SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FC Barcelona.

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 183725

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
j/cygan

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 2371 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36120
http://sport.interia.pl/raport/Barcelona-Real/news/gorzej-czyli-tytul-dla-barcelony,1479386 

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576


Iker Casillas pogratulował Barcelonie tytułu mistrza Hiszpanii. Bramkarz Realu Madryt udzielił krótkiego komentarza po remisie w Máladze.

- Gratulacje dla Barcelony. Trzeba będzie czekać na następny rok, aby powalczyć o ligę. Zostajemy ze zdobytymi 96 punktami - powiedział Casillas.

--------------------------------------------------------------

Na pomeczowej konferencji prasowej Pep Guardiola podkreślał, że postawa Realu, przeciwnika w walce o mistrzowski tytuł, była "wzorem". Trener Barçy docenił przy tym "wysiłek i poświęcenie swoich graczy".

Swoje pierwsze słowa Guardiola skierował do "piłkarzy i trenera Realu Madryt", którym pogratulował tego, że godnie reprezentują swój klub. "Mają za sobą znakomity sezon. Jedyne co im przeszkodziło to to, że inny zespół okazał się trochę lepszy. Ale pragnę im pogratulować, bo ich zachowanie było przykładem", zaznaczył. Ubolewał przy tym, iż w trakcie sezonu Barcelona musiała zmagać się z pozasportowymi nagonkami, jak ta o rzekomej pomocy sędziów.

"To wstyd, czuję się źle, bo kiedy Madryt wygrywa to dlatego, że okazał się lepszy. Mówienie o pomocy sędziów nie jest dobre dla sportowej rywalizacji, ale to nie dotyczy Realu Madryt, bo klub postępuje wzorowo. A dzieje się tak dlatego, że istnieją krzykacze. Słyszeliśmy rzeczy, które nas nie dotykały, ale w niewielkim stopniu miały wpływ. Z powodzeniem jednak rywalizowaliśmy, mimo że czuliśmy się zaatakowani", komentował. "Bez Realu nie zdobylibyśmy 99 punktów. Niewiele brakowało byśmy nie wygrali ligi", dodał.

Trener Barçy wystawił "wysoką notę" za ten sezon, mimo że "nie udało się awansować do finału Ligi Mistrzów". Podkreślił, że kluczem do sukcesu było "poczucie jedności" w drużynie i wsparcie publiczności. "W ubiegłym roku przyszło 50 tysięcy widzów, a w tym 80 tysięcy", zauważył. Docenił też fakt, iż gracze Barcelony zdobyli tytuł Pichichi i Trofeum Zamory: "Oznacza to, że narzuciliśmy sobie duży rygor pracy i że bez odpowiedniej solidarności w zespole nie ma niczego".

Guardiola uważa, że w walce o mistrzostwo kluczowy był punkt zdobyty w wyjazdowym meczu z Espanyolem. Dodał też, że mimo wyeliminowania z Ligi Mistrzów, "drużyna dobrze zareagowała, choć wiedziała, że do końca rozgrywek będzie musiała wygrać każde spotkanie". Trener podkreślał, że w szeregach Barçy jest mnóstwo "dobrych ludzi". Zapytany co sądzi na temat doniesień, iż nowym trenerem Realu może być Jose Mourinho, odpowiedział: "Jeśli przyjdzie, na pewno będziemy się dobrze bawić".

Zapytany o Leo Messiego, który w tym sezonie zdobył 47 bramek we wszystkich rozgrywkach i 34 w lidze, odparł: "Jest czymś najlepszym, co widziałem, czymś wyjątkowym". Guardiola nie odważył się przy tym ocenić granic możliwości swojej drużyny: "Zawsze należy dążyć do tego, by być lepszym. Teraz jest jednak czas na odpoczynek i planowanie zespołu".

Po ostatnim pytaniu trener mistrzów Hiszpanii opuścił pokój prasowy. Reporterzy zgotowali mu owację na stojąco.

