SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AZreel - zamienie kluseczki na figure laseczki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14545

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
Witam wszystkich !

Mam na imię Iza i obserwuję forum sfd już jakieś 2 lata. Jednak nigdy nie miałam odwagi tu napisać. Czego bardzo żałuję. Jednak dalej już sobie sama nie poradzę, potrzebuję pomocy Lejdis z ułożeniem treningu i diety.

Wiek : 30
Waga : 51-53 kg
Wzrost : 159 cm
Obwód w biuście(1) : 81 cm
Obwód pod biustem : 69
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 67
Obwód na wysokości pępka : 77
Obwód bioder (3): 85
Obwód uda w najszerszym miejscu: 47
Obwód łydki : 33,5L/34P
W którym miejscu najszybciej tyjesz : nogi, tyłek
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ręce, cycki
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) siłownia (2-3 razy w tyg), bieganie i rower (czasem codziennie, czasem wcale)
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane, jajka
Co lubisz jeść na obiad : kasze, mięso
Co jako przekąskę : orzechy (uwielbiam)
Co jako deser : orzechy
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne: dobry, tak, tak
Preferowane formy aktywności fizycznej : wszystkie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : żadne
Stosowane wcześniej diety : duuużo cukru, mało białka, z tłuszczem różnie

Dieta
Całe życie jechałam głownie na cukrze, przez co czułam się źle i wyglądałam źle. Mała, otłuszczona, ocellulitowana, sflaczała, wiecznie zmęczona. 2 lata temu postanowiłam zabrać się za siebie. Szukając w necie cudu trafiłam na to forum. Z diety stopniowo eliminowałam niedozwolone produkty. Podpatrywałam miski Lejdis. Schudłam ponad 15kg tylko dzięki forum. Chudłam nieźle na 1800-1900 kcal (ok 90B/70-80T/200-250W), miałam wtedy dużo ruchu (zaczęłam siłownie, codziennie rower i in). Nie trzymałam nigdy rozkładu, zdarzały się czasem duże odstępstwa. Teraz staram się trzymać 90B/60-70T/150W. Moja aktywność, poza treningami, jest teraz bardzo mała, aktualnie nie pracuję, dlatego wymyśliłam sobie 1600kcal, w porywach do 1700. Nie wiem czy taki rozkład jest dla mnie dobry. Zdarzają mi się co parę dni cheat meale, rzucam się na orzechy, a raz w miesiącu, tydzień przed @, rzucam się na słodycze. Moim dużym problemem jest wydęty brzuchol, codziennie. Wydaje mi się, że od kiedy jem poprawnie. Brzuch chyba nie jest przyzwyczajony jeszcze do braku słodyczy :) Od 3 tygodni nie jem nabiału, zobaczymy, może pomoże,łykam też probiotyk.

Trening
Redukcję zaczęłam niestety od aerobów. Później fikałam z Panią Ch. Wydawało mi się, że są efekty bo cm leciały w dół, ale dziś wiem, że to był efekt zmiany jakości miski. Gdy nie było dalszych efektów, a stawy wykończone były aerobami, poszłam na siłkę. Siłka popchnęła redukcję do przodu, a jakość ciała poprawiła się bardzo. Choć nogi już nie są już galaretowane i sflaczałe, to nadal pokryte tłuszczem i cellulitem - takie bezkształtne kluchy (zwłaszcza łydy). Jestem też dużo silniejsza. Kiedyś nie robiłam ani jednej pompki - wstyd.
Od września 2012 koksam w miarę systematycznie (2-3 razy w tygodniu) treningi A i B dla początkującej Lejdi w warunkach domowych. Niestety robiłam tą siłownię źle. Po 20 powtórzeń, a nawet więcej, bez progresu ciężaru. Na początku były efekty, bo siły nie miałam żadnej i tłuszczu sporo. Od 2 tygodni dopiero progresuję z ciężarami i dodaję jakieś aero i wytrzymki. Od przyszłego tygodnia dodam czwartą serie do treningów A i B. A potem będę potrzebowała pomocy w ułożeniu treningu w domu, żeby wszystko się kupy trzymało i miało jakiś sens. Nie potrafię tego sama ułożyć :(( Niedługo braknie mi ciężarów i chyba przydał by się trening A, B i C, a nawet D. Chciałabym więcej ćwiczyć na tyłek (marzy mi się brazylijski:)i na nóżki. Dół mam ocellulitowany bardzo (nie widać za bardzo na zdjęciach, ale taki jest).

Poniżej wklejam ostatnie 2 treningi, miskę z dziś i zdjęcia (przód, bok i tył oraz jakieś pseudo napinki).

Cele - wszystkie:
1. Apetyczna, sportowa sylwetka bez cellulitu: piękne kształtne nóżki, jędrna pupcia, ładne plecki, twarde rączki
2.Likwidacja wydętego brzucha
3.Siła, Kondycja, wytrzymałość
4.Zdrowie
5.Systematyczność, silna wola, pewność siebie












Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-01-20 16:49:27




Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-01-20 16:50:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
29.07.2013 Poniedziałek

TRENING
DNT

DIETA
Warzywa: pomidory
Napoje: kawa 2x0.3l, woda 0.5l, zielona herbata 1l, mięta 0.2l, pokrzywa 2x0.3l, rumianek 0.3l
Suple: zma, probiotyk





30.07.2013 Wtorek

TRENING
DNT

DIETA
Warzywa: pomidory, ogórki zielone
Napoje: kawa 2x0.3l, woda 1l, zielona herbata 1l, mięta 0.2l, pokrzywa 2x0.3l, rumianek 0.3l
Suple: zma, probiotyk





