Historia oszałamiającej mamy dwójki dzieci po 50 roku życia pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby spełnić marzenia i stać się Mistrzynią IFBB Figure i to w lidze PRO! Większość kobiet myśli, że ich "najlepsze" lata są w wieku pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. Jednak wspaniale jest widzieć rosnącą liczbę kobiet, które osiągają sukces i zadowolenie w tym co kochają w nieco "późniejszych latach". Jedną z kobiet, która właśnie to zrobiła jest Kimberly Blankenship z Alabamy w USA. Po starcie w pierwszych zawodach w 2009 r. (w wieku 45 lat), rozpoczęła karierę w branży fitness.

 

 

Zanim zaczęła ćwiczyć, Kimberly była zwyczajną matką. Nie była otyła czy masywna, ale po prostu nie miała "formy". Od dłuższego czasu podziwiała zawodniczki bikini fitness i fitness sylwetkowego i obserwowała ich zmagania na scenie. Problem polegał na tym, że nie miała wystarczającej wiedzy w zakresie odżywiania i treningu, aby zacząć ćwiczyć na siłowni. Ale w 2009 roku w wieku 44 lat, Kimberly zdecydowała się na trenera personalnego i postawiła sobie za cel rywalizację w jej pierwszym konkursie w kolejnym roku. Po tym jak nauczyła się jak utrzymać “czystą michę”, nie minęło wiele czasu i Kimberly zaczęła zauważać imponujące zmiany w swoim ciele.

Mówiąc o swojej transformacji, Kimberly powiedziała: "Szybko nauczyłam się, że "czysta dieta” jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przez dwanaście tygodni stosowałam ścisłą dietę wysokobiałkową o niskiej zawartości węglowodanów i wystąpiłam w pierwszych zawodach w wieku 45 lat. To mnie wciągnęło!”

Chociaż Kimberly nie odniosła natychmiastowego sukcesu, nie poddała się. Konsekwentnie i regularnie startowała 2 razy w roku, aż w końcu zdobyła swoją wymarzoną IFBB Pro Card w 2015 roku w wieku 50 lat.

W wywiadzie dla Daily Mail Kimberley powiedziała: "Jestem zdecydowanie w najlepszej formie mojego życia i naprawdę wierzę, że zdrowy styl życia, właściwe odżywianie się i ćwiczenia, to klucz do wyglądu i uczucia młodości".

Branża fitness potrzebuje więcej kobiet takich jak Kimberly. Wiele osób uważa, że jest ​​za późno, aby mogli osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę w pewnym wieku. To nie kłamstwo, że metabolizm ludzi zwalnia, a wielu z nich ma problemy z regeneracją sił po intensywnych sesjach treningowych. Jednak przy odpowiednim programie szkolenia i wiedzy na temat odżywiania nic nie jest niemożliwe. Kimberly powiedziała:

"Zawsze mówię ludziom, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie diety i treningu. Moja rada dla nich polega na wyznaczaniu realistycznych celów - nie próbuj konkurować z tym, co widzisz w mediach społecznościowych. Dopóki idziesz do przodu, wygrywasz."

 

Przykładem innych sylwetek i dowodem na to, że wiek to tylko liczba, są również nasze piękne polskie fitnesski. Agnieszka Kubaczka czy Monika Zborowska odnoszą sukcesy w Polce i są doskonałą motywacją dla wszystkich kobiet, które twierdzą, że jest już za późno na zrobienie formy życia.

ZOBACZ: HOT weteranki polskiej sceny Bikini Fitness


 

Źródło: https://spotmebro.com/news/52-year-old-mom-becomes-ifbb-pro-bodybuilding-champion/

Komentarze (9)
colin2000

HGH. Tyle w temacie.

0
Anonim

Wow!!!ale ty jesteś "mondry"...kurczę...

0
RPS1990

Bardzo dobrze, że to napisał, bo colin2000 uświadomił tych, którzy tego nie wiedzieli.

Ja to wiem, on to wie, Ty to wiesz, ale być może jest trochę osób, które tego nie wiedziały.

0
Rylo

HGH, czy nie, szacunek się należy.

0
kameleoo

ogien <3

0
Anonim

Super

0
Jacek

Wielka motywacja dla nas wszystkich - "staruchów". Widać, że można. Może nie każdy aż tak, ale też nie każdy może i chce być PRO. Ale miła pani pokazuje, że na zmianę nigdy za późno - i to jest fajne. I jakie HGH? Wy, "wiedzący" - pogięło was?

0
domosos

Dobry milf, widać że treningi swoje robią

0
mudafuka

Mnie jako jej syna średnio by się żyło z myślą że moi koledzy mogą tłuc pod moją matkę...

0