SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Figura jabłko - trening

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7992

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lub z gruszki zrobić pigwę, czyli dorobić gruszce brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
sałatka owocowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
Aż bałam się przeniesienia wątku na ten dział ale widać - niesłusznie. Mam złe doświadczenia z pytaniem kobiet o to, co można zrobić z brzuchem, żeby był bardziej umięśniony ;)

Dodałam do profilowej galerii 4 zdjęcia. Pierwsze dwa sprzed roku, jak ważyłam tyle, co zwykle, czyli 58kg/1,68m
Kolejne dwa:

pierwsze - jak to wygląda z boku
drugie - jakbym chciała, żeby wyglądało.

Generalnie nie mam ciśnienia ani na muskulaturę, ani na wklęsły brzuch, chciałabym go tylko nieco wymodelować, żebym miała nieco dłuższą talię (póki co ledwie widoczna) i żeby trochę mniej odstawał nad zapięciem spodni (skądinąd dopasowanych). Miło by mi było zjechać z 75cm na 70 ale i 72 byłoby ok. Tak dla własnej przyjemności, skoro już i tak ćwiczę.

Nie chcę schudnąć poniżej 55kg bo ostatnio przy tej wadze skończył mi się okres a BMI stoi na granicy 19 i 20.

Co do brzuszków - tak wiem, że to nie metoda, tyle że jak pokazywałam w pdfie - ja muszę robić takie ćwiczenia z brzuszkami na ugiętych nogach, bo takie są zalecenia rehabilitacyjne jeśli chodzi o profilaktykę dyskopatii. Nigdy mnie przy ich robieniu nie bolą plecy, dopóki nogi mam zgięte lub leżą na piłce. Na prostych nie robię od ponad 10 lat.

Na siłowni nikt mnie nie chce jak słyszy, że mam dwie małe przepukliny na kręgosłupie i jedną tyle co zoperowaną. Nie chcą brać za mnie odpowiedzialności (a i pewnie do końca sami nie wiedzą, co mi wolno).

Zastanawiam się więc co jeszcze mogę, jeśli obecnie to są jedyne ćwiczenia, jakie mogę wykonywać a aerobowe nie zrzucają mi z brzucha nic.

Myślałam, że jeśli nie zależy mi na dużej stracie i raczej kosmetycznych poprawkach, to na ile są warte te wszystkie pasy na brzuch, kremy i zabiegi ? Czy odpuścić?

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 21:14:05

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 21:15:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Bo ty nie wiesz co cie czeka, my jesteśmy babochłopy: wredne, złośliwe i zazdrosne. A najbardziej zazdrościmy meduzom co to nic nie robią jedzą syf , płaczą w poduszkę ze im sie tłuszcz bokami wylewa i oczekują ze im sie wszystko poda na tacy

Jak chcesz konkretnie cos sie dowiedzieć przeczytaj regulamin, wypełnij ankietę i zobaczymy co sie da zrobić, albo raczej na co ty jesteś gotowa by z tym fantem sobie poradzić Walka z brzuchem jest upierdliwa
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
amfibia
żeby trochę mniej odstawał nad zapięciem spodni (skądinąd dopasowanych).

Jak przestanie odstawać nad spodniami to spodnie zaczną spadać z tyłka
Co do talii to tak jak pisałam bez wychudzenia ciężko. Samym schudnięciem tego raczej nie osiągniesz. Bo co z tego, że schudniesz z brzucha jak tyłek też schudnie i proporcje nadal będą takie same.

amfibia
ile są warte te wszystkie pasy na brzuch, kremy i zabiegi ? Czy odpuścić?

Jedyne co działa na brzuch to dieta a później trening. Pasy i zabiegi to bajki dla leniwych

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
Mam dietę 1200kcal, chudnę na niej kilogram tygodniowo, chętnie się nią podzielę. Jak pierwszy raz ją stosowałam to schudłam z 64kg na 58 i utrzymuję tę wagę bez problemu od świąt do świąt ;) Po świętach zawsze przybieram 2-3kg i potem na te 2-3 tygodnie idę na dietę.
Na co dzień słodyczy mało, bo nie mam ciśnienia, względnie ciastko, jogurt lub sałatka owocowa, za to nikt i nic mnie nie zmobilizuje do zaprzestania jedzenia chleba. Nawet dietetyk mi go dopisał do diety bo odmówiłam stosowania bez niego. I jak widać - działa :D

Z tym żeby mi nie sterczał wałek znad spodni to właśnie ten dylemat, jak rozpłaszczyć brzuch i zachować nienaruszony tyłek. Najchętniej wywaliłabym wszystko w biodra....

Idę czytać regulamin.

Ale wiecie co mnie najbardziej demotywuje ? Na co dzień pomagam dziewczynom z anoreksją i innymi zaburzeniami odżywiania. Potem jak idziesz na dietę bo Ci przeszkadza 2-3kg do przodu albo ćwiczysz, bo masz kaprys mieć nieco ładniejszy brzuch, to jak potem rozmawiasz z kimś kogo motywujesz do przybrania 12kg i zaniechnia wzmożonej aktywności fizycznej... ;)

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 21:33:39

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 21:35:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
Powodzenia z dietą 1200 kcal
Wiesz, że skazujesz się na nią do końca życia
Tutaj dziewczyny chudną na 1800 kcal a nawet więcej

If you change nothing ... nothing will change!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
Szczerze ? Nie wiem. Mnie dietetyk zalecił 1200 na pierwsze 2 tygodnie a po nich przechodzę na 1500 i wracam na 1800. Dziennie jem mniej więcej 2000 żeby mieć stałą wagę. Jeśli bym poszła na siłownie czy aerobik to bym jadła więcej. Ale ćwiczę 30 minut co 2 dni w trybie umiarkowanym. Jak idę kręcić hula hopem to też po nim jem trochę więcej. Na tyle, by ani nie stracić ani nie przybrać.

I tak z powodzeniem od 2008 roku... Ciągle ta sama waga (poza okresem światecznym). Więc nie wiem o co chodzi, ale chętnie się dowiem :)

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 21:38:51

Zmieniony przez - amfibia w dniu 2013-01-08 21:39:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
Mówisz, że jesz 1200 kcal teraz, że 2k kcal
Ciekawa jestem jak jesz
Iza prosiła, żebyś wypełniła ankietę jak chcesz pomocy to wypełnij


Zmieniony przez - mika w dniu 2013-01-08 21:43:19

If you change nothing ... nothing will change!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a tymczasem 1200kcal to początek do zaburzeń odżywnia, kazdy dietetyk daje diete na poziomie BMR szybki efekt a ze pacjent nie wytrzymuje to jego wina , ale część sie zapiera i idzie na całość

1200kcal to sie spala leząc i patrzac w sufit
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

brzuszki i spining - odchudzanie - czy pomogą ?

Następny temat

po 2 miesiącach diety pojawiło się kołatanie/arytmia serca :(

WHEY premium