źródło: Mundo Deportivo / fcbarca.com

"Bez Realu nie zdobylibyśmy 99 punktów. Niewiele brakowało byśmy nie wygrali ligi"

W tym momencie Pep ma rację.Rywalizacja pomiędzy Barceloną a Realem była bardzo wyrównana.Obie drużyny wzajemnie się napędzają i są mimo wszystko sobie potrzebne...

---------------------------------------------------

Xavi Hernández wygrał ligę po raz piąty, po wspaniałym sezonie, w którym pomógł swojej drużynie zachować prymat w lidze. Tylko Antoni Ramallets i Pep Guardiola mają na swoim koncie więcej tytułów mistrzowskich od niego.

Kataloński pomocnik został okrzyknięty jednym z kluczowych graczy Blaugrana i należy do głównych autorów dwudziestego tytułu mistrzowskiego dla klubu. Xavi potrzebuje jeszcze jednego triumfu w lidze, by znaleźć się w ścisłej elicie piłkarzy z najczęściej wygrywających ligę dla Barcelony.

Początki

W lipcu 1991, urodzony w Terrassie pomocnik, w wieku 11 lat dołącza do FC Barcelony i rozpoczyna swoją niesamowitą drogę do sławy. Latem 1998 Louis van Gaal daje mu zadebiutować w Superpucharze Hiszpanii przeciw Mallorce. Od tej pory trenował w Barcelonie pod okiem Carlesa Rexacha, Llorença Serra Ferrera, Radomira Anticia, Franka Rijkaarda i oczywiście Pepa Guardioli.

Ośmiu z pięcioma

Z piątym tytułem mistrzowskim, Xavi dołącza do grona ośmiu znakomitych piłkarzy, którzy dokonali tego wcześniej. Byli to: Miguel Ángel Nadal (1991-98), Albert Ferrer (1990-98), Hristo Stoichkov (1990-95 i 1996-98), Guillermo Amor (1988-98), Seguer (1943-57), César (1942-55), Gonzalo III (1942-54) i Velasco (1942-54).

Antoni Ramallets i Pep Guardiola

Xavi może teraz skoncentrować się na wyrównaniu rekordu legendarnej gwiazdy Barcelony - Ramalletsa. Były bramkarz spędził w klubie 15 sezonów (1946-1961) i wygrywał mistrzostwo w 1948, 1949, 1952, 1953, 1959 i 1960 roku.

Drugim rekordzistą, ex aequo z Ramalletsem, jest obecny trener Barçy - Pep Guardiola. Między 1990 a 2001 sześciokrotnie triumfował w lidze. Jego osoba stała się synonimem dla koszulki Blaugrana z nr 4. Podczas sezonu 1999-2000 Guardiola, z powodu kontuzji, spędził sporo czasu poza składem - na boisku grą kierował wtedy właśnie Xavi.

Pięć tytułów

Poniżej seoznym w których Xavi wygrywał ligę wraz z Barçą oraz nazwiska trenerów, którzy wtedy opiekowali się drużyną.

2009/10: Josep Guardiola
2008/09: Josep Guardiola
2005/06: Frank Rijkaard
2004/05: Frank Rijkaard
1998/99: Louis van Gaal

źródło: fcbarcelona.cat / fcbarca.com


--------------------------------------------------------

Po wczorajszym spotkaniu z Realem Valladolid mogliśmy być świadkami fiesty odbywającej się na Camp Nou z okazji zdobycia mistrzostwa. Podczas świętowania niemal wszyscy piłkarze, których dane nam było w tym sezonie oglądać w meczach pierwszej drużyny powiedzieli parę słów do mikrofonu w obecności ponad 98 tysięcy kibiców. Oto co mówili.

