SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DO KAŻDEGO POCZĄTKUJĄCEGO!!!!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
Chciałbym tutaj powiedzieć parę słów do ludzi wchodzących w świat żelaznego sportu oraz do tych co próbują do niego wrócić. Zdaje sobie sprawę, że może było już wiele postóp tego typu, ale i ja chcem coś od sie dorzucic.
______________________________________________________________________________

Wiele osób robiac pierwsze kroki na siłowni szybko się peszy widząc wielkich facetów o niesamowitym umięśnieniu. Obserwujac ich szybko stwierdzają że niemają szans w wyścigu o mięśnie. Czesto chodzą po siłowni, niewiedząc zabardzo jak mają ćwiczyć, jakich używać ćwiczeń, ile serii itp.
Jest to błędne stwierdzenie, przecież każdy kiedyś zaczynał od podobnego momentu, każdy kiedyś niewiedział jak ma trenować, nikt nie rodzi się od razu z ogromnymi mięśniami. Nie należy sie szybko poddawać, trzeba walczyć. Trening kulturystyczny trwa wiele lat, i nalezy zdac sobie z tego sprawe, jak w kazdej dziedzinie zycia , i tu nalezy sie uczyć i poświecać.
Należy się pytać o zdanie osób bardziej doświadczonych, ale to wszystko nie ma żadnego znaczenia bez jednej ważnej rzeczy. Wiary we własne możliwości. Jeżeli ty sam nie uwierzysz w siebie to kto w ciebie uwierzy? Jeżeli poddasz się tutaj, to gdzie nastepnym razem popełnisz kolejny błąd?
Niewiesz co robić nieprzejmuj się tym, to normalne, sam przez to przechodziłem. Pierwszy krok polega na uwierzeniu, że masywna sylwetka jest w zasięgu twoich możliwości. Musisz po prostu zaakceptować myśl, że również dla ciebie jest dostępny przywilej bycia potężnym. W ten sam sposób możesz rozkazać swoim mięśniom podnosić wielkie ciężary, kiedy wszystko inne będzie mówiło ci, że nie możesz tego zrobić; w podobny sposób możesz wpłynąć na swoje mięśnie, aby stawały się większe i silniejsze.
Moim zdanie na początku powinno się skupić na podstawowych ćwiczeniach, dobrym wyjsciem jest tu wziecie do treningu każdej partii tylko po jednym, podstwowym ćwiczeniu. Jezeli zostaniesz obciążony mnóstwem różnych ćwiczeń, jesteś rozproszony, tracisz skuteczność, a przede wszystkim - swój entuzjazm.
Dla początkującego, zamiast zalecać ograniczanie czasu spędzonego w siłowni, proponuję coś przeciwnego - przeznaczenie półtorej godziny na coś, co normalnie zajęłoby godzinę. W ten sposób możesz całkowicie odzyskać siły pomiędzy seriami, więc jesteś w stanie włożyć maksimum siły w każde wykonywane powtórzenie, zamiast przekraczać granice wytrzymałości i dochodzić do takiego zmęczenia, że nie można już podnosić dużych ciężarów.
Do wszystkiego dochodzi się spokojnie, przedewszytkim liczy sie pasja, motywacja, chędz osiągniecia sukcesu.

Niestety musze uciekac ale co jakis czas bede dodawał coś do tego postu i licze nato ze inni beda również to robic, wrzucac tu stare , nieuzywane acz potrzebne posty.

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
dobra, niemiałem czasu żeby do nich napisac, miałem za dużo roboty, ale zaczynam poprawiać, możliwe że napisze do tego arty ktoś bardzo znany na świecie (Polak oczywiście) i wtedy będzie niezle wyglądać, ale z drugiej strony zastanawiam sie jakim stylem mam pisac, czy bardziej bezposrednio prosty) czy naukowy i tu mam problem

ale czy ty wysłałes????

[Wiara potrafi zdziałać cuda, jeżeli tylko w to uwierzysz]

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Sog

duzo racji w tym co piszesz, szkoda tylko ze większośc chce mieć coś jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem. taka już natura ludzka

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych"
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1878 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9984
Oczywiście. Racja. Pamiętam jak ja zaczynałem. Byłem najchudszy z najchudszych. Ale nie przerażało mnie to. Jak zaczęły pojawiac się efekty to już daljep oszło. trenowanie weszło w krew i tak juz leci prawie trzy lata. nie ma co rezygnować. Trzeba twardo brnąc do przodu i uwierzyć w siebie tak jak było powiedzuiane. No i oczywiśćie jeszcze zapomniałem o sogu dla twórcy tego postu :).

< God is a DJ >

Wznowiłem treningi z początkiem 2007 roku... (2,5 roku przerwy z powodu ciężkiej kontuzji)...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sog. Mądre słowa. Problem w tym, że ludzie są różni. A co mają zrobić ci małej wiary? Tylko nie piszcie, że mają sobie kupić młotek i się postukać, albo znaleźć dobrego psychiatrę, bo to wszyscy wiedzą :). Pozdrowionka.

Maciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
Jak widzicie każdy kiedyś zaczynał, wystarczy na początek tylko pasją.
To jest tak jak np. z piłką nożna, gracie w nią chodz wiecie ze są lepsi, nieznacie wszystkich zasad ale próbujecie. Takim samym sportem jest kulturystyka, na tym to polega, należy tego pragnąć, przecież od tego się zaczyna.
Kulturystyka jest cudownym sportem, tu można niemal wszystko zmienić. Jezeli niepodoba ci się własne ciało, poprostu je zmieniasz, uczysz się powoli.
Spójrz na zdjęcia starych kulturystów, jak myślisz kiedy był więkssy dostęp do wiedzy na temat żelaznego sportu, czy myślisz , że im było łatwiej, a jednak osiągneli dobre rezultaty.
Larry Scott zaczął trenować biceps za pomocą osi od traktora, tu jest potrzebna pomysłowość.
Jeżeli się wstydzisz iść na siłownie, to zacznij ćwiczyć w domu, na początek wystarczą zwykłe ćwiczenia. Zobaczysz że potem , niebędziesz mógł się powstrzymać od pójścia na siłownię.
Pamiętam swój pierwszy raz, heh to było dawno, miałem chyba 16 latmoże 15.
Wpadłem na najlepszą siłownię w mieście i najdroższą rzecz jasna.
Byłem z kumplem. W życiu nie widziałem tyle sprzętu, to było ogromne , a ilu wielkich facetów, heh.
Zaczełem łapać za wszystko co tylko było możliwe, serii, powtórzenia, co to znaczy?
Niemiałem zielonego pojęcia. A przerwy treningowe, trwały może 30 sekund, to było istne wariactwo, ale cudowne.
Po godzinie wszystkie mięśnie mi się trzęsły, poszłem na lekcje do szkoły i co niemogłem pisać. Tak mi ręka latała. To był właśnie mój pierwszy raz. Szlańczy.


Dobra spadam , bo niemam czasu, ale jeszcze się odezwe.


Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
No, a ja polecam cos w tym samym tonie:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=32085

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
post podsunięty przez Michaila jest obowiązkiem więc również zachęcam do przeczytania go.

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
Jak w każdym miejscu, również na siłowni moze znalezdz się koleś , który będzie ci mówił żebyś dał se spokój z tym sportem, bo albo to jestes za gruby, albo za szczupły, albo coś innego się znajdzie, zawsze moze znalezdz sie koles który się śmieje.
Niewarto takim gościem się przejmować bo w rzeczywistości jest to idiota, możliwe ze jemu akurat sie to nieudało. W każdym razie nienalezy go słuchać, albo powiem tak, może wrecz przeciwnie, weście to sobie głęboko do serca i zacznijcie ostro trenować, żeby pokazać sobie i jemu ze to potraficie, że nie jestescie gorsi.
Prawdą jest że uwarunkowania genetyczne mogą ci troszke przeszkodzić, ale tylko troszke, będziesz jeszcze więcej trenował i z pewnością osiągniesz sukces, jesli podepszesz to odpowiednim planem ataku, czyli dopasowanym treningiem, dietą i regeneracją.
Gdy wreszcie osiągniesz upragniony cel, twoja radość bedzie tym większa, ze im trudniejszy był start, czyli ogromna.
Arnold Schwarzenegger, Frank Zane, Franco Columbu - to tylko nieliczne persony, które niamiały łatwego startu, Arni był wysoki i szczupły, Franco czy Frank również niemieli jakiejś rewelacyjnej budowy, wrecz przeciwnie.
Nieraz słyszeli: daj se spokój, nie nadajesz sie do tego, to sport nie dla ciebie.
Ale to ich nie powstrzymało, myśle ze wręcz przeciwnie , dodatkowo to ich zdopingowało do ostrego treningu.
Czy wiecie co odróżnia prawdziwego mistrza, od tego co go udaje?
Mistrz niereaguje na innych, mocno wierzy we własne możliwości, niepoddaje się pomimo ze nie raz upadł, słucha własnego organizmu i ciągle się uczy.
Frank Zane dopiero po 40 latach treningu nauczył się odpowiednio trenować łydki. Należy ciągle się doskonalić.
Jeżeli niewiesz kim jest Frank Zane czy Franco Columbu to wpadnij tutaj:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=31168
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=31437

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jakby polecić początkującym najpierw dużo aerobów, żeby spalić jak największą ilość tkanki tłuszczowej (tym, co mają tendencję do tycia)? Jak już schudną, nie licząc sie w tym pierwszym etapie z masą mięśniową, potem łatwiej zauważą pierwsze efekty i uchroni ich to od pierwszego zniechęcenia? Jestem "zielony" i pytam doświadczonych o zdanie.

Maciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Maciek-poczytaj uważnie arty, które wkleiłem w ciągu ostatnich kilku dni w Treningu, Zielonych i Archiwum-tam znajdziesz odpowiedź.Pozdro/

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki poczytałem. Podobają mi się szczególnie te dwa.
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=31508
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=32027
Na koniec (bo wszystko jest już jasne)wyjaśnię o co mi chodziło. W moim przypadku tak się dzieje, że mogę zgubić każdą ilość kilogramów. Wystarczy dieta i trening. Natomiast jeśli chodzi o budowanie sylwetki, to robiąc klasyczny program dla początkujących (3x w tyg. 1-2 ćw. na grupę 10-14 powt)po 1,5- 2 miesiącach przychodzi zniechęcenie (myślę, że to przetrenowanie) i przestaję ćwiczyć na 1-2 miesiące, potem zaczynam znowu (mimo wszystko jakieś rezultaty zostają, bo po 2 m-cach to już można zauważyć). Dlatego napisałem, że w początkowym okresie trening nastawiony na redukcję masy może być pewnym rozwiązaniem ( nauczenie się diety, metod treningu, a uniknięcie przetrenowania i zmęczenia mięśni i organizmu)
WSZYSTKO MOŻNA BYLE Z WOLNA I Z OSTROŻNA!
Dzięki i pozdrowienia!


Maciej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"ABC TRENINGU DLA POCZĄTKUJĄCYCH"

Następny temat

Czy znacie najlepszą sposób na mase?

WHEY premium