SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DO KAŻDEGO POCZĄTKUJĄCEGO!!!!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
Piszesz ze nie jesteś ekspertem, mylisz się, jesteś nim przynajmniej w moich oczach. Każdy się spieszy, i tu jest błąd, wszystko wymaga rozplanowania, ustawiania sobie celów, rozplanowanie diety, treningu, to niepowstaje w ciagu 5 minut. Spokuj, konsekwencja w darzeniu. Sport jest dlatego cudowny, bo tak naprawde jest prosty, niebywale prosty. Tak naprawde zaznałem tego piekna jako dziecko, spędzałem dnie na grze w piłke, w kosza. Niebyłem dobry, ale to kochałem. Tam były marzenia, odpoczynek. Ja miałem te szanse. Patrze teraz na dzieciaki i co widze, niema rozgrywania meczów, niema nic, czasem jakas grupka cos robi. A tak wszyscy chleja piwo, palą, ćpają. Niema ideałów, niema marzeń, niema sportu, niema nic. Sport jest taki sam każdego ranka, piękny, jest taki sam, jednoczesnie odkrywając przed nami cos nowego. Któż może nazwać się znawcą, uczymy się całe życie. I to jest piękne. Napisałeś dużo , i to mnie właśnie cieszy, podzieliłeś sie swoimi rozmyślaniami, jestem ci zato wdzięczny, mam nadzieje że zrobisz to jeszcze nieraz.

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich! Jestem 24-letnim kolesiem który nigdy w życiu nie był na siłowni.Chcę za parę dni razem z moim kumplem zacząć regularnie uczęszczać na siłownie,ale jestem TYPOWYM ZIELONYM.Trochę czytałem na waszych stronach i innych podobnych,że bardzo ważny jest rozkład ćwiczeń,a ja nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć.Mam do was ogromną prośbę aby przygotować dla mnie jakiś rozkład ćwiczeń.Chciałbym uczęszczać 3-4 razy w tygodniu po 1,5-2 godz.Nie wiem nawet czy do takiego rozkładu zajęć patrzy się na wagę,wzrost itp.W razie czego:waga:79 kg wzrost:178 cm.Pewnie będzie na tej siłowni jakiś trener który coś może zaproponować,ale chciałbym być już przygotowany i jeśli by mi coś zaproponował to chciałbym porównać z waszymi propozycjami rozkładu zajeć na dane grupy mieśniowe.

Jest to moja pierwsza wizyta u was, tak samo jak za chwilę będę miał pierwszą wizytę na silowni w moim życiu.Będę napewno często tu zaglądał i dzielił sie moimi wrażeniami,ale na początku POMÓŻCIE!
Z PODZIĘKOWANIEM DLA KAŻDEGO KTO ODPISZE!
Valentino.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba troszeczkę spanikowałem,przecież na www.sfd.pl WSZYSTKO JEST!!!!Wystarczy dobrze sie rozejrzeć.Jeśli kogoś rozdrażniłem moją pierwszą wiadomoscią to sorki!
Pozdrowienia dal Michail-a(ARKA GDYNIA???)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
spoko stary, rozejrzyj sie a w razie czego chlopaki ci pomoga

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WITAM WSZYSTKICH MODERATORÓW!!!Pomóżcie Zielonemu!

Mam 24 lata i byłem wczoraj pierwszy raz na siłowni.Oczywiście bez rzadnego planu co jest ogromnym błędem,ale pierwszą wizytę potraktowałem zapoznawczo-rozpoznawczo, no i stało się najgorsze!!!Po 2-3 serie na różne partie mięśni, dzisiaj jestem wyautowany,do tego stopnia że lewy biceps tak nawala że nie mogę wyprostować ręki.KONTUZJA NA MAXA.
Chcę zacząć od Poniedziałku plan treningowy tylko jaki na początek?(Chciałbym się skupić na rzeżbieniu mięśni.)
Nie wiem czy wykuruje mi się lewy biceps do Poniedziałku,czy takie urazy trzeba kurować dłużej?
Czytałem dużo na temat róznych planów treningowych,plywałem także po Atlasie ćwiczeń,ale jaki mam dla siebie dobrac odpowiedni plan 3 czy 4 dniowy?Ile ćwiczeń na daną partię mięśni,po ile serii?
Jak to jest wogóle z dobieraniem ciężarów,wiem tylko tyle że na rzężbę więcej powtórzeń o mniejszym ciężarze,ale jakim dla siebie?
Proszę pomóżcie o jakies przykładowe plany treningowe dla zielonego na początek aby omijały mnie kontuzje.

Z GÓRY OGROMNIE DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ ODPOWIEDZ NA MOJE S.O.S!!!
val.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Polecam linki w poście priorytetowym-góra listy w dziale"Dla zielonych" i "Trening"-szczególnie TreningACT

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
wiesz co , masz najprawdopodobniej poprostu zakwasy - spoko to przejdzie moze nie po jednym dniu,(pisze to z tydzien pozniej)pewnie juz jest ok, nawet napewno, wiesz co ja powiem tak, pierwszy raz na siłowni - mysle ze mozna se pozwolic na trening bez planu, ale co jest czestym bledem - jezeli ktos ma ogromny zapał to na ogól dochodzi do przetrenowania na tym jednym treningu, on powinine byc spokojny, niezadługi, mysle ze powinno sie na nim przecwiczyć każdą partię mięśniową - stosując małą ilość serii, używając tylko podstawowych ćwiczeń, no i dłużej odpoczywać pomiędzy seriami. Na kolejnych treningach powinno sie uzywać planów, no i z tym żeby rozpoczynać na tym pierwszym treningu od największych partii do coraz mniejszych.

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4819 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11880
No a was co motywuje oprócz dużej masy i siły... ??

Jutro to dziś, tyle że jutro!

jołki połki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
czasami samą przyjemnością jest trening, odpoczywasz od wszystkich problemów skupiając się tylko na treningu, na danej chwili, przełamywanie barier bólu, walka z samym sobą, to również jest wystarczającym powodem do treningu, w każdym razie mi to wystarczy.

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4819 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11880
Taaaa...
To ja wiem! Tak uwielbiam zakwaszone mięśnie...

Pozdrawiam i życze motywacji! Sog za całokształt twórczości!

Jutro to dziś, tyle że jutro!

jołki połki

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"ABC TRENINGU DLA POCZĄTKUJĄCYCH"

Następny temat

Czy znacie najlepszą sposób na mase?

WHEY premium