SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Coca cola zero a redukcja

temat działu:

Dietetyka ogólna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 803 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13270
A ja po coli zero mam nieprzyjemności żołądkowe (już po ok 0.5l)

nie polecam więcej jak szklanki dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
"jeżeli ktos nie ma sumienia zeby pic Cole albo Pepsi to zapraszam do biedronki" - raczej większość nie miała by sumienia na to żeby kupować 1-2 butelki dziennie, więc częściej idzie Freeway Light z Lidla (identyczny smak), a ostatnio nawet taka z tesco za <1zł. Też dała rade.

Ostatnio jestem zdania, że większość rzeczy im droższa tym bardziej szkodliwa

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
<delete>

Zmieniony przez - AnonimBS w dniu 2011-05-22 09:53:25

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Z tego co ja wiem:
fakt - coca cola zero nie ma cukru i praktycznie nie ma kalorii. Fakt, że to chemia pomijamy. Jednak rozpatrując to pod względem redukcji to nie polecam. Mimo, że nie ma cukru - jest słodka. Obrazowo mówiąc - nasz organizm właśnie przez kubki smakowe odbiera bodziec do produkcji insuliny [bo wydaje mu się, że jakieś węgle trafiły do żołądka i trzeba je strawić], a że nie trafia tam na owe węgle to powoduje, że stajemy się głodni. Stąd też nie jest polecam tego typu specyfików na redukcji bo abstra***ąc od zawartości chemii to na redukcji nie jest fajnie być głodniejszym niż zwykle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
Mimo wszystko, Mathew na diecie J/NJ zapomniałem o głodzie. 18-20h postu z palcem w ... nosie. A przy okazji, że jest gazowana, to w moim odczuciu (patrząc na mnie) po wypiciu dwóch szklanek nie mam ochoty przez jakiś czas aby cokolwiek zjeść.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Wszystko jest kwestią indywidualną - jeden na redukcji będzie jadł chipsy i schudnie, drugi weźmie gryza pizzy i tydzień w plecy [wyolbrzymione przykłady, chodzi o sens].

Również kwestia psychiki. Ale w każdym bądź razie reakcja z organizmu jest taka, jakbyś wypił zwykłą colę, jednakże organizm się gubi, bo nie ma czego przepalać. Swego czasu coś na studiach o tym słyszałem, ale niestety nie pamiętam dokładnie jak to było z tymi napojami light :P - tyle co pamiętałem - napisałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 157
Mathew ma rację w swojej wypowiedzi.
Picie coli light bez cukru w taki sam sposób pobudza nasz organizm do produkcji insuliny jak w przypadku spożycia zwykłej coli z cukrem. Receptory są pobudzone pod wpływem słodkiego smaku i przesyłają sygnał do produkcji zwiększonej ilości insuliny. Insulina jak wiadomo redukuje ilość cukru we krwi i tym samym mamy uczucie głodu. W większości przypadków powoduje to konieczność uzupełnienia węgli z dodatkowego posiłku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
Mathew & Glues - ciekawe przemyślenia na ten temat.

Może jeszcze ktoś po stosowaniu tego typu napoi na redukcji ma jakieś pozytywne/negatywne odczucia i chciałby się nimi podzielić?

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Lol, a jak ja napisałem cały wywód na drugiej stronie o tym, to nikt nie zwrócił uwagi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
Pije cole light/zero ( odkad pojawila sie zero to zero) na redukcji, nie jestem glodna po niej, jak mam ochote na wegle to lyczek coli i do przodu. Ale nie oszukuje się, ze to szczegolnie zdrowe jest.

Niemniej, ponoc trzeba rozpatrzec korzysci i straty. Jesli cola sprawi ze czlowiek bedzie zdrowszy bo nie będzie wpierdzielał czego popadnie przy napadzie głodu, idac za tym dalej nie rzuci diety i nie przytyje to chyba na +

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie rano a odżywianie

Następny temat

dieta do oceny i poprawki xd

WHEY premium