SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej? Stagnacja i nuda.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2580 Napisanych postów 5117 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78308
Witam!
Panowie, ostatnio próbowałem wielu metod treningowych : od zwykłego splitu, po FBW oraz splitu dwudniowego. Każda z tych technik jakoś podziałała z naciskiem (pozytywnym) na split dwudniowy.
Problem w tym, że nie jestem typowym kulturystą, choć wybierając ulubioną dyscyplinę to nacisk kładę właśnie na żelastwo.
Priorytetem jest zdrowa, odtłuszczona sylwetka. Mam tendencje do tycia, jestem endo.

Biegam też długodystansowo - maraton ok 2 razy w roku, wiele półmaratonów. I choć imprez nie ma aż tak dużo, to jednak trenować trzeba cały rok.
Jak pogodzić to z siłownią? Dotychczas jechałem planami które napisałem wyżej, ale czuję się przemęczony i wydaje mi się, że siłownia nie przynosi talich efektów jakie bym chciał.
Pomóżcie wybrać mi odpowiedni, Waszym zdaniem.

Co powiedzielibyście na takie rozłożenie
1. FBW
2. bieganie
3. wolne
itd. ?

Płeć : M
Wiek : 26 lat
Wzrost : 176cm
Waga: 82kg

Nie chcę sięgać po przedtreningówki, ale zamierzam dołączyć do stałej suplementacji kreatynę oraz BA (po ok 5 gr. dziennie).

O diecie nie piszę bo jak na tyle lat treningu, byłbym głupi gdybym napisał że nie trzymam albo nie interesuje mnie ona.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
tomaszS
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Maratony i budowanie masy mięśniowej nigdy nie będą szły w parze. Mówiąc szczerze - to dwa skrajne bieguny (wysiłek tlenowy vs beztlenowy, praca innych włókien mięśniowych, w kulturystyce wzrost masy ciała to efekt pozytywny a w biegach długodystansowych negatywny itp. itd.).

Natomiast warto pamiętać, że każdy dodatkowy wysiłek i tym samym wydatek energetyczny musi znaleźć odzwierciedlenie w diecie. Sporo osób zaniża przy wyliczaniu diety wskaźnik aktywności - i później nie osiąga zadowalających lub wręcz żadnych efektów jeśli idzie o trening kulturystyczny.

Kwestia systemu treningowego jaki wybierzesz moim zdaniem powinna pasować do Twoich upodobań. Czyli lubisz split - rób split; lubisz FBW rób FBW. Skoro celem nie jest masa czy siła sama w sobie - a po prostu zdrowa wysportowana sylwetka - to można to zrobić na wiele sposobów i każdy z nich będzie dobry. Ważne żeby trening pasował do Twoich upodobań.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2580 Napisanych postów 5117 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78308
Dokładnie jest tak jak mówisz.
Z jednej strony jednak szkoda mi rzucić bieganie bo jednak przywiązałem się do tego treningu, do zawodów i lubię też pobiegać dla zdrowia i sylwetki.
Z drugiej to wolę tysiąc razy bardziej iść na siłownię niż pobiegać i chciałbym wyglądać jak kulturysta.
W tamtym roku przez to, że zatrudniłem się w górnictwie przestałem na 4 miesiące w ogóle biegać.
Zrobiłem super masę na siłowni z dobrym progresem i siłowym i jeśli chodzi o wygląd. Osiagnąłem jednak gorsze wyniki w bieganiu a kratka z brzucha szybko zasłoniła się fatem - to dla mnie nie jest sportowa sylwetka już.

Serio nie wiem co dalej. Tysiąc razy bardziej kocham żelastwo niż trasę. Z drugiej strony przywiązałem się do biegania...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Ale to się da połączyć. Tylko nie spodziewaj się przyrostów jakichś spektakularnych.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1881
Możesz i biegać i ćwiczyć na siłowni, tylko musisz mieć dobrze ułożoną dietę, wtedy bedize Ci bardziej wpadał "sama sucha masa mieśniowa". Ale pamietaj im bedziesz cieższy (mieśnie bedą wiecej ważyć) tym wyniki w bieganiu będą gorsze. Dla mnie sprawa jest jasna jeśl wolisz chodzic na silke niż biegać to chodź na siłke, nie chcesz przestawac biegac to nie przestawaj, biegaj powiedzmy 3razy w tyg. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2580 Napisanych postów 5117 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78308
Wiem, że pogodzić się to da, ale jak pogodzić to, aby było idealnie?
Uwielbiam split dwudniowy. A gdyby dać tak:
1. Split A
2. Split B
3. Bieganie
4. Wolne/ cykl od nowa - w zależności od samopoczucia. Jednak czuje się zdecydowanie gorzej nie ćwicząc.
??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1881
poniedzialek: fbw
wtorek: bieganie
sroda: fbw
czwartek: bieganie
piatek: fbw
śobota: bieganie / wolne
niedziela: wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolego a może zamiast treningu biegowego długodystansowego spróbuj treningu sprinterskiego ? Tam nie klepiesz kilometrów a budujesz siłę dynamikę i szybkość (skipy, przyspieszenia, skoki, podskoki, interwały itp) + oczywiście 2 razy w tygodniu siła cięzka.

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-08-29 20:02:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3065
a po co wszstko na raz? Rob mase. A bieganie tylko w okresach redukcji. Tak sobie rozpalnuj by redukcja akurat konczyla sie na wakacje.. kiedy krata najwidoczniejsza:)

Poprostu nie bigaj a pilnuj fatu. JA akurat stosuje inna metode. metode na dziurke od paska od spodni. Mam tam taka dziurke ze wiem ze jak sie na nie nie umiem zapiac to znacszy ze juz za duzo fatu. I wtedy przez pewien czas dorzucam aeroby, i troche koryguje diete.

Zmieniony przez - bimbam73 w dniu 2013-08-30 10:28:58

Zmieniony przez - bimbam73 w dniu 2013-08-30 10:29:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krzywe miesnie brzucha

Następny temat

Kortyzol na redukcji

WHEY premium