SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT figiela

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Wróciliśmy ze szpitala - Mlody juz ok.
ale podczas nocy spedzonej na krzeselku mialam chyba napiete miesnie nog i juz 3 dzien mam jakby mega zakwasy na lydce prawej, probuje top rozmasowac i boli juz troche mniej

Ja byłam dziśna gastroskopii, diagnoza zapalenie błon sluzowych zoladka i dwunastnicy. wyniki histopatologiczne za 3 tygodnie dopiero
w tygodniu ide do swojego dr wiec pewnie glownie dietka. Mogla bym prosic o jakies wskazowki odnosnie jedzenia w tym przypadku? Albo moze jakis link do artykulu na forum o ile jest takowy? Boje sie ze moj porfel to mocno odczuje a rodzinka nie jest sklonna do zmian nawykow :/



Przy okazji gastro powiedzial ze mam ostry stan zapalny gardla (a nic mnie nie boli) i straaasznie pzrerosniete migdaly.


Mam nadzieje ze poniedzialek/wtorej wroce do treningu :)
Zmieniony przez - figiela w dniu 2014-05-30 14:24:50

Zmieniony przez - figiela w dniu 2014-05-30 16:12:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Poczekaj na wytyczne co do diety od lekarza, wtedy będziesz mogła z czymś porównać.

Jeśli rodzina nie chce zmieniać nawyków zapytaj, czy płacić za leki chce ?
To co przyoszczędzicie na jedzeniu pójdzie niestety do apteki ... teraz lub później.
Zdrowe jedzenie wcale nie musi być okropnie drogie, kwestia przeorganizowania się, znalezienia innych źródeł, etc

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Dzieki Lejjla za rady :)
rodzinke probuje przeciagnac 'na swoja strone' ale wiem ze duzo bede musiala kombinowac...

Byłam na wizycie, mam brac Metronidazol i ponownie Stomezul (super sie po nim czulam) ale wieksza dawke

Co do diety, to biorac pod uwagę niedoczynność, bakterie i zapalenie żołądka mogę jeść:
- pieczywo pszenne dozwolone przy wrzodach przy niedoczyn. nie wiec out, pozostaje mi tylko graham ktorego nie znalazlam w zadnym sklepie, nie wiem co na to lejdis? odpadaja chleby ciemne, na zakwasie. dozwolone drozdzowe
- dozwolone kasze: jeczmienna, manna; platki owsiane, ryz, pszenne makraony (out)
- dozwolony swiezy bialy ser, jajka
- mieso chude bez skory, najlepiej gotowane lub pieczone. omijac drob
- masło, olej rzepakowy, oliwa z oliwek
- gotowane ziemniaki
- warzywa (najlepiej gotowane i bez skorek): marchew (czytalam o kuracji wrzodow dieta marchewkowa ale nie przemawia to do mnie), buraki, dynia, fasolka, salata, pomidory, kabaczki
- owoce: bez skorek, gotowane duszone lub przetarte
- zero kawy i herbaty, dozwolona zbozowa i zielona herbata
- polecane siemie lniane

Moj dr jest zwolennikiem diety niskotluszowej i niskoweglowodanowej - węgle max 26% w rozkladzie btw. 6 malych lekko strawnych posilkow dziennie.

Juz czuje ze bedzie ciezko ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Wizyty u fizjo nie bedzie w najblizszym czasie, nie znalazlam na nfz.
Jeden ortopeda kiedys stwierdzil ze moge miec problemy z kolagenem i to byl koniec wizyty, a corce 6 lat temu powiedzial ze wyrosnie z koslawienia stop a sie pogorszylo, wiec juz sie do niego nie wybieram.
Chciałam napisać ze swoimi 'problemami' w e-gabinecie ale temat zamkniety i nie wiem gdzie uderzyc ;p

Poza tym miska wydaje mi sie czysta, ale ostatnimi dniami niedojedzona bo mam urwanie glowy i ciagle chodze glodna ;p
Syn w koncu zdrowieje, w poniedzialek smiga do przedszkola a ja musze nadrobic zlecenie do 12.06 bede tyrac dzien i noc, wiec najblizszy trening dopiero w piatek. Moze w tygodniu uda sie pobiegac.