Xavi:

Jak powiedział Puyi, w tym roku wielu próbowało nas złamać na wszelkie możliwe sposoby, ale im się to nie udało. Jak powiedział presi* „niech się od nas uczą!”. Idziemy do Luz de Gas presi! ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Iniesta:

Dobry wieczór, ta liga jest dla was! Dzięki wam udało mi się przezwyciężyć trudne chwile, które przychodziły w czasie tego sezonu. Za rok znów się tu widzimy. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Pedro:

Po pierwsze, dziękuję wam za wsparcie jakie nam przez cały sezon okazywaliście. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tej drużyny. Mam nadzieję, że to ciężko wywalczone mistrzostwo was zadowala. ¡Visca el Barça, Visca Catalunya y Visca Tenerife!


Marquez:

Dobry wieczór wszystkim! Wielkie podziękowania za waszą wiarę, te wszystkie lata były najlepszymi w moim życiu. Podziękowania dla zarządu, sztabu szkoleniowego oraz graczy. Wielkie podziękowania, oraz ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Milito:

Chciałem tylko powiedzieć, że dla mnie bycie częścią tej drużyny wraz z tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi to wielki honor. Jesteśmy grupą ludzi, która osiągnęła wielki sukces. Wszyscy wspieramy się w trudnych chwilach, wspierali mnie tak samo jak wy. Chciałem za to podziękować, a teraz czas na to by cieszyć się tą chwilą. Adéu!


Busquets:

Dobry wieczór. Bez was to wszystko byłoby niemożliwe. Cieszcie się tym, ponieważ na to zasłużyliście. Gratulacje. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Chygrynskiy:

Dziękuję i gratuluję bo to wasz zwycięstwo. Dzisiaj celebrujemy nasze wszystkie zwycięstwa! Dzięki!


Alves:

Dobry wieczór wszystkim, witam cały stadion. W tym roku jesteśmy tutaj by świętować kolejny tytuł i uważam, że jest to bardzo ważne, że udało nam się znów wygrać w tych trudnych rozgrywkach. Mamy również coś dla specjalnego gościa**, który pojawił się na Camp Nou, świętować będziemy tańcem… „waka waka”! ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Keita:

Dobry wieczór, wielkie podziękowania dla was wszystkich. Zarówno dla ludzi związanych z klubem jak i dla kibiców. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Abidal:

Dziękuję za wsparcie, które towarzyszyło nam przez cały sezon. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc grać w tym klubie. Dziękuję całej drużynie, gdyż spędziłem kilka miesięcy na leczeniu kontuzji. Ta liga jest dla was. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!
Ahh, chwila chwila… mam wiadomość dla żony: zabierz kurtki bo dziewczynkom jest zimno.


Puyol:

W tym roku wielu nas atakowało, ale nie udało im się nas złamać. Zostaliśmy mistrzami gdyż jesteśmy najlepsi. Podziękowania dla ludzi, którzy pracują na sukces piłkarzy. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Valdes:

Jesteście najlepszymi kibicami na świecie. Wielkie podziękowania dla was. Musimy być dumi z powodu tego klubu i tej drużyny, której po raz kolejny udało się zdobyć tytuł kosztem naszego największego rywala. Jak powiedział trener tytuł zawdzięczamy wam. Mam nadzieję, że w przyszłym roku na Wembley uda nam się was uszczęśliwić. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Messi:

W tym roku nie powiem niczego dziwnego, po prostu podziękuję wszystkim i powiem tak jak to się mówi u nas w Argentynie: la concha de su madre***. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Pique:

Dobry wieczór. To wszystko czego chcieliśmy. Wielu nie chciało aby tytuł trafił tutaj, zostali oni wykiwani i… zapraszam ich ponownie. Gratuluje wam by wy również jesteście mistrzami. Chciałbym być przez was zapamiętany. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya! (tłum zaczyna śpiewać ‘Madridista qui no boti’) Chciałbym wyjaśnić, że nie śpiewam tego, gdyż w innym wypadku znów zastępy niebieskie na mnie zrzucą!


