SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW, a biceps i przedramie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Hej!

Mam pytanie takie, robie od ok 4 miesięcy trening FBW wyglądający tak 3x w tyg:
1)Przysiady 2s
2)płaska 3s
3)rumuński mc 2s
4)żołnierskie wyciskanie stojąc 2s
5)wiosło w opadzie oburącz 2s
6)francuskie wyciskanie 2s

wiec jak widać nie robie bicepsa wcale, bo po tych ćwiczeniach nie mam juz na niego siły, mdleją mi ręce

Od zawsze miałem chude łapaki, teraz juz sie to bardzo poprawia ale przedramię nadal chudziutkie
Poza tym czytałem ze w FBW robic tylko złozone ćwiczenia, w sumie ten biceps i tak rośnie fajnie, ale człowiek zawsze chce wiecej
Wiec czy mogę robić samego bicepsa w dni dotąd nietreningowe, tzn we wtorki i czwartki ? Pare serii, nie jakoś do upadku czy coś? Bedzie to miało dobry czy zły skutek an dłuższą mete ?Co z regeneracja?

Diabli mi zrobili żart , teraz fioła mam na punkcie kart...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
mam pytanie do Ciebie jakie rezultaty dał Ci ten trening bo zamierzam sie za niego zabrać tylko cos przekonany do niego nie jestem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Na koncu treningu dodaj podciaganie podchwytem, albo uginanie ze sztanga. Starczy. 2s.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Do Mateusz:

Trening z mojego punktu widzenia jest boski Zalety:
- szybki, mi z rozgrzewka zajmuje ok 45 minut
- szybka progresja, co tydzień( co 3 treningi) dokładam dokładam obciążenia
- jesteś cały czas na tej "pompie", całe ciało :)
-łatwo to kontrolujesz , nie musisz czekać tydzień zeby coś zmienić, czy poprawić, ale jeden dzień :)
- brak nudy,ćwiczenia sa fajne, kończysz jedno i juz masz nastepne całkiem inne
-WYNIKI: tzn ja sobie narzuciłem ostra dietę (jem same niedobre trociny) ale obwody, waga super lecą nawet mnie a to już cud :)

Wady:
-bolą plecy
-bolą plecy
- priorytety, musisz byc świadomy ze nie podniesiesz np na barki tyle co w splicie, bo po 4 ciężkich ćwiczeniach juz jesteś ostro zmeczony itd, na czym Ci zależy wrzucasz na poczatek

Mam nadzieje ze pomogłem jakoś :)

Diabli mi zrobili żart , teraz fioła mam na punkcie kart...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Do Adzik:

Chodzi mi o to, ze po tych wszystkich ćwiczeniach mogę robic biceps na jakiś śmiesznych ciężarach bo już mnie tak ręce bolą, wolałbym robić go w oddzielny dzień razem z przedramieniem na świerzo, myślisz ze to zły pomysł ?
właśnie boje sie trochę o to ze nie zdaze odpocząć przed następnym dniem treningowym...no nie wiem, a może go dać raz w tyg np w sobote ?

Acha i co jest lepszym ćwiczeniem na triceps: francuskie leżąc, czy wyciskanie wąskim chwytem ?

Diabli mi zrobili żart , teraz fioła mam na punkcie kart...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Co do zalet to zgadza sie. Prostota trening potrafi zdzialac cuda. Co do wad moze ciut kulec technika przy MC i wioslach wiec daje sie to odczuc. Co do pytan. Bik boli podczas sesji znaczy to ze zostal objety porzadnie treningiem i nic pozatym robic na osobnych dniach nie trzeba. I ostatnie pytanie odnosnie tego co lepsze. Oba rownie dobre a w kwestii indywidulanej nalezy sprawdzic ktore na nas lepiej oddzialywuje.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
a jak powtórzenia robisz? ja niewiem czy czas znajde na trenowanie 3 razy w tygodniu i chyba robił bym 2 razy ale po 3 serie kazdego cwiczenia. a jak z tym bicepsem dodac od samego poczatku cwiczenie na bica?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Hej dzięki Iverson! No nic to narazie odpuszczę tego bicepsa, choc kumple patrzą na mnie trochę jak na wariata, bo dla nich siłownia = klata, biceps

To jak juz jesteś w "okolicy" to mam jeszcze jedno pytanie,chciałbym w przysiadach zatrzymać sie na jakimś pułapie i juz nie zwiększać ciężaru,tak na 70-75 kg ( sam waze teraz ok 88, miałem ok 81 jak zaczynałem 4 miechy temu) bo mam już strasznego pietra o kolana Czy trening bedzie efektywny bez progresji przynajmniej przez jakiś czas, mogłbym np zwiększać ilość powtórzeń kosztem ciezaru?

Diabli mi zrobili żart , teraz fioła mam na punkcie kart...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Do MAteusz:

Robie stała ilość powtórzeń , tzn każde ćwiczenie 2s x 10, płaska 3 serie, bo jednak klata to klata

tzn ja tez mam krucho z czasem, dlatego 2 miechy temu sie w****iłem i kupiłem wszystko do chaty ( ławka, gryfy, ciezary itd) no i teraz cała moja "siłownia" zajmuje mi 3h w tyg, wiec jest si

Diabli mi zrobili żart , teraz fioła mam na punkcie kart...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Narazie plan obym nie zapomnial i odnosnie tego bicepsa:

1)Przysiady 2s /3s
2)płaska 3s
3)rumuński mc 2s
4)wiosło w opadzie oburącz 2s
5)żołnierskie wyciskanie stojąc 2s
6)uginanie ramion ze sztanga 2s
7)francuskie wyciskanie 2s

Zrob sobie tak. Bedziesz mial rozbudowana ciezka wersje FBW. W razie pytan sformuluj wroce to odpowiem.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Hej dzieki!

No sprobuje wrzucić to uginanie ramion, zobaczymy jak to będzie szło..

A mógłbyś jeszcze zerknąć na moje pytanie odnośnie tych przysiadów ?

Diabli mi zrobili żart , teraz fioła mam na punkcie kart...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Polaczenie HST i FBW dobrze ?

Następny temat

Dziwny problem - Trening

WHEY premium