Mam w planach zakupic sztange i hantle regulowane. Ostatni trening byl dawno, wiec nie wiem czy warto go kontynuowac na koncowce i mysle nad rozpoczeciem treningu do wykonywania w domu lub z odchudzania lopatologicznego. Na razie wykonuje cwiczenia na diastasis + odwrotne brzuszki i dotykanie kostek, bo 'fajnie czuje brzuch' po nich ;)

Koniec wywodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Tydzień 1 Dzień 1

Był trening zapoznawczy

Trening A

1) Wznosy nóg z leżenia 
15 / 15
2) Wspięcia na palce obunóż 
15x10kg / 15x10kg
3) Przysiady klasyczne z hantlami 
15x8kg / 15x10kg
4) wejście na ławkę z hantlami 
15x8kg / 15x10kg
5) wznosy z opadu 
15 / 15
6) Pompki klasyczne max powtórzeń 
3 na pół gwizdka / 5x1/2 pompki
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 
15x8kg / 15x10kg
8) Pompki w podporze tyłem 
6 / 5 (nie dałam rady więcej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no ciekawie jak ci będzie szło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Obliques, miło że zajrzałaś, takie małe odwiedziny a ile do motywacji :)

Tydzień 1 Dzień 2

DNT.
Marszobiegi
3 km - 23 minuty

Miska:

+ kawa, woda, zielona herbata
+ marchewka, salata masłowa, ogórek świeży, rzodkiewka
+ magnez b6 x 3, stomezul 40mg x 1, metronidazol 250mg x 2, glukozamina 500, Olimp Chela Ferr Forte, Euthyrox 25


nie moge wrzucic miski :/


Boli mnie każda część ciała dosłownie każdy cm ma 'zakwasy' Wczoraj w trakcie i po treningu myślałam, że był lajcik. Za to rano ledwo wstałam Ale ten ból to ja akurat lubie
@ przyszla spozniona wiec dodatkowo czuje sie jak balon.




Zmieniony przez - figiela w dniu 2014-06-16 22:02:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Tydzień 1 Dzień 3

Trening B

Nie przyszedl jeszcze sprzęt, więc robiłam tylko takim obciążeniem jakie mam.

1) plank max czas 
25 s. / 30 s.

2) Martwy ciąg z hantlami 
15x8kg / 15x10kg (nawet nie czułam tego 'ciężaru'. licze na to ze jutro kurier bedzie i w czwartek bede mogla zwiekszac obciazenie)

3) Wykroki z hantlami 
15x8kg / 15x10kg

4) wiosłowanie hantelką 
15x10kg / 15x10kg

5) wyciskanie hantli leżąc (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej) 
10x8kg / 10x10kg (ledwo ledwo)

6) Wyciskanie hantli stojąc na barki 
10x8kg / 5x10kg (tutaj jeszcze słabiej)

7) uginanie przedramion (biceps) 
10x8kg / 10x10kg

8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps) 
10x8kg 10x10kg


Miska:

+ woda, kawa, zielona herbata
+ sałata lodowa, marchew, szczaw, pomidory
+ euthyrox 25, olimp chela ferr forte, magnez b6x3, glukozamina 500, stomezul 40mg, metronidazol 250mgx2



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Tydzień 1 Dzień 4

18.06.2014

Marszobiegi.
4km, 33 minuty

Wieczorem miała być spokojna rodzinna przejażdzka rowerowa, ale po 3 km, w srodku lasu zepsul sie fotelik dla syna, wiec kolejne 9km przeszlismy pieszo ;)

Miska:
+ woda, kawa, zielona
+ marchew, szczaw, pomidor
+ stomezul, euthyrox 25, metronidazol x 2, zelazo, magnez, glukozamina






Zmieniony przez - figiela w dniu 2014-06-19 21:28:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Tydzień 1 Dzień 5

Trening A.

1) Wznosy nóg z leżenia 
15 / 15
15 / 15

2) Wspięcia na palce obunóż 
15x10 kg / 15x15kg
15x10 kg / 15x10kg

3) Przysiady klasyczne z hantlami 
15x10 kg / 15x10,5kg
15x8kg / 15x10kg

4) wejście na ławkę z hantlami 
15x10 kg / 13x15kg
15x8kg / 15x10kg

5) wznosy z opadu 
15 / 15
15 / 15

6) Pompki klasyczne max powtórzeń 
5x1/2 pompki / 6xdamska
3 na pół gwizdka / 5x1/2 pompki

7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 
15x8kg / 15x10,5kg
15x8kg / 15x10kg

8) Pompki w podporze tyłem 
7 / 5
6 / 5

*nie daje rady zrobić pełnej męskiej pompki, czuje jakbym miała sie 'złamać' w ramionach

Miska:
+ woda, kawa, zielona
+ pomidor, papryka, cebula, fasola czerwona, kukurydza, sałata masłowa
+ stomezul, metronidazol, euthyrox25, zelazo, magnez, glukozamina



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia przy Hashimoto?

Następny temat

SPAM DLA PRYMITYWÓW ONLY!!!!

WHEY premium