SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Figura jabłko - trening

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7991

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
amfibia

Na co dzień słodyczy mało, bo nie mam ciśnienia, względnie ciastko, jogurt lub sałatka owocowa, za to nikt i nic mnie nie zmobilizuje do zaprzestania jedzenia chleba. [...] I jak widać - działa


Raczej nie działa bo nadal chcesz się pozbyć tłuszczu z brzucha gdyby działało to nie było by tego problemu. A jak twierdzisz, że jesteś jabłkiem to tym bardziej powinnaś zwracać uwagę na jakość węgli. Wszelkie słodycze, pszenica i jej przetwory odpadają. Chleba nie zakazujemy jeść ale najlepiej wybierać te żytnie na zakwasie.

Przez święta czyli 2-3dni nie ma fizycznej możliwości przytycia 2-3kg jak już czegoś nabierasz to wody a później ona schodzi. Z utratą tłuszczu ma to niewiele wspólnego a waga by wróciła bez głodówki po powrocie do tego co standardowo jesz.

Spojrzałam na zdjęcia - Ty nie masz wystającego brzucha ale całkowity brak tyłka (albo spodnie aż tak go spłaszczają). Brakuje Ci mięśni, które sprawiają, ze ciało wygląda jędrnie.

Czekam na ankietę Jestem ciekawa jak reszta wymiarów wygląda no i jak wygląda przykładowy dzień jak jesz.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
i nie kręć hulahopem bo kręgosłup za ten nienaturalny ruch ci kiedyś "podziękuje," to zabawka dla małych dziewczynek czasami a nie forma ruchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
Wiek : 25
Waga : 60.5
Wzrost : 1,68m
Obwód w biuście(1) : 92
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 78 (a myślałam, że jednak 75...czyli każde kilo w górę to 1cm w brzuch, tak mi wychodzi)
Obwód na wysokości pępka : 90
Obwód bioder (3): 92
Obwód uda w najszerszym miejscu: 50
Obwód łydki : 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : Brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : Twarz i ramiona.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności:

Ćwiczenia na dyskopatię wzmacniające mięśnie środka: http://www.szpitalstaszow.pl/sites/default/files/pdf/poradnik_pacjenta/zestaw_cwiczen_dla_pacjentow_z_dyskopatia_ledzwiowa.pdf , co drugi dzień po ok 30 minut, serie po 30 (30 razy do jednej nogi, 30 do drugiej, 30 wymachów itp.)
Rozciąganie do szpagatu (stąd brałam ćwiczenia: http://www.tipy.pl/artykul_1263,jak-zrobic-szpagat.html) - codziennie, do 15min.
Hoopdance - w miarę wolnego czasu, częściej wiosną i latem (możliwość treningu na świeżym powietrzu), w okresie jesienno - zimowym od 1 do 2 razy w tygodniu po pół godziny. Maksymalnie 45min w przypadku kręcenia tylko na brzuchu.
Koło treningowe gładkie, 600gram.

Co lubisz jeść na śniadanie: 2 kromki ciemnego pieczywa, na każdym plaster sera i szynki z indyka + kawa bez mleka i cukru + małe ciastko (często domowej produkcji typu pierniczek).
Co lubisz jeść na obiad : makaron z warzywami + sos (z torebki lub ręcznie robiony np. z sera pleśniowego), kopytka, pierogi, kurczak na parze/bez tłuszczu z gotowymi przyprawami + warzywa + dwie łyżki ryżu lub gałka ziemniaków; łosoś z brokułami i ziemniakami; makaron z łososiem. Generalnie dużo potraw mącznych i białe mięso lub łosoś.
Co jako przekąskę : jogurt owocowy, muesli z jogurtem naturalnym i owocami.
Co jako deser : rzadko jem desery. Czasem po obiedzie małe ciastko typu pierniczek. Najczęściej raz na miesiąc jakiś kawałek ciasta.
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: zaleczona dyskopatia (operacja) + dwie małe przepukliny, niewielka skolioza, wyprostowana lordoza, skręt kręgu (jako pozostałość po dyskopatii).
czy regularnie miesiączkujesz: Ciężko powiedzieć - przez ostatnie niecałe 2 lata tak a teraz stanęło.
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak, neuroleptyk (Ketilept) na sen.
Preferowane formy aktywności fizycznej: stretching, hoopdance, coś co nie będzie monotonnym powtarzaniem tych samych ruchów ani aerobikiem (za szybkie tempo uczenia się nowych figur). Raczej unikam gwałtownych ruchów (kręgosłup). Lubiłam pilates i zajecia na zdrowy kręgosłup oraz jogę.
W tym miejscu dodam: nienawidzę biegania i nudzi mnie pływanie od ściany do ściany.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : 1200kcal (rozpisana indywidualnie z dietetykiem pod stan zdrowia i preferencje).

