SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwny problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
Witam, mam 15 lat i planuje trenować planem (FBW) tym:

Wtorek (Sesja A)

Plecy:
- Podciąganie na drążku (nachwyt-szeroki chwyt)-3s serie max

Nogi:
- Wypychanie ciężaru na suwnicy(maszynie) 3s - 12,10,8 + co serie zwiększam ciężar.
- Prostowanie nóg w siadzie-3s 12,10,8 + co serie zwiększam ciężar.

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej-3s 12,10,8 + co serie zwiększam ciężar.

Plecy:
- Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie)-3s 12,10,8

Barki:
- Unoszenie hantelków bokiem w górę-3s 12,10,8

Triceps:
- Wyciskanie "francuskie" jednorącz hantelki w siadzie-3s 12,10,8

Biceps:
-Uginanie ramion ze sztangą stojąc(podchwyt)-3s 12,10,8

Czwartek (Sesja B)

Nogi:
- Uginanie nóg stojąc, bo nie ma warunku, aby się tam położyć, jedynie oprzeć o atlas-3s 12,10,8
- Przysiady na suwnicy skośnej-3s 12,10,8

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantelek w leżeniu na ławce skośnej(głowa w górę)-3s 12,10,8

Plecy:
- Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie (nachwyt - szeroki chwyt)-3s 12,10,8
- Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim-3s 12,10,8

Barki:
- Wyciskanie sztangi zza głowy-3s 12,10,8

Triceps:
- Pompki na poręczach-3s serie max

Biceps:
- Uginanie ramienia ze hantelką na "modlitewniku"-3s 12,10,8

Sobota (Sesja A)

Plecy:
- Podciąganie na drążku (nachwyt-szeroki chwyt)-3s serie max

Nogi:
- Wypychanie ciężaru na suwnicy(maszynie) 3s - 12,10,8 + co serie zwiększam ciężar.
- Prostowanie nóg w siadzie-3s 12,10,8 + co serie zwiększam ciężar.

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej-3s 12,10,8 + co serie zwiększam ciężar.

Plecy:
- Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie)-3s 12,10,8

Barki:
- Unoszenie hantelków bokiem w górę-3s 12,10,8

Triceps:
- Wyciskanie "francuskie" jednorącz hantelki w siadzie-3s 12,10,8

Biceps:
-Uginanie ramion ze sztangą stojąc(podchwyt)-3s 12,10,8

Wcześniej ćwiczyłem na tym (i dawałem radę spokojnie) --> http://forum-kulturystyka.pl/treningi/3_dniowy_trening_na_mase_dla_poczatkujacych.html  <--

Ale planuje trenować bez diety, gdyż nie mam funduszy na nią, a poza tym przerasta mnie układanie jej, więc poradzili mi żebym odżywiał się chociaż według 10 wskazówek żywieniowych, więc postaram się to zrobić, ale nie wiem jak rozłożyć te posiłki, bo tam piszę 6-7 posiłków co 2,5h-3h, a ja chodzę do szkoły i tu się zaczyna lekki problem, bo chciałbym tego przestrzegać, więc prosiłbym was o jakąś poradę jak to rozłożyć, bo na lekcji raczej nie będę mógł zjeść, a chciałbym mieć tą "mini - dietę" te 10 wskazówek, ponieważ chcę mieć upragnioną masę. Z góry dziękuje i pozdrawiam!




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15 lat

Waga: 60 kg

Wzrost: 177 cm

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 3 Tygodnie

Uprawiane inne sporty: W-F

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt - siłownia.

Dieta: Brak, ale postaram się odżywiać według 10 wskazówek żywieniowych.

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
drązek zamieniłbym z wiosłem

unoszenie na boki zmieniłbym na to co masz w planie B na barki
a arnoldki w dwóch seriach dał do planu B

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
przerwa śniadaniowa jest o 9:35, więc nie wiem jak bym później jadł, bo na lekcji raczej nie będę mógł, chyba, że można załatwić jakiś "papierek" na to, że mogę jeść podczas lekcji :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
narazie zajmij sie jednym planem .A wyglada całkiem wporzadku.nogi daj na poczatek.te plecy jako pierwsze wywal.na nogi zamiast tych dwóch ćwiczeń daj przysiady klasyczne z ciezarem.po kopytach rob plecy (drążek) nastepnie klata,barki,triceps (daj francuza sztangą leżąc) i biceps moze zostac.tak ja bym to widział na poczatek

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
Methosik123 dałem plecy, bo myślę logicznie raczej nie będę się podciągał na końcu treningu, bo nie dam rady ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
Skorygował ten plan _rbk, pozdrawiam go!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
I przypominam mam 15 lat i nie chciałbym uszkodzić kręgosłupa dlatego odrzuciłem MC i inne takie...Więc oceń to bez MC i tych obciążających plecy ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
jestes w wielkim błedzie kolego.powiedział bym że mieśnie grzebietu stabilizują wręcz kręgosłup.wiec warto ćwiczyć martwy ciąg w granicach rozsądku rzecz jasna i poprawnie technicznie.z duzym naciskiem na słowo TECHNICZNIE.plecy na koniec ? ale ja nie powiedziałem że plecy masz robić na koniec, tylko żebyś robił je jako drugie,zaraz po nogach.

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
trochę w tym problem, że nie umiem, bo nawet próbowałem, to jakoś dziwnie, tzn tak dziwnie robilem uginałem nogi strasznie i w ogóle, masz jakiś filmik, który pokazuje prawdziwy MC i poprawny w 100%, bo widziałem, ale jakieś "bajki" o MC. Dobra, więc według Ciebie powininem robić według tego "planu" (Nogi - Plecy - Klata - Barki - Triceps - Biceps) Tak? Nie wiem ten plan, który napisałem rbk skorygował go właśnie tak jak teraz wygląda i mówi, że wszystko w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
tak wlasnie w takiej kolejnosci.zaczynasz od największych partii mięsniowych i schodzisz do coraz to mniejszych.

filmik instruktażowy:



... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
Wielkie dzięki, sog leci, a jeszcze pytanie co z tą dietą - 10 wskazówek dobrego odżywiania, a i jeszcze czy zawsze zakładać pas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 374
I ten MC robić 3 serię po ile? żeby nie przesadzić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc !!!

Następny temat

Rzezba redukcja

WHEY premium