma znaczenie?

AG: Żadnego. Jakby sparował ze mną, to by mu coś dało, a tak? Zero znaczenia, jak się walczy z kimś takim jak ja.

- To znaczy jakim?

AG: Wiedzącym co się dzieje na ringu. Nie dającym się nabrać na żadne sztuczki.

- Co powiecie tym, którzy twierdzą, że Andrzejowi Gmitrukowi łatwiej było znaleźć sparingpartnerów symulujących Gołotę, a Samowi Colonnie trudniej z tymi podobnymi do Adamka.

AG: Bo Adamek jest szybszy od błyskawicy?

SC: Bez przesady. Mam dwóch takich, których ustawiłem tak, jak walczy Adamek i symulują go znakomicie. Można się pomylić. Trenowałem Adamka przez rok. Tak się nie zmienił, żebym nie wiedział jak będzie walczył. Jeśli coś się zmieniło, to na lepsze – łatwiej go trafić. Ciekaw jestem jaki wielki będzie ring w Łodzi – pewnie jak największy, żeby Adamkowi łatwiej było uciekać.

- Nie spodziewacie się wymiany ciosów?

AG: Jakiej wymiany? Jeden jego, jeden mój i mistrz świata przegrywa przez nokaut? Takiej wymiany?

SC: Jeden cios z prawej Andrzeja, jeden z tych dziesięciu, które mnie dziś przesunęły metr po ringu i jest po walce. Nawet jak nie będzie to od razu nokaut, to Adamek straci wiarę w to, że może coś zrobić Andrzejowi, a Gołota to wykorzysta. Na pewno Adamek o tym wie, ale wiedzieć i poczuć cios Gołoty na głowie to dwie zupełnie inne rzeczy.

- Ma być walka 12-rundowa. Być może nawet jedna z głównych organizacji rankingowych jak np. WBC ją zasankcjonuje w kategorii mistrzostwa interkontynentalnego. Zastanawiają się nad tym promotorzy obu pieściarzy z Main Events i Don King Productions. Ma to dla was znaczenie?

AG: Jaki pas? Interkontynetalny? Których kontynentów? Daj spokój, proszę cię. Chyba lepszy już byłby pas miasta Łodzi. Kiedyś, jako junior wygrałem tam turniej o Srebrną Łódkę. Poczekaj, kiedy ja tam ostatni raz byłem... 20 lat temu na mistrzostwach Polski. Szmat czasu, poszło nie wiadomo kiedy.

SC: Dwanaście rund? Tak myślałem, że to będzie zrobione pod Adamka bo na początku była mowa o dziesięciu. Ale to nie będzie miało dużego znaczenia, bo sparujemy 10 i 12-rundowe sesje. Zresztą wcale nie musi mieć przewagi jeśli walka będzie trwała dłużej.

- Amerykański promotor braci Kliczko zapowiedział, że w przyszłym roku, jak Adamek wygra z Andrzejem Gołotą, to bardzo chciałby zrobić z nim pojedynek w nowojorskiej Madison Square Garden. Wasz komentarz?

AG: Weź powiedz temu promotorowi, żeby więcej nie pił.

SC: Poważnie? Dodatkowa presja na Adamku, a Gołota ma jeszcze jedną motywację...

Przemek Garczarczyk z Chicago
bokser.org








Andrzej jak zwykle z humorem, boje się ,że w tej walce może sprawdzić się najczarniejszy z moich scenariuszy czyli to że Andrzej się posypie... Obym się mylił. Andrzej nie oleje przygotowań ta walka do dla niego coś wyjątkowego ma wyraźnie duży konflikt z Adamkiem i w ringu chce go wyjaśnić z Tomkiem. Go Anrew!

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Gołota chyba ze ostatnie walki zmagał się z kontuzją ręki. Jeśli faktycznie ją wyleczył... Będzie good...
Ale takie kontuzje nie są łatwe do wyleczenia....
Myślę że znowu będzie walczył jedną ręką. Mam jednak nadzieję że się mylę. Jestem za Andrzejem

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Ankieta jaka wyrównana 108 do 107 dla Adamka.

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
No ciekawe jak to będzie. Ale stawiam na Adamka. Walka odbędzie się na pełnym dystansie, chyba, że Gołota znowu nabawi się jakiejś kontuzji.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 919 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18478
ta walka jest na tej samej zasadzie co pudziana.. maly kontra duzy

Co Cię nie zabije to Cię dwa razy wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708




Już 24 Października, dojdzie w Łodzi do największego wydarzenia w historii boksu zawodowego w Polsce. W ringu, naprzeciw siebie staną dwaj doskonale znani wszystkim pięściarze. Czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, Andrzej Gołota (41-7-1) oraz mistrz świata federacji IBF i posiadacz pasa magazynu „The Ring” Tomasz Adamek (38-1).

więcej na fight24.pl -> http://www.fight24.pl/?p=3497 

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Ale mine na plakacie Adamek ma nie do podje*ania

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2677
ja jednak stawiam na Adamka... jest młodszy,szybszy i w szczycie formy ale gołoty nie można lekceważyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
No właśnie co do szczytu formy to nie wiem jak to u Adamka wygląda ile on ma zamiar przybrac na wadze? Ktos cos wie?
Gołota dla adamka to niewygodny przeciwnik bo to typowa wschodnia szkola boksu lewa noga z przodu i duzo prostych a zasieg ramion i wzrost wiadomo na czyja kozysc.
Jesli golota sie wydolnosciowo dobrze przygotuje to przy tendencji Adamka do przyjmowania ciosow kiepsko to widze, ma twardy leb ale golota ma ciezkie lapy.
Czuje 6-8 runda K.O Golota
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rafał Simonides - relacja z Tajlandii cz. 1

Następny temat

Problem z Workiem

WHEY premium