Jadłospis 1200kcal na okres 2 tygodni:

I ŚNIADANIE: (8.00)
Musli z owocami suszonymi (lub płatki z bakaliami, orzechami, bananem) 2/3 szklanki (50g)
mleko 0,5% 200ml.
Lub: jogurt naturalny 150g i musli owocowe 50g
Lub: jogurt owocowy 175g i musli owocowe 40g
Lub: 2 jaja gotowane na miękko (100g) z 1 kromką chleba razowego (40g) i margaryną Flora (5g)
Lub: chleb żytni razowy/chrupkie 2 kromki (80g) i wędlina drobiowa/twaróg chudy 2 plastry (40g)
Lub: serek wiejski/twaróg chudy 200g i miód lub dżem 2 łyżeczki (14-20g)

II ŚNIADANIE: (11.00)
ananas – 540g (świeży), winogrona – 270g, grejpfrut/melon – do 810g, jabłko/pomarańcza – 350g
Lub: jogurt naturalny/kefir (150g) z płatkami musli (30g)
Lub: sałatka owocowa 250g (banan, kiwi, jabłko, winogrona, pomarańcza) z jogurtem naturalnym 50g

OBIAD: (14.00)
1. 100g twarogu chudego, 12g miodu (1 łyżka), awokado 200g.
2. 300g sałatki z jabłek gruszek i śliwek, kefir 250g, orzechy włoskie 35g.
3. 300g surówki z marchwi i jabłek, 30g nasion słonecznika, 150g twarogu chudego, 100g rzodkiewki.
4. 300g sałatki ze świeżych warzyw (ogórek, pomidor, papryka, rzodkiewka itp.), 2 łyżki oliwy z oliwek, 200g dorsza wędzonego.
5. 300g sałatki ze świeżych ogórków i pomidorów, 1 małe opakowanie tuńczyka w sosie własnym (110g suchej masy), 1 łyżka oliwy z oliwek (12g), 100g kukurydzy konserwowej lub 150g groszku.
6. 200g ryby (wędzona/pieczona), 200g groszku konserwowego, jedna duża brzoskwinia (270g).
7. 300g sałatki z kapusty pekińskiej z rzodkiewką i porem, 150g szynki wołowej gotowanej, 1 łyżka oliwy z oliwek (12g), 100g groszku zielonego z puszki.
8. serek wiejski 200g (lub kefir 400g) z jabłkiem 300g (lub 2x150g) oraz orzechy włoskie 30g.
9. mięso chude gotowane 150g (kurczak, indyk, wołowina)lub tofu 150g, ryż/kasza/kuskus 50g, sałatka warzywna (sałata, ogórek, pomidor, rzodkiewka, + ew. 5 oliwek) 300g, 1 łyżeczka oliwy.

