Historia oszałamiającej mamy dwójki dzieci po 50 roku życia pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby spełnić marzenia i stać się Mistrzynią IFBB Figure i to w lidze PRO! Większość kobiet myśli, że ich "najlepsze" lata są w wieku pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. Jednak wspaniale jest widzieć rosnącą liczbę kobiet, które osiągają sukces i zadowolenie w tym co kochają w nieco "późniejszych latach". Jedną z kobiet, która właśnie to zrobiła jest Kimberly Blankenship z Alabamy w USA. Po starcie w pierwszych zawodach w 2009 r. (w wieku 45 lat), rozpoczęła karierę w branży fitness.

 

 

Zanim zaczęła ćwiczyć, Kimberly była zwyczajną matką. Nie była otyła czy masywna, ale po prostu nie miała "formy". Od dłuższego czasu podziwiała zawodniczki bikini fitness i fitness sylwetkowego i obserwowała ich zmagania na scenie. Problem polegał na tym, że nie miała wystarczającej wiedzy w zakresie odżywiania i treningu, aby zacząć ćwiczyć na siłowni. Ale w 2009 roku w wieku 44 lat, Kimberly zdecydowała się na trenera personalnego i postawiła sobie za cel rywalizację w jej pierwszym konkursie w kolejnym roku. Po tym jak nauczyła się jak utrzymać “czystą michę”, nie minęło wiele czasu i Kimberly zaczęła zauważać imponujące zmiany w swoim ciele.

Mówiąc o swojej transformacji, Kimberly powiedziała: "Szybko nauczyłam się, że "czysta dieta” jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przez dwanaście tygodni stosowałam ścisłą dietę wysokobiałkową o niskiej zawartości węglowodanów i wystąpiłam w pierwszych zawodach w wieku 45 lat. To mnie wciągnęło!”

Chociaż Kimberly nie odniosła natychmiastowego sukcesu, nie poddała się. Konsekwentnie i regularnie startowała 2 razy w roku, aż w końcu zdobyła swoją wymarzoną IFBB Pro Card w 2015 roku w wieku 50 lat.

W wywiadzie dla Daily Mail Kimberley powiedziała: "Jestem zdecydowanie w najlepszej formie mojego życia i naprawdę wierzę, że zdrowy styl życia, właściwe odżywianie się i ćwiczenia, to klucz do wyglądu i uczucia młodości".

Branża fitness potrzebuje więcej kobiet takich jak Kimberly. Wiele osób uważa, że jest ​​za późno, aby mogli osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę w pewnym wieku. To nie kłamstwo, że metabolizm ludzi zwalnia, a wielu z nich ma problemy z regeneracją sił po intensywnych sesjach treningowych. Jednak przy odpowiednim programie szkolenia i wiedzy na temat odżywiania nic nie jest niemożliwe. Kimberly powiedziała:

 "Zawsze mówię ludziom, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie diety i treningu. Moja rada dla nich polega na wyznaczaniu realistycznych celów - nie próbuj konkurować z tym, co widzisz w mediach społecznościowych. Dopóki idziesz do przodu, wygrywasz."

 

Przykładem innych sylwetek i dowodem na to, że wiek to tylko liczba, są również nasze piękne polskie fitnesski. Agnieszka Kubaczka czy Monika Zborowska odnoszą sukcesy w Polce i są doskonałą motywacją dla wszystkich kobiet, które twierdzą, że jest już za późno na zrobienie formy życia.

ZOBACZ: HOT weteranki polskiej sceny Bikini Fitness

 

Źródło: https://spotmebro.com/news/52-year-old-mom-becomes-ifbb-pro-bodybuilding-champion/