Ibra:

Dziękuję wam wszystkim. Dziękuję sztabowi, który wiele mi pomógł, podobnie jak wy. Jestem bardzo szczęśliwy. (Zlatan mówi kwestie dobrze znaną z Crackovii, którą postać, odgrywająca go, wypowiada bardzo często, co wprawia cały stadion w zachwyt)


Henry:

Dobry wieczór, chciałem powiedzieć, że zdobycie mistrzostwa z 99 punktami na koncie to coś czego nigdy w życiu nie widziałem. Dziękuję wam wszystkim. Gra dla tego klubu jest czymś wyjątkowym. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Bojan:

Chciałem podziękować rodzinie oraz wszystkim kibicom. Dziękuję również kolegom z drużyny, bądźcie szczęsliwi. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!


Pinto:

Dobry wieczór, myślę że kluczem do wygranej było znalezienie wspólnego języka z wami, stworzyliśmy jedność. Dalej twórzmy historię.


Toure:

Dobry wieczór, witam cały stadion. Ten rok był dla nas i dla was specjalny. Nie było łatwo , ale udało nam się wygrać ligę dzięki waszemu wsparciu. Dziękuję wszystkim fanom oraz moim przyjaciołom. Dziękuję.


Maxwell:

Ta grupa zasługuje na wszystko co nam się w tym roku przytrafiło. Dziękuję wam wszystkim. Uściski.


Jeffren:

Dobry wieczór. Chciałem podziękować wszystkim Katalończykom oraz sztabowi szkoleniowemu. Dzięki nim czułem się członkiem tej drużyny. Gratulacje dal wszystkich Katalończyków. ¡Visca el Barça, Visca Catalunya y Visca Tenerife!


źródło: Sport / blaugrana.pl


------------------------------------------------------

Oficjalna strona klubu poinformowała, iż Gabriel Milito przedłużył swój kontrakt z Barceloną do 2012 roku. Tym samym argentyński obrońca wydłużył czas obowiązywania dotychczasowej umowy o jeden sezon.

Prezydent Joan Laporta i piłkarz Gabriel Milito przedłużyli dzisiaj kontrakt, nową kwotą odstępnego jest 90 mln euro. Umowa obrońcy Barcelony kończyła się latem 2011 roku, obecnie obowiązuje rok dłużej, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Gabriel Milito, który 7 września kończy 30 lat, wzmocnił szeregi Barcelony w 2007 roku, przechodząc z Realu Zaragoza. W minionym sezonie wrócił po kontuzji i wystąpił w 11 meczach ligowych, 5 Ligi Mistrzów i jednym Pucharu Króla.

Absolutne szczęście

Milito wyraził swoją radość w wywiadzie dla Barça TV i oficjalnej strony klubu: "Jestem bardzo szczęśliwy. Po przejściu tego, co musiałem przejść, nastał czas sukcesów. Cały czas mówiłem, że to najlepsza ekipa ludzi, w jakiej kiedykolwiek byłem. Teraz udaję się na wakacje z poczuciem nieskończonej satysfakcji z tego, co osiągnęliśmy i z tego, że jestem w dobrej formie".

źródło: fcbarcelona.cat / fcbarca.com


Oby Gabriel wrócił do formy sprzed kontuzji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2223
to ładnie się Barcelona bawiła po zdobyciu tytułu


120 osób rannych, w tym 32 policjantów - to bilans zamieszek w Barcelonie po finiszu piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Część kibiców wywołała awantury, m.in. podpalano kosze na śmieci, zrywano banery reklamowe, rozbijano witryny i demolowano sklepy. Uszkodzeniu uległo wiele samochodów. "

-' dzień, w którym Cie spotkałem był najpiękniejszym dniem w moim życiu ;** MoooJa Piłka :***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
No proszę, większa demolka niż w Poznaniu. Ciekawe co na to GW?