PODWIECZOREK: (17.00)
Warzywa 300g z: chude mięso, 90g, lub jogurt naturalny 150g, lub ryba 110-140g (pieczona w folii), tofu 100g
lub: serek wiejski 150g/kefir 250g
lub: jabłko 150g/grejpfrut 350g
lub: serek danio z warzywami 125g

KOLACJA: (20.00)
barszcz czerwony czysty 500g + jogurt naturalny 0% 75g
rosół lub koperkowa 600g + jogurt naturalny 0% 150g
pomidorowa (czysta) i grzybowa bez ziemniaków 400g + jogurt naturalny 0% 150g
szczawiowa 500g + jogurt naturalny 0% 150g
barszcz z botwiną 600g + jogurt naturalny 0% 75g
kapuśniak 600g + jogurt naturalny 0% 150g
jarzynowa lub neapolitanka 400g + jogurt naturalny 0% 75g
ogórkowa 450g + jogurt naturalny 0% 75g
lub: fasolka szparagowa/brukselka gotowana - 200g
lub: sałatka warzywna (300g) z:
filet z piersi kurczaka, cielęcina, wołowina (90g), mintaj (140g), dorsz (130g), flądra, morszczuk (110g)



W ciągu dnia duże ilości wody mineralnej nie gazowanej (min. 2l).
Wartość energetyczna: około 1200kcal

Może to istotne - nie odczuwam pragnienia. W ciągu dnia piję ok litr wody + spożywane jogurty i owoce. Więcej płynów wmuszam jak pamiętam.

Zalecenia do diety:

Zamienniki- mięso, sery, ryba:
100g piersi z kurczaka = 100g piersi z indyka, cielęciny, wołowiny, twarogu chudego, tofu, tuńczyka w sosie własnym, serek sojowy, kotlet sojowy, ew. serek wiejski (150g)
ok. 130-170g mintaja, dorsza, flądry, soli, morszczuka, jogurtu naturalnego.
Warzywa:
(świeże, mrożone, suszone, gotowane)
Sałata,
Ogórek,
Pomidor,
Kapusta (ciężkostrawna),
Kalafior,
Brokuł,
Buraki,
Marchewka; papryka surowa
(warzywa poza strączkowymi, kukurydzą i ziemniakami)
Do sałatek i innych potraw nie dodajemy żadnych tłuszczy!

Forma przygotowania:
gotowanie,
duszenie,
pieczenie,
grillowanie,
smażenie bez oleju (saute),

Zamiast sałatek/surówek (obiad, podwieczorek, kolacja):
Zupa gotowana bez kości, wywar z warzyw nie zabielany!
(można dorzucić 30g mięsa chudego zmielonego lub w kawałku- bez kości!).

Zamienniki owoce:
grejpfrut, pomarańcza, jabłko, brzoskwinia, pomelo.
Zamiast cukierków i ciastek: (w wyjątkowych sytuacjach)
Suszone owoce,
Musli zbożowe z suszonymi owocami,
Czekolada gorzka 90% kakao.

Kiedy nie można przezwyciężyć „głodu słodyczy”:
Najlepiej spożywać to co wyżej. Ew. słodkości w sytuacji „awaryjnej” najlepiej spożyć w minimalnej ilości rano po posiłku (popić kawą) lub tuż po intensywnym wysiłku fizycznym, np.: jazda na rowerze, bieg, jogging, trening na siłowni. Wysiłek nie może być krótszy niż 30min.

Przy dużym głodzie (ew.):
Jogurt naturalny/kefir 0% (150g) z otrębami.
Sałata, ogórek świeży, pomidor świeży.

Jeśli posiłki są za małe:
bezpośrednio przed posiłkiem wypijamy szklankę wody niegazowanej lub spożywamy mały kefir z otrębami.
Zaleca się spożywanie posiłków powoli.

Dozwolone napoje: kawa, herbata, woda mineralna niegaz.
(u osób z nadciśnieniem kawa jest zabroniona)

Podawane miary wag dotyczą produktów przed przygotowaniem!


Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 22:01:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
obliques
a tymczasem 1200kcal to początek do zaburzeń odżywnia, kazdy dietetyk daje diete na poziomie BMR szybki efekt a ze pacjent nie wytrzymuje to jego wina , ale część sie zapiera i idzie na całość

1200kcal to sie spala leząc i patrzac w sufit


Kompletnie nie rozumiem - jakby to była dieta poniżej 1000kcal albo taka, gdzie każe mi jeść 1200kcal przez 2 miesiące, to bym się jeszcze zgodziła. Ale na 2tygodnie?
Mówiąc: "efekt jest" miałam na myśli to, że WAGA mi się utrzymuje od kilku lat na tym samym poziomie nawet jeśli nie stosuję diety. Wyrobiła mi nawyki żywieniowe dzięki którym, kiedy jestem u siebie, nie tyję.
Czemu "kiedy jestem u siebie" ? Już tłumaczę poniżej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Będę podglądać, też mam figurę jabłuszko

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
Na co dzień słodyczy mało, bo nie mam ciśnienia, względnie ciastko, jogurt lub sałatka owocowa, za to nikt i nic mnie nie zmobilizuje do zaprzestania jedzenia chleba. [...] I jak widać - działa

Raczej nie działa bo nadal chcesz się pozbyć tłuszczu z brzucha gdyby działało to nie było by tego problemu.


Miałam na myśli wagę. Waga miała mi spaść i się utrzymać - cel osiągnięty. Figury bez doboru do tego treningu i zabiegów mieć nie będę - tego mi nawet dietetyk nie obiecał ;) Kazał mi znaleźć sobie formę ruchu którą będę wykonywać min 2 razy w tygodniu i znalazłam. Polecał aerobowe zwłaszcza biegi. Próbowałam - nic mi z brzucha nie poszło a nudzi mnie to śmiertelnie.

Chleba nie zakazujemy jeść ale najlepiej wybierać te żytnie na zakwasie.

I taki jem :) Ryż ciemny i makaron też ciemny.

Przez święta czyli 2-3dni nie ma fizycznej możliwości przytycia 2-3kg jak już czegoś nabierasz to wody a później ona schodzi. Z utratą tłuszczu ma to niewiele wspólnego a waga by wróciła bez głodówki po powrocie do tego co standardowo jesz.


I tu pies pogrzebany - "na święta" to ja jadę np. 17 grudnia przed Wigilią a wyjeżdżam przed Sylwestrem. Jadę do domu. Gdzie jest wieś, o łososiu zapomnij a ponad to gotuje mama... i uwierz mi, że wolę tego tematu nie ruszać. Wracam do domu to nawet jak się pilnuje,to wracam 2 do 3kg cięższa. Kilo to woda. Reszta efekty. Pogodziłam się z tym.
U siebie nie mam tego problemu.

Spojrzałam na zdjęcia - Ty nie masz wystającego brzucha ale całkowity brak tyłka (albo spodnie aż tak go spłaszczają). Brakuje Ci mięśni, które sprawiają, ze ciało wygląda jędrnie.


Jędrnie czy proporcjonalnie ? ;) Bo na jędrność nie narzekam ale tyłka to faktycznie nada i się z Tobą zgadzam. Może to zaburza mi pogląd na sylwetkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale co ci daje ta dieta? lepsze ciało? A waga to nie wszytsko, wiesz mozna miec ta sama wage ale więcej tłuszczu. Masz 25lat nie powinno byc dla ciebie problemem utrzymanie wagi, jeśli zdrowa jesteś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
obliques
i nie kręć hulahopem bo kręgosłup za ten nienaturalny ruch ci kiedyś "podziękuje," to zabawka dla małych dziewczynek czasami a nie forma ruchu


I z tym absolutnie się nie zgodzę. Kręcę od 2 lat - jedyne przed czym mnie ostrzegła trenerka, kiedy chodziłam na zajęcia na kręgosłup, była uwaga, że jeśli będę kręcić w jedną stronę, to nabawię się skrętu kręgu. Miałam go już i tak od dyskopatii więc nie wiem, czy i co spowodowało albo czy pogłębiło - zaczęłam kręcić rok temu w obie.

