SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Sniezka, mama w walce o figure

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Antos098


chciałbym zobaczyć możliwości wysiłkowe osoby, która nie dojada w mocnej intensywnej sesji treningowej.
O ile durnowate wyciskanko czy same przysiady zrobisz jedząc tyle byle się tylko nie przewrócić(naprawdę! przykładem osoby w mocnym deficycie ćwiczące siłowo, ale padłyby na sesji mieszanej i złożonej) o tyle każdy intensywny wysiłek nie jesteś w stanie.
No i anoreksja a kompulsywne obżarstwo - zupełnie co innego, przynajmniej w definicji
Bo u nas nie rządzą hormony ?
Spytaj, jeśli masz możliwość oczywiście którejkolwiek atletki czy doświadczała anoreksji, trenując to co trenuje albo czy cierpiała w deficycie czy nie wiem liczyła kalorie... nikt tak nie robi - i słusznie, bo wyliczyć się tego nie da. Takie stany dotykają tylko modelek i fitnessek i dziewczyn, które chcą iść ich śladami.
Sam osobiście znam kilka mistrzyń, gdzie jakbyś zobaczyła co jedzą....hehe....lepiej tego nie wymieniać no i jeszcze amatorki, ale ich treningi robią wrażenie.
I nie wierzę - każda z osób jest w stanie ocenić czy zjadła właściwie czy celowo się głodzi dla jakichś tam efektów



Antos widzę, że filozof z Ciebie niezły. Tylko jak komuś doradzasz najpierw zadaj sobie pytanie czy dana osoba udźwignie Twoje porady
Po coś się jednak liczy te kcal, to, że atletka tego nie robi, albo TY to nie oznacza, że to dobre wyjście dla dziewczyny, która chce schudnąć po ciąży i trochę odbiegasz od tematu jak zauważyłam, ale to już nie tylko w tym wątku.
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Antos098
Nene87
Antos098

Nie ma takiej opcji. Nie będziesz miała siły zrobić treningu, więc nie będziesz jeść tysiąc cal....organizm sam Cię zmusi do większych ilości.



co to za idiotyczna teoria? Chyba nie znasz możliwości kobiet .... dla dziewczyny, która w przeszłości miała problemy z jedzeniem może się skończyć głodowaniem i obżeraniem na przemian, wyrzutami sumienia po obżarstwie i znów głodowaniem. Kobieca psychika nie jest tak prosta jak męska, u nas rządzą hormony.


chciałbym zobaczyć możliwości wysiłkowe osoby, która nie dojada w mocnej intensywnej sesji treningowej.
O ile durnowate wyciskanko czy same przysiady zrobisz jedząc tyle byle się tylko nie przewrócić(naprawdę! przykładem osoby w mocnym deficycie ćwiczące siłowo, ale padłyby na sesji mieszanej i złożonej) o tyle każdy intensywny wysiłek nie jesteś w stanie.
No i anoreksja a kompulsywne obżarstwo - zupełnie co innego, przynajmniej w definicji
Bo u nas nie rządzą hormony ?
Spytaj, jeśli masz możliwość oczywiście którejkolwiek atletki czy doświadczała anoreksji, trenując to co trenuje albo czy cierpiała w deficycie czy nie wiem liczyła kalorie... nikt tak nie robi - i słusznie, bo wyliczyć się tego nie da. Takie stany dotykają tylko modelek i fitnessek i dziewczyn, które chcą iść ich śladami.
Sam osobiście znam kilka mistrzyń, gdzie jakbyś zobaczyła co jedzą....hehe....lepiej tego nie wymieniać no i jeszcze amatorki, ale ich treningi robią wrażenie.
I nie wierzę - każda z osób jest w stanie ocenić czy zjadła właściwie czy celowo się głodzi dla jakichś tam efektów



ale tutaj mówimy o osobie, która już doświadczała tej anoreksji, więc raczej zalecenia powinny być inne niż w przypadku dziewczyn, które nigdy na tą przypadłość nigdy nie cierpiały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nene87
Antos098