31.07.2013 Środa

TRENING
DNT

DIETA
Warzywa: pomidory, ogórki zielone
Napoje: kawa 2x0.3l, woda 1.5l, zielona herbata 1l, mięta 0.2l, pokrzywa 2x0.3l, rumianek 0.3l
Suple: zma, probiotyk





01.08.2013 Czwartek

TRENING
DNT

DIETA
Warzywa: pomidory
Napoje: kawa 2x0.3l, woda 1l, zielona herbata 1l, pokrzywa 2x0.3l, rumianek 0.3l
Suple: zma, probiotyk





02.08.2013 Piątek

TRENING
DNT

DIETA
Warzywa: pomidory
Napoje: kawa 2x0.3l, woda 1l, zielona herbata 0.5l, pokrzywa 0.3l, rumianek 0.3l
Suple: zma, probiotyk

Wieczorem 200 ml wina czerwonego wytrawnego.

Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-08-03 11:47:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A masz zdjecia sprzed 15kilo?
powiedz ile masz czasu na silownie? Ile razy w tygodniu? I czy mozesz 3 miesiace przeznaczyc dla cwiczen i diety tylko tyle
ladnia sylwetka ..
masz skolioze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
Dziękuję, że do mnie zajrzałaś:)
Nie mam starych zdjęć, zaczęłam się mierzyć dopiero jak już coś drgnęło. 1,5 roku gubiłam te kilkanaście kilo, więc szału nie było. Ciężko mi szło z rzucaniem słodyczy. Na siłownię mam dużo czasu, ale wolałabym w domu ćwiczyć, przynajmniej na razie. Skrzywiona jestem, bardzo głowę na bok przekrzywiam, ale nie mam żadnej diagnozy od lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
Trening zrobiony. W 3. serii wykroków odczepiły mi się ciężary i już nie chciało mi się ich zakładać jeszcze raz, dlatego tak mało powtórzeń wyszło. Przed siłką mini rozgrzewka-10 min skakanka + 250 pajacyków, po 20 min cardio (robie to z stronki

class="link" target="_blank">
) i mini rozciąganie.

Cardio to 7 razy taki zestaw:
20s sprint - 10s przerwy
20s burpies - 10s przerwy
20s mountain climbers - 10s przerwy
20s przeskoki - 10s przerwy
20s przysiad sumo 7,5kg - 10s przerwy

W misce z dzisiaj dużo orzechów, myślałam, że jak się zacznę spowiadać, to jakoś się powstrzymam, ale nie dałam rady.






Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-01-21 22:17:54




Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-01-21 22:18:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
orzechy w duzych ilosciach to nic dobrego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
obli mozesz rozwinąć z tymi orzechami?

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
Zjadam ich bardzo dużo, 500g na raz to dla mnie żaden problem, nawet nie poczuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
Dzisiaj bez treningu.
Suple: wapń, omega3, cynamon (do kawy rano), magnez
Picie: 1x kawa, 3x herbata zielona, 2x pokrzywa, woda (ok.1l)
Micha:





Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-01-23 08:30:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7653
Trening zrobiony. Trochę długo mi zeszło bo musiałam często między ćwiczeniami ciężary zmieniać, a nie lubię robić przerw w ogóle. Na klatę 24kg to dla nie za dużo I ręce w łokciach mnie bolą w ostatnich seriach w przysiadzie i wejściu od trzymania ciężaru. Następnym razem zrobię ze sztangą z przodu.
Miałam dodać 4. serie po niedzieli, ale nie będę tego robić. Za długo mi schodzi z przekładaniem obciążeń i już mi się nie chce potem ćwiczyć. Ten mój trening jest jakiś lewy, za dużo powtórzeń robię i w ogóle bez pojęcia ćwiczę. Spróbuję coś ułożyć.

Jem jak jem. Nie trzymam się żadnego rozkładu bo właściwie to nie wiem jaki sobie przyjąć. Wiem, że to zależy od typu sylwetki, treningu, założonego celu, ale ja mam zielonego pojęcia jaki rozkład byłby dla mnie dobry. Nie wiem jaką mam sylwetkę itd. No właśnie, co to jest? Wydęty od samych cycków brzuchol może wprowadzać w błąd przy ocenie Może któraś życzliwa Lejdi pomoże mi coś ustalić

Trening
Rozgrzewka: skakanka 5 min + 200 pajacyków
Siłka 49 min (omg)
"Miękkie Nogi" 13 min
(1 burpie-15 przysiadów
........
15 burpies-1 przysiad)
Zapomniałam o rozciąganiu.





Miska
Suple: wapń, magnez, omega3, cynamon
Picie:1,5x kawa,2x zielona herbata, woda (ok.2,5l)





Zmieniony przez - AZreel w dniu 2013-01-23 19:36:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
miekkie nogi ???
nie warto robic czegos co zamieniasz w oszukiwanie siebie
POtrafisz zrobic prawidłowy przysiad?
Jezeli mozesz zrób filmik przysiadu bez nicego i go tu wstaw, lub serie zdjec z poszczególnych faz.

Rozkład 1800kcal 120g białka i 150g ww reszta tłuszcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 586 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24694
Zrobiłaś miękkie nogi w 13min? Nieźle. Mnie na początku zrobienie tego do końca było mega wyzwaniem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłka w domu

Następny temat

Obsesja wagi

Wiecej