SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do sprawdzenia + trening

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2050

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

mężczyzna

Waga

80

Wzrost

172

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca w domu, przerwe mam kiedy chcę , trening mam o 17:00 do 18:30 (łacznie z dojazdami), wstaję o 9 rano idę spać koło 23:30/24:00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Gram w piłkę nożną raz na tydzień, treningi na siłowni intensywne, pełne wyposażenie siłowni

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

nadcisnienie

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA, cellpump, creapure vitalmax, gainer 1 vitalmax
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 699
Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 80
Wzrost : 172
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 39
Obwód talii : 88
Obwód uda : 57
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 1x w tygodniu piłka nożna, 4x w tygodniu siłownia, 7x w tygodniu trening SHAUN T - INSANITY WORKOUT (spalający tkankę tłuszczową)
Odżywianie :
Cel : redukcja tkanki tłuszczowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, piłka nożna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Aktualnie: BCAA Activlab Xtra, Gainer 1 - vitalmax, creapure - vitalmax, cell pump - biogenix.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Na siłownie chodzę już dość długo jednak z dużymi przerwami i raczej nie mam podejścia SIŁOWNIA, SIŁOWANIA SIŁOWNIAAAAAAAAAAaa! i nic więcej się nie liczy :) po prostu lubię ten wysiłek fizyczny i przy okazji przydało by się poprawić mój wygląd.

Z góry dziękuję za wszystkie przydatne poprawki/informacje.

DIETA:
stosuje ją tak:
Pierwsze 3 dni niskich węgli, następnie 2 dni wyższych.
Powrót do niskich węgli na 3 dni, następnie 2 dni wysokich węgli.
I znowu powrót do 3 dni niskich węgli i tak w sumie w kółko. Co dwa dni zmieniam Pierś z kurczaka na rybkę Flondrę (nie jest to zbyt duże urozmaicenie ale udaje mi się to jeść bez żadnych problemów ciągle) Różnica między dniami z Piersią a Rybą wynosi 35 kalori.

DNI Z NISKIM POZIOMEM WĘGLI:


DNI Z WYŻSZYM POZIOMEM WĘGLI:


DNI Z WYSOKIM POZIOMEM WĘGLI:



Co do TRENINGU, to trenują 4x w tygodniu + codziennie wykonuję trening TSHAUN'a - INSANITY WORKOUT (45min):

PONIEDZIAŁEK: KLATKA + NOGI



WTOREK: PLECY + BRZUCH



CZWARTEK: BICEPS + TRICEPS



PIĄTEK: BARKI + BRZUCH


i na koniec MOJE NIESTETY aktualne zdjęcia:








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 699
Zapomniałem dodać co do treningu na siłowni, Stosuję 2 tygodnie ten plan co wkleiłem, kolejne 2 tygodnie tak samo ćwiczę lecz zmieniam pare ćwiczeń po prostu żeby nie robić tego samego, po kolejnych 2 tygodniach robie trening tygodniowy w którym wykonuję po 4-5 serii każdego ćwiczenia po 15 ruchów i spowrotem wracam do treningu który wkleiłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Skąd pomysł na taki schemat spożywania węgli? Przy Twojej sylwetce i nadciśnieniu można byłoby rozważyć LC. No i wypadałoby dietę urozmaicić pod wzgllędem doboru produktów.

I skąd pomsł na takie zestawienie ćwiczęń / partii? Prosty io zrównoważony split albo dobre FBW byłoby opptymalnym rozwiązaniem. Do tego aero.

Gainer zbędny zupełnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 699
Pomysł na spożywanie wegli zaczerpnąłem ze strony o kulturystyce i była to dieta stosowana przez jednego z doświadczonych kulturystów, zapewniał że w ten sposób organizm się nie przyzwyczaja i pozwala to lepiej spalić tłuszczyk (to nie mój pomysł :) )
Co do urozmaicenia czy to jest konieczne? :) nie będę ukrywał że zawsze miałem problem żeby przestrzegać diety itp i jakbym miał teraz codziennie co innego i w inny sposób sobie robić to masakra, tak to praktycznie za jednym razem jestem wstanie zrobić sobie większą ilość na prawie cały dzień :)

co do pomysłu na trening hm.. to już mój pomysł bo jak ćwiczę np: Klatka+triceps to już po klatce nie mam siły w tricepsie żeby go DOBRZE zrobić (dość szybko mi się mięśnie męczą ogólnie) to pomyślałem że zrobię tak żeby nic mi z niczym nie kolidowało i że dam 100% z siebie (rozumiem że źle??)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Być może chodziło o model żywieniowyc zakładajace rotację węglowodanową czyli carb cycling. Moim zdaniem przeprowadozne jest to błędnie, z resztą takie koncepcje są raczje dla bardziej zaawansowanych osób, posiadajacych pewną wiedzę z zakresie żywienia i doswiadczenie.

Dieta moze być zarazem niekłopotliwa i urozmaicona, można ją bilansowac tak by wykorzystywać przez cały dzień niektóe skąłdniki, lub nawet dwa - trzy dni, ale w skali tygodniowej - by pojawiąły się zmiany.

Komponowanie treningu na zasadzie "tak mi się wydaje" nie zawsze jest dobrą opcją. Nie chodzi o to by skatować klatkę do tego stopnia by nie móc ruszyć ręką, intensywnosć wysiłku powinna być dobrana starannie. Poczytaj może podwieszone tematy w dziale TDP, a pewnie niektóe zagadnienia stanasię trochę jaśniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 162 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2630
Podobne wymiary do mnie masz, mi pomógł trening FBW 3 w tyg i bieganie 3 w tyg w DNT i oczywiście MICHA która wg mnie najważniejsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Trening mocno przeładowany. A katując w ten sposób brzuch niestety osłabiasz swój potencjał w ćwiczeniach jak przysiady, martwy ciąg, zarzut, push press...

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do poprawki i oceny

Następny temat

Pierwsza w życiu redukcja do oceny/poprawki.

WHEY premium