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
kibice barcelony powinni uczyc się świętowania od kibiców Lecha

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
W tym niesamowitym wygranym sezonie, Barça ustanowiła kilka kolejnych rekordów klubowych, ale i krajowych

W lidze

Rekordy klubowe

- Najwięcej punktów (99)
- Najwięcej wygranych (31)
- Najwięcej wyjazdowych zwycięstw (13 - wyrównanie rekordu z sezonu 2008/2009)
- Najlepszy bilans bramkowy (+74)
- Najdłuższa passa bez porażki od początku sezonu (21 - 17 wygranych, 4 remisy. 52 bramki strzelone, 11 straconych)

Rekordy ligi hiszpańskiej

- Najwięcej punktów (99 - Rekord krajowy, ale również najsilniejszych europejskich lig)
- Najwięcej wygranych (31 - ex aequo z Realem Madryt w sezonie 2009/2010)
- Najwięcej wyjazdowych zwycięstw (13 - wyrównanie rekordu z sezonu 2008/2009 i ex aequo z Realem Madryt w sezonie 2009/2010)
- Najlepszy bilans bramkowy (+74)

Ponadto, Barcelona zanotowała aż 45 zwycięstw w 59 rozegranych spotkaniach.

Rekordy indywidualne

Leo Messi: pierwszy gracz, który wygrał Złotą Piłkę, Złotego Buta, plebiscyt FIFA i został królem strzelców ligi hiszpańskiej w jednym sezonie. Argentyńczyk wyrównał rekord Ronaldo z sezonu 1996/1997 strzelając 34 gole w lidze i 47 ogółem.

Po raz pierwszy w jednym sezonie piłkarzom Barcelony przypadła zarówno nagroda Zamory (Víctor Valdés), jak i Pichichi (Leo Messi).

źródło: fcbarcelona.cat / fcbarca.com


----------------------------------------------------------

Joan Laporta w wypowiedzi dla Catalunya Radio poinformował, że dzisiaj dojdzie do spotkania Pepa Guardioli z Txikim Begiristainem, na którym przedyskutowane zostaną szczegóły projektu sportowego pierwszej drużyny na sezon 2010/11.

Prezydent Barcelony poruszył kilka kwestii, które mogą być tematem rozmowy Guardioli z sekretarzem technicznym klubu:
„Dzisiaj podjęte zostaną ważne decyzje. Nie wiem czy zostanie poruszony temat Villi czy Ceska, ale jest oczywistym, że Bojan zostaje w drużynie”.
„Touré? Cóż, wydaje się że czasami chciałby grać więcej... Musimy o tym porozmawiać ze sztabem szkoleniowym i zobaczymy co dalej. Yaya zawsze powtarzał, że dobrze czuje się w Barcelonie, poza tym jest kluczowym piłkarzem i on o tym wie. Czy chcemy żeby został? Oczywiście, że tak”.
Prezydent potwierdził też, że po fieście na Camp Nou spotkał się w słynnej już restauracji Luz de Gas z Xavim: „To prawda, pogadaliśmy jeszcze chwilę na stadionie, a później udaliśmy się do Luz de Gas”.

źródło: Sport / As / fcbarca.com

Bardzo dobrze,że Bojan nigdzie nie odejdzie.Niech dalej rozwija się w Barcelonie i niech dalej pokazuje,że warto na niego stawiać.
Oby Yaya nigdzie nie odszedł...

Zmieniony przez - BC_ w dniu 2010-05-17 18:51:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19512 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126277
co tu duzo mowic. Barca najlepsza

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
W Hiszpanii w tym sezonie tak.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 2371 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36120
http://sport.interia.pl/raport/Barcelona-Real/news/nowy-prezes-barcy-zburzy-dzielo-guardioli,1480254  szykuja sie zmiany -oby korzystne:/

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Przygotowanie do Turnieju...

Następny temat

Ronaldo - to juz koniec?

WHEY premium