SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gołota vs Adamek - dyskusja po walce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 102615

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Tomasz Adamek przed i po walce z Andrzejem Gołotą, niejednokrotnie podkreślał, że chce zostać w wadze ciężkiej i walczyć z największymi tuzami światowego pięściarstwa. Okazuje się, że dalsza kariera "Górala" wcale nie musi być związana z wagą "królewską".

"Góral" z Gilowic, przed sobotnim zwycięstwem, podkreślał, że w wadze junior ciężkiej nie ma większej przyszłości, dlatego zdecydował się zwakować pas IBF. Argumentował swoją decyzję tym, iż stacje telewizyjne nie są zainteresowane pojedynkami Tomasza z bokserami w tej kategorii. - Bez telewizji nie ma boksu - mówił Adamek.

Życie bywa czasem przewrotne i lubi wszystkich zaskoczyć. Tak może być w przypadku Adamka. Otóż, starciem Tomka z Cunninghamem w wadze junior ciężkiej zainteresowała się stacja HBO.

- Myślę, że Tomek wróci do wagi junior ciężkiej. Już się mówi o jego rewanżowej walce ze Stevem Cunninghamem. Po sobotnim pojedynku z Gołotą, HBO podobno chce takiej walki. Niewykluczony jest również pojedynek z Royem Jonesem Juniorem. Oczywiście Roy teraz walczy z Hopkinsem, ale możliwe, że za pół roku, w Polsce dojdzie do starcia Roya Jonsa z "Góralem" - powiedział "Wirtualnej Polsce" znany dziennikarz "Rzeczpospolitej" i ekspert Polsatu Sport, Janusz Pindera.

boxingnews.pl

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Ajsik9 jak ja lubię jak ktoś tak pisze ach ten internet.. no tak się składa że głupi nie jestem ale w 2óch znakomitych słowach streściłem to co myślę o Adamku. To by było na tyle pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Mówilem,czyste dywagacje,szczerze powiem,to trzeba poczekać i zobaczyć jak rozwinie sie sytuacja.Walka z Golota pomogła,bo wokół Adamka zrobil sie szum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
Nie rozumiem czemu tak wiele osób na tym forum, najczęściej mających kilkanaście lat ocenia Adamka kompletnie człowieka nie znając. To niezwykle skromny jak na boksera człowiek, nie jest typem showmana czy nadętego bufona jak Roy J.
I niestety tak to wygląda - wystarczy porozmawiać o Adamku z mieszkańcem Żywca czy Rychwałdu, a nie warszawiakiem znającym go tylko z TV czy brukowców...
Bzdurą jest, że Tomek ma Gołocie cokolwiek zawdzięczać, nigdy nie byli przyjaciółmi, co najwyżej znajomymi Polakami mieszkającymi w USA zajmującymi się boksem.
Gołota po porażce udał, że Tomka nie widzi, Mariola pokazała prawdziwą klasę...
Tymczasem Gołota powinien Tomkowi podziękować , że między 2-5 rundą oszczędził go żeby nie narobić mu wstydu. Bo gdyby przyspieszył Gołota skończyłby swój udział w walce w 2 rundzie.
Co do szans w walce z Kliczkami - to żadni herosi, HW jest obecnie wyjątkowo słabo obsadzona, za 15-20 miesięcy ma duże szanse na tytuł. I wcale bym się nie zdziwił gdyby Kliczkowie w tym czasie już nie byli jego rywalami w walce o pas.


Zmieniony przez - Ravenlord w dniu 2009-10-25 22:06:53

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 7937 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 66836
Wygrany przez Tomasza Adamka pojedynek z Andrzejem Gołotą, który odbył się w minioną sobotę obejrzało w stacjach Polsat i Polsat Sport w sumie 8,19 mln osób. Łączny udział obu stacji w czasie trwania walki wyniósł ponad 60 proc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 391
czyi telewizje oglądało ok. 15 mln polaków powyżej 16 roku życia ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3681
Radek-oczywiście ma problemy z mową tez przez sw jednak to nie jest powód do śmiechu.Poza tym miałeś sparingi?Wiesz jak to jest walczyć z silnymi chłopami którzy jednym uderzeniem zrobili by z ciebie puree?Idź pobiegać,pograć w futsal ale nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.