Ponad to myślisz o staniu w miejscu i kręceniu. Ja mam ten etap dawno za sobą - teraz tak czasem kręcę, jak oglądam serial czy dokument - wtedy kręcę pół emisji w jedną, pół w drugą.

Na co dzień moje kręcenie wygląda tak:





Możecie mnie przy okazji zobaczyć na żywo ;) Na SFD utworzyłam też temat AMA o Hoopdance.

Tu jestem jeszcze przed operacją, więc dynamika raczej mała, bo gwałtowne ruchy powodowały u mnie straszny ból. Teraz się jeszcze ich boję, póki nie wyrobię sobie gorsetu z mięśni. Typuje że około czerwca będzie w miarę ok (ćwiczę od połowy grudnia z tej ulotki, którą Wam pokazywałam na początku).

Chcę dobić do takiego przynajmniej tempa i sprężystości:



A PRZY OKAZJI - Czy to nie bardzo szczupłe jabłko? Tyłka zupełnie nic, ramiona szersze od bioder, ale brzuch płaski... Mogłabym tak wyglądać, tylko że nie jestem aż tak drobna, więc jakieś plus 2-3cm... ale też by było fajnie :)

A jeszcze będąc w temacie - to to jest wszystko nic, takie aero ale umiarkowane. Tutaj macie to, jak ostatecznie powinien wyglądać hoopdance jeśli ma być traktowany jako wiodąca aktywność sportowa :D





Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 22:18:45

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 22:24:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
kwetiapina nie jest lekiem nasennym i musi zdawać sobie z tego sprawę, że przy stałym stosowaniu istnieje spore ryzyko zwiększenia masy ciała - mniejsze niż w przypadku innych neuroleptyków - ale jednak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
obliques
ale co ci daje ta dieta? lepsze ciało? A waga to nie wszytsko, wiesz mozna miec ta sama wage ale więcej tłuszczu. Masz 25lat nie powinno byc dla ciebie problemem utrzymanie wagi, jeśli zdrowa jesteś.


Ja nie wiem czy ja piszę niejasno... przecież wspomniałam już o tym DWA razy - ja ją stosuję tylko po świętach, jak przytyję. Tak jak np. teraz - z 58 na 61.

Na co dzień jem 2000kcal opierając się na nawykach z tej diety, czyli pieczywo ciemne, owoce, makarony i ryże razowe, warzywa, białe mięso... I tak - nie mam wtedy problemów z wagą. Jak wspominałam - od 2008 roku nie przybieram. Z wyjątkiem Wigilii i Wielkanocy.

Może i mam wtedy tę samą wagę ale więcej tłuszczu - patrząc po tym jak się zmierzyłam, nie zaprzeczam, niemniej dieta była pisana z myślą o zbiciu wagi na 58kg i wyrobienie zdrowych nawyków + wyleczenie kiepskiej przemiany materii (z rewelacyjnym rezultatem). Cel osiągnięty i mi odpowiada. Teraz chcę trochę skorygować kształt brzucha. Liczę na pomoc. Jeśli musi być zmiana w diecie, to możecie pisać wskazówki ale opierając się na powyższej, bo to jest to, co najczęściej jem.

Ketilept jest lekiem antydepresyjnym który w skutkach ubocznych ma wzmożoną senność. Mam tym leczone m.in. problemy ze snem (paraliże przysenne, bezsenność i inne). Nie chcę tu o tym rozpisywać - wspominam co biorę bo było w ankiecie takie pytanie i wiem co to za lek :)

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 22:34:15
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

brzuszki i spining - odchudzanie - czy pomogą ?

Następny temat

po 2 miesiącach diety pojawiło się kołatanie/arytmia serca :(

WHEY premium