chciałbym zobaczyć możliwości wysiłkowe osoby, która nie dojada w mocnej intensywnej sesji treningowej.
O ile durnowate wyciskanko czy same przysiady zrobisz jedząc tyle byle się tylko nie przewrócić(naprawdę! przykładem osoby w mocnym deficycie ćwiczące siłowo, ale padłyby na sesji mieszanej i złożonej) o tyle każdy intensywny wysiłek nie jesteś w stanie.
No i anoreksja a kompulsywne obżarstwo - zupełnie co innego, przynajmniej w definicji
Bo u nas nie rządzą hormony ?
Spytaj, jeśli masz możliwość oczywiście którejkolwiek atletki czy doświadczała anoreksji, trenując to co trenuje albo czy cierpiała w deficycie czy nie wiem liczyła kalorie... nikt tak nie robi - i słusznie, bo wyliczyć się tego nie da. Takie stany dotykają tylko modelek i fitnessek i dziewczyn, które chcą iść ich śladami.
Sam osobiście znam kilka mistrzyń, gdzie jakbyś zobaczyła co jedzą....hehe....lepiej tego nie wymieniać no i jeszcze amatorki, ale ich treningi robią wrażenie.
I nie wierzę - każda z osób jest w stanie ocenić czy zjadła właściwie czy celowo się głodzi dla jakichś tam efektów



Antos widzę, że filozof z Ciebie niezły. Tylko jak komuś doradzasz najpierw zadaj sobie pytanie czy dana osoba udźwignie Twoje porady
Po coś się jednak liczy te kcal, to, że atletka tego nie robi, albo TY to nie oznacza, że to dobre wyjście dla dziewczyny, która chce schudnąć po ciąży i trochę odbiegasz od tematu jak zauważyłam, ale to już nie tylko w tym wątku.


Właśnie chce pokazać, że nie ma w tym ŻADNEJ filozofii
tylko, że jak wszędzie dostajesz reklamy odżywek, reklamy innych preparatów, zawiłe inne rzeczy, obliczenia matematyczne to w końcu zaczynasz myśleć tymi kategoriami, że trzeba wszystko liczyć, wszystko planować, ustalać....
Serio nie odnajduję odpowiedzi, po co się liczy kalorie. Prowadzę dziewczyny po ciąży - nie liczą kalorii, ale produkty mają być jak najwyższej jakości.
Im wyższa jakość produktu - większe nasycenie - mniej trzeba zjeść.
Nie odbiegam od wątku : dziewczyna chce świetnie wyglądać, ćwiczy, pilnuje miski (liczy kalorie), poświęca się i nie wygląda ani dobrze się z tym nie czuje - powiedz mi, co robi źle? skoro wedle kanonu serwowanego na każdym portalu wszystko robi dobrze?
No to co, tylko ja to widzę? czy rzeczywiście coś jest nie tak z takim podejściem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Nie zgodze sie tu z Antosem w kilku kwestiach. Sugerowanie cwiczen wrecz karkolomnych jak pompki na sztandze osobie, ktora nie jest silna patrzac na trening, dobor cwiczen i obciazenia, komentarz wlasny dotyczacy techniki jest chybiony. To tak jakby zaproponowac jej robienie na wlasna reke rwania albo zarzutu co jest bez sensu i nie do wykonania albo wykonania bardzo zlego. Prawda jest natomiast, ze trening jest dosyc statyczny i obciazenia sa male. Te oczywiscie musza byc dopasowane do mozliwosci osoby trenujacej niemniej jadnak martwy z 12kg to nie martwy. To jest latajaca miotla :) Mysle, ze sporo cwiczen moznaby w ogole pominac. Zamiast "lamac psychike" robiac rzeczy ktorych nie lubimy lepiej znalezc cos co nas rzuca w strefe pewnego dyskomfortu. Osobiscie nie znosze biegac i nigdy tego robic nie bede. Rownie dobrze mozna niezle dac swojej wydolnosci w kosc uzywajac lin, sanek, ciezkich pilek i masy innych fajnych rzeczy.Nawet w tym mozna znalezc przyjemnosc. Sniezka nie bedzie miala dostepu do silki wiec nauka wzorcow i techniki cwiczen wielostawowych bedzie ptoblematyczna bo dom ma swoje ograniczenia. Zainwestowalabym w ketle jezeli nie masz...z tym zeby dobrze obslugiwac ketla to tez sztuka i nie jestem pewna czy samemu mozna sie nauczyc bez dokladnych wskazowek. Moze znajdz sobie Hannah Eden na fb, kobita ma duzo fajnych workoutow z 2 hantlami i ketlem i bardzo prostymi sprzetami. Oparlabym sie na krotkich, intensywnych kompleksach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Tetiszeri
Nie zgodze sie tu z Antosem w kilku kwestiach. Sugerowanie cwiczen wrecz karkolomnych jak pompki na sztandze osobie, ktora nie jest silna patrzac na trening, dobor cwiczen i obciazenia, komentarz wlasny dotyczacy techniki jest chybiony. To tak jakby zaproponowac jej robienie na wlasna reke rwania albo zarzutu co jest bez sensu i nie do wykonania albo wykonania bardzo zlego. Prawda jest natomiast, ze trening jest dosyc statyczny i obciazenia sa male. Te oczywiscie musza byc dopasowane do mozliwosci osoby trenujacej niemniej jadnak martwy z 12kg to nie martwy. To jest latajaca miotla :) Mysle, ze sporo cwiczen moznaby w ogole pominac. Zamiast "lamac psychike" robiac rzeczy ktorych nie lubimy lepiej znalezc cos co nas rzuca w strefe pewnego dyskomfortu. Osobiscie nie znosze biegac i nigdy tego robic nie bede. Rownie dobrze mozna niezle dac swojej wydolnosci w kosc uzywajac lin, sanek, ciezkich pilek i masy innych fajnych rzeczy.Nawet w tym mozna znalezc przyjemnosc. Sniezka nie bedzie miala dostepu do silki wiec nauka wzorcow i techniki cwiczen wielostawowych bedzie ptoblematyczna bo dom ma swoje ograniczenia. Zainwestowalabym w ketle jezeli nie masz...z tym zeby dobrze obslugiwac ketla to tez sztuka i nie jestem pewna czy samemu mozna sie nauczyc bez dokladnych wskazowek. Moze znajdz sobie Hannah Eden na fb, kobita ma duzo fajnych workoutow z 2 hantlami i ketlem i bardzo prostymi sprzetami. Oparlabym sie na krotkich, intensywnych kompleksach.