Czyli wyszło na moje... Napisałem już, że nie jest mi do śmiechu. To tragiczny przykład tego, co boks może zrobić z człowiekiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Cezi Bell to świr z narkotykową przeszłością, pewnie ktoś z was słyszał o historii w której to wymieniony wyżej O'Neil żócił siekierą w kolegę w lesie, ale na szczęście nie trafił. Do walki z Adamkiem nie wchodził ten sam Bell, który dwa lata wcześniej zlał i znokautował Mormecka. Dla mnie walka Adamka z Tuą to na prawdę strasznie poważny sprawdzian dla Tomka, Tua wcale nie jest stary jeszcze ani zardzewiały co pokazał w ostatniej walce, Tua przed nikim nigdy nie spękał, jeżeli David byłby w dobrej dyspozycji to sądzę że mógłby poskładać naszego Tomka. Moim zdaniem na obecnym etapie kariery Adamka walka z Tuą to za wysokie progi i zbyt niebezpieczny przeciwnik, o wiele lepszym rozwiązaniem według mnie była by walka z Austinem czy Ruizem. Cezi ale tak szczerze mi odpowiedz, widziałeś całą walkę Tuy z Byrdem? Tam nie było żadnej masakry po prosty cwany Byrd zniwelował brutalną siłę i tyle. Pozdroo

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Masz rację jarzynek,ale walka z Tuą byłaby dobra w perspektywie,tego czy Tomek umie zniwelować dynamit i dynamikę w łapach Tuy,który zawsze będzie mi przypominał coś z Tysona.Taki sprawdzian przed Kliczkami.Chociaż osobiscie wole walke najpierw taka jak:

Adamek vs Austin

Adamek vs Maskaev
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1913
Witam.
Walka była dobrze przez Polsat obmyślona bo nawet moja żona, która na niezłych filmach zasypia ok 22 godz. na walkę czekała i obejrzała.
Przed walką obstawiałem zwyciestwo Adamka, ale nie takie szybkie.
Ze wzgledów praktycznych byłem za Tomkiem bo jemu ta walka mogła tylko pomóc w uzyskaniu rozgłosu w USA i ułatwieniu dalszej kariery (umożliwienie walki z najlepszymi). Sentymentalnie to nie byłem za żadnym z nich bo obydwu lubie i szkoda mi było tego co przegrał.
A teraz do narzekajacych. Jak poczytałem na różnych portalach (onet, interia, ...)i tuatjna forum wypowiedzi forumowiczów to są dwa typy;
1. "Gołota to szmaciaż, dobrze że Adamek mu dowalił" itd. itp.
2."Walka ustawiona, Adamek to cham i bla bla" itd. itp.

Jakby wygrał Gołota to jego obrońcy nie pisali by, że Adamek nie ma honoru, jest kłamcą, chamem, wbił nóżw plecy w Gołocie i co tam jeszcze wymyślicie, tylko byłoby, że wiedziałem, Adamek za cienki na Gołotę itd.
Natomiast obrońcy Adamka pewnie pisali by, że też mi wyczyn Andrzeja skoro wygrał z lżejszym o 20 kg Adamkiem, że miał fuksa, albo Adamek był chory itd.
Ludzie opanujcie się, bo poziom waszych wypowiedzi jest żenujący ( brak konkretnych argumetów ), tylko wymyślanie zawodnikom od chamów, cieniasów, zdrajców, czy jąkał, w zależnosci od waszego punktu siedzenia.
Obydwaj coś dla naszego boksu zrobili, robią. Adamek zdobył Mistrzostwo świata w wadze pół cieżkiej i junior ciężkiej, to jest coś. Przecież ogladaliście jego walki i cieszyliście sie jak wygrywał, chociaż na pewno jacyś sie znaleźli co pisali że ma fuksa. Jak Gołota walczył to też się czekało na walki i siedziało przed pudłem z tętnem 180 na sekundę. Nawet jak przegrywał to nie wieszało sie na nim szmat, może z małymi wyjątkami co łatwo im sie mówi jak się patrzy w TV a nie walczy samemu.
Dlatego szacunek ode mnie dla obu Panów, bez wielkiej radości z wyniku walki, która powinna się skończyć po 12 rundach.
ps. jakby wygrał Gołota to pewnie gdyby dostał szansę walki z Kliczkami to obrońcy Adamka też pisali by, że Kliczki go zmiotą z ringu i że nie ma szans bo pokonał tylko cienkiego, małego Adamka.
ps2. Kolega co tłumaczył się dyslekją nie ma racji bo za błedy ort odpowiada DYSORTOGRAFIA, którą nie stety mam. Dyslekcja to trudności zwiazane z czytaniem i ew. percepcją wzrokową , słuchową itp. w zaleznosci od rodzaju dyslekcji ( ok.6 odamian).

Zmieniony przez - Sobilak w dniu 2009-10-26 10:37:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rafał Simonides - relacja z Tajlandii cz. 1

Następny temat

Problem z Workiem

WHEY premium