SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kortyzol na redukcji

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
Witam. Jestem w końcówce redukcji i zaobserwowałem cofanie się jej efektów. Wiem że kortyzol ma na to wpływ, ponieważ często miewam podwyższony jego poziom. Czuję się wtedy otępiały, ciało oblewa się tłuszczem i wodą a mięśnie zmniejszają się. Słowem, zaczyna się wyglądać jak G***o . Wiadomo że trening o niskiej objętości i intensywności nie powoduje znacznego zwiększenia wydzielania kortyzolu, za to treningi o zwiększonej intensywności i objętości zwiększają go.
Jak zatem postępować właściwie na redukcji, zmniejszyć objętość kosztem zwiększenia intensywności treningu? Czy może intensywność zmniejszyć a objętość zwiększyć? Dodam że wykonuję ok. 22-24 serii dziennie, 4 razy w tygodniu. Ostatnio zdarzyło mi się przedłużać trening, z reguły trwał on godzinę 15 minut, teraz jestem dosyć ospały i długo muszę się rozgrzewać dlatego dodałem worek przed treningiem aby rozgrzać organizm i trwa on z rozgrzewką nieraz po 2 godziny. Może w tym leży przyczyna?

Pozdro i liczę na Waszą pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
trening sprawdzony, robiłem go kiedyś na masie i byłem w 100% zadowolony. dieta codzień jest inna więc nie widzę sensu jej wklejania, wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały spełnione. trening trwa ok 1.30, 2h zajmuje mi tak jak pisałem razem z rozgrzewką i boksowaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
Nic nie napisałeś o aerobach. Nie wiadomo ile ich robisz. Skoro to redukcja to może zamiast klasycznych aerobów kręconych np. kilka razy w tygodniu po 60 minut daj interwały w dni nietreningowe - po 15-20 minut i problem nadmiaru kortyzolu znacznie się ograniczy..

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
Nie napisałem nic na temat aerobów ponieważ nie są one mi potrzebne do redukcji. Wystarcza mi zbilansowana dieta i treningi siłowe, mam szybki metabolizm i dużo ruchu. Obarczyłbym winą raczej treningi siłowe, w każdym ćwiczeniu staram się mieć zapas powtórzeń, jedynie w ostatniej serii doprowadzam do załamania i to nie zawsze. co tydzień dorzucam na serię 2.5 kg więcej na duże i 1 kg więcej na małe partie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
A mi się wydaje że skoro jest jak piszesz - to zrewidowałbym jeszcze raz dietę. No i przedłużanie treningów oczywiście też nie jest zbyt dobre w przypadku osoby z ekspresowym metabolizmem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
dieta? hmmm nie wydaje mi się. nie robiłem jakiś zmian, wszystko powoli i stopniowo zmniejszałem. wszystko szło dobrze aż do ostatniego weekendu, kiedy to zacząłem przeciągać treningi. do tego wyczytałem o wpływie trawy na kortyzol, watpie czy ma to jakiś związek bo od 4 lat palę, z tym że ostanio 2 razy zdarzyło mi się to bezpośrednio po treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Widzę że nick do czegoś zobowiązuje


Podkładasz sobie kłody pod nogi,popalając trawkę
To cię zawsze będzie lekko cofało,pinpowało uczucie głodu(kolokwialnie mówiąc gastrofaza)...itd.







Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-08-28 16:09:16

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
wydaje mi się że palenie nie ma bardzo złego wpływu na treningi siłowe. wiadomo, że nie wiadomo jakby było jakbym nie palił, ale generalnie nie ma tragedii, a większość moich błędów wynikała z niedopracowania treningów i diety :) ale co prawdda to prawda, jak tu paląc jeść 2700 kcal na redukcji :0

ale trochę zboczyliśmy z tematu. palenie zostawmy w spokoju. spróbuję wyrobić się z jutrzejszym treningiem w jakieś 60 max 70 minut i zobaczę co się stanie. może zmniejszyć trochę objętość treningów kosztem intensywności?

Zmieniony przez - nick23 w dniu 2013-08-28 16:31:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
możesz wrzucić 2-3g witaminy C po treningu, podobno zbija poziom kortyzolu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
spróbuję bo znalazłem ostatnio takie po 200mg w tabsie, to zjem kilka. ale mimo wszystko wolałbym ten problem wyeliminowaqć w jakiś bardziej naturalny sposób, czyli bez oszukiwania organizmu :)
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
a czemu nie wrzucisz tu diety i ogólnie treningu? prawie 2h na siłowni to jest strata czasu. Obijasz się kolego. Duże ciężary, wszystko w krótkim czasie. Intensywność musi być wysoka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej? Stagnacja i nuda.

Następny temat

Trening do oceny 5/7

WHEY premium