SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Coca cola zero a redukcja

temat działu:

Dietetyka ogólna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
Witam.

Jak w temacie - czy Coca cola zero (lub podobne : Pepsi Max, Freeway 0 (lidl) itp.) pomaga przy redukcji czy raczej szkodzi.
I ile razy w tygodniu można to pić i po ile litrów?
1

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Chociaż mogłoby wydawać się, że napoje i inne produkty dietetyczne powinny przyczyniać się do poprawy naszej sylwetki, często mogą stać na naszej drodze do osiągnięcia wymarzonych efektów. Ze względu na duże spożycie napojów nasyconych dwutlenkiem węgla możemy doświadczać problemów, takich jak wzdęcie brzucha. Co więcej, napoje "dietetyczne", pomimo iż w swoim składzie nie posiadają cukru, nie mają wiele wspólnego ze zdrową żywnością, ponieważ jest to produkt wysokoprzetworzony.

Produkty te w swoim składzie zawierają mnóstwo chemikaliów, takich jak sztuczne słodziki, zagęszczacze, konserwanty, wzmacniacze smaku i aromatu, jak również są narażone na działanie bisfenoli z plastiku. Wszystkie te składniki mogą przyczyniać się do zatrzymywania wody w organizmie, rozchwiania gospodarki hormonalnej, jak również przeróżnych chorób.

Oczywiście nie chodzi tu o produkty wysokiej jakości od sprawdzonych producentów, w których zły cukier czy tłuszcz zastąpiony jest zdrowym odpowiednikiem, takim jak np. naturalne czy przebadane niegroźne słodziki.

Są dwa aspekty jeżeli chodzi o spożywanie napojów typu light, zero, max itp. w przypadku osób otyłych.
Pierwszym aspektem jest kwestia psychologii - bardzo często można spotkać się, chociażby na codzień, z sytuacją gdzie osoby ze sporą tuszą zajadając się fast-foodami, przykładowo w McDonaldzie, popijają Colę Zero. Uważając że przyczyniają się tym do poprawy swojej sylwetki - bo napój bez cukru jest wporządku. Czy też wyjeżdżając z super marketu, w swoim koszyku posiadają całe zgrzewki napojów zero, zaraz obok paczek chipsów, batoników czy innych tuczących, wysokoprzetworzonych produktów.
Jednakże ograniczając jedynie kalorie z części napojów, wciąż posiadają sporą nadwyżkę kaloryczną oraz prowadzą niezdrową dietę, więc nie ma możliwości aby spożywając napoje typu zero tracili na wadze.

Kolejną kwestią jest to iż napoje zero, diet, light i inne nie słodzone konwencjonalnym cukrem czy naturalnymi słodzikami, a sztucznymi słodzikami, w swoim składzie posiadają , cały szereg związków chemicznych. Nie tylko w postaci sztucznych słodzików ale również konserwantów, wzmacniaczy smaku, aromatu itd.
Które w różnoraki sposób mogą wpływać na nasz organizm, chociażby wpływając na konwersję hormonów androgennych, powodując zatrzymanie wody w organizmie czy na pracę wielu narządów chociażby CUN (Centralnego Układu Nerwowego) który jest ogłupiony bodźcem w postaci sztucznego słodzika, nie dającym rzeczywistej energii dla naszego organizmu.

Napoje "dietetyczne" są oczywiście dużo bardziej dla nas korzystne, chociażby w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, ze względu na ograniczoną podaż kalorii, jednakże "bez cukru" nie oznacza iż produkt nie ma wpływu na naszą sylwetkę czy zdrowie. Warto o tym pamiętać, wypijając codziennie litry coli light ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Jest to niby "oczyszczona" coca cola, która nie zawiera cukru. Jeśli nie zawiera cukru to teoretycznie nie przeszkadza w redukcji, można by ją pić jak wodę.
Jednak ze względu na specyfikę składu chemicznego myślę, że należy takie napoje całkowicie unikać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1983 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37461
ProSatan , a myslisz ze w zywnosci jaką kupujesz nie ma chemii ?
Wszystkie jest teraz chemicznie ciągniete , wiec bez róznicy..

Pij i tyle , moze nie 2 litry dziennie , ale co jakis czas to wiadomo śmiało mozna chlapać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
pije aktualnie >4l dziennie i zyje
z redukcja tez problemow nie mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Myśle że "Zero" jest na zasadzie soków "Bez dodatku cukru". Sęk w tych sokach jest taki, że sok jest produkowany z zagęszczanego soku, o dużej ilości cukru, ale w ostatniej fazie produkcji nie dodają dodatkowo cukru

Zmieniony przez - Ziperon w dniu 2011-05-15 14:03:03

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
Jeżeli tak dalej będziesz czytał ze zrozumieniem,to nie zdasz egzaminu gimnazjalnego.

Kaloryczność 250ml coli to 1kcal, czyli ani nie jest dosładzana, ani jej składniki nie zawierają cukru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
"Pij i tyle , moze nie 2 litry dziennie , ale co jakis czas to wiadomo śmiało mozna chlapać"

Raczej myślałem żeby butelkę tego obalać w 2-3 dni, bo i tak teraz piwniczanka idzie na przemian z zieloną herbatą. A przeczytałem wczoraj etykiety z wód cytrynowych i innych smakowych ~ 50-60 kcal na szklankę. Niby nic, ale sam cukier :E
2

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
Mam jeszcze pytanie do ludzi na redukcji - czy też stosujecie coca cole zero albo podobne, i czy odczuwacie jakieś pozytywne/negatywne skutki?? Np. -X cm w pasie, lepszy spadek wagi czy coś w tym stylu??

// Niech każdy kto stosował wpisuje jaką colę pił, jakie ilości i jakie odczucia po niej. Bardzo mnie to ciekawi.

Zmieniony przez - AnonimBS w dniu 2011-05-16 19:56:36

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Mi cola zero przeszkadza w redu , bo po niej robie sie glodniejszy i trudno mi wytrzymac z moja iloscia posilkow

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Ja słyszałem opinię, że cc zero to wcale nie zero cukru.. Na tym forum była dyskusja i chyba nawet 5-6g na 100ml się znalazło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 285 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2279
Pije po 2l dziennie PepsiMax i nic sie nie dzieje, zastepuje mi to slodycze na redukcji.
1

' Jestem tylko Laikiem, nie bierz moich odpowiedzi do siebie, ale możesz dać mi soga.'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie rano a odżywianie

Następny temat

dieta do oceny i poprawki xd

WHEY premium