dlatego wyraźnie napisałem "na przykład"
bo zgadzam się, że wszystko ma być dopasowane do możliwości.
No jak ma być silna, skoro trenuje od początku w ten sposób na "kulturystyczną" modłę?
Tych kompleksów jest od groma, które można dopasować pod siebie. Trening ma być ogólnorozwojowy połączenie siły,szybkości, wydolności - sylwetka sama się zrobi, nie pomijając przy tym zdrowych produktów, które spożywamy to chyba jasne




tak tylko wrzucę połowa z tego co one robią i naprawdę nie miałaby się czego wstydzić pod każdym kątem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
No ok, ale nie dawaj przykladu treningu robionego przez sportowcow bo oni maja wszystko ustawione pod specyfike swojej dyscypliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Tetiszeri
No ok, ale nie dawaj przykladu treningu robionego przez sportowcow bo oni maja wszystko ustawione pod specyfike swojej dyscypliny.


Nie ważne, pewne ćwiczenia są warte przetestowania. Nie te specjalistyczne a te ogólnorozwojowe
możnaby dyskutować godzinami, jedno jest pewne : droga do dobrej, odtłuszczonej, sportowej sylwetki nie zawsze musi prowadzić przez izolacje, nudny trening i nudne cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Zgadzam sie. Ale wezmy pod uwage, ze to mloda mama 10 ms po porodzie bez mozliwosci czasowych i sprzetowych. Sniezka nie do konca bedzie wiedziala co z tego wybrac stad moja uwaga nie zalaczaniu treningow specyficznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja miałem się z Antosem nie sprzeczać, odpuściłem po dwóch zadanych pytaniach w dzienniku.
Ale widzę że ostro odpłynął. Nene kilka razy dobrze rzekła.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
czasem trening z własnym ciężarem ciała okaże się większą przeprawą niżeli ze sztangą 18kg
sposobów jest całe mnóstwo, myślę, że mąż też ją będzie mocniej wspierać jak wyluzuje głowę i np zrobi dobrą pożywną zupę z wkładką mięsną aniżeli gotowanie tylko dla siebie co innego i dla połówki - co innego, to dopiero jest uciążliwe.

paawo - marna prowokacja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Metamorfoza po ciąży (trojaczki)

Następny temat

Redukcja Hashimoto

WHEY premium