SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Carlitozz - w poszukiwaniu formy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
no ale to 1 dzień i była mega katorga, bo cała rodzinka z tekstami:

"czemu się tak męczysz ?"
"po co Ci to ?"
"do babci z kurczakiem i ryżem przyjechałeś ? oszalałeś ?"

a wszyscy wyglądają jak ...

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
a nawet jakbyś spożył 50g węgla czy tam tłuszczu ponad bilans w 1 dniu, to co by się stało? nie ma co przesadzać Panowie, czasem to luzuje psychikę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 269 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57353
Antek oczywiście masz rację, że sylwetka z dnia na dzień się nie pogorszy jednak myślę, że ja ostatnimi czasy już wykorzystałem swój limit, bo na redu śmieciowe żarcie wpadało nawet częściej niż jak byłem na masie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
no paradoks jest taki, że na masie śmieciowe żarcie jest gorsze niż na redu. Na redu masz rozkręcony metabolizm, wszystko hula jak należy, przerabiasz te śmieci w moment. Są ludzie redukujący wyłącznie na śmieciach, tylko pilnują podaży białka- wiadomo. Śmieci mają to do siebie, że ładujesz się toksynami niepotrzebnie, potem to zalega na kichach i powoduje ten charakterystyczny obrzęk brzucha. Ale, wszystko dla ludzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 269 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57353
To racja, że metabolizm bardziej rozpędzony na redu, ale w przypadku śmieciowego jedzenia to wpadało ono zazwyczaj poza bilansem więc wychodziłem na kaloryczny plus

Właśnie wróciłem z treningu (wypiskę dam wieczorem) i spotkałem się z poradami na temat treningu pleców. Jeden z bywalców mojej siłowni zalecił mi stosowanie wiosłowania półsztangą podchwytem w opadzie zamiast wiosłowania sztangą, ponieważ ćwiczenie to jego zdaniem lepiej rozwija najszersze, a wiosło sztangą bardziej działa na tył barków. Powiedział też, że powinienem robić dużą ilość powtórzeń czyli >12 i małym obciążeniem oraz stosować je jako drugie ćwiczenie, po podciąganiu. Wiem, Antek, że polecasz duże ciężary w wiośle więc ciekaw jestem jak się odniesiesz do tej wypowiedzi.

Dodatkowo mówił też, że powinienem zaprzestać ćwiczenia kaptura bo mam go nieproporcjonalnie dużego w porównaniu do szerokości pleców. Tutaj także jestem ciekaw Twojej opinii, bo wiem że masz sporą wiedzę na temat treningu pleców. czy w przypadku gdy kaptur mocno odstaje od szerokości powinienem go zaprzestać ćwiczyć tymczasowo?

I jeszcze pytanie ode mnie: słyszałem też, że ćwiczenia na skośne brzucha sprawiają poszerzanie talii. Obecnie ćwicze je 2x tyg. czy powinienem zaprzestać lub ograniczyc ich ilość do 1x tyg. bo chyba pracują też przy siadach czy martwym, a nie chce skończyć z szeroką talią
pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
ciężki trening grzbietu, nie wymaga treningu "kaptura".
skosy jak robisz z wlasnym cialem to beda plaskie i nie grozi Ci szersza talia, ale jestem zdania, ze dopoki ktos nie ma szerokiego i grubego grzbietu to niech nie robi jakis sklonow bocznych z ciezarem itp, bo jak rozbuduje skosy, ktore rosna szybko...bardzo szybko, to bedzie przypominal beczke. Nie ma nic zlego w tym, że podczas wioseł popracuje tylny akton barków, to tak jakby mieć pretensje do wyciskania na klatkę, że tricepsy równiez pracują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 269 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57353
Co do ćwiczenia kaptura to akurat mam go na innej sesji niż trening pleców.
Skos brzucha robiłem z obciążeniem przykładowo dzisiaj także, więc na jakiś czas odstawię to ćwiczenie i zacznę robić 1x tyg z ciężarem ciała tak jak mówisz. Dzięki za wskazówki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
antek098
a nawet jakbyś spożył 50g węgla czy tam tłuszczu ponad bilans w 1 dniu, to co by się stało? nie ma co przesadzać Panowie, czasem to luzuje psychikę


Z doświadczenia wiem, że wpadłbym w cug i zjadłbym o jakieś 2-3 tysiące kalorii za dużo, dlatego wolałem nie ryzykować. Nie na tym etapie

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 269 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57353
Poniedziałek 19.08.13

Dieta:

1: 150g kury + 70g kasza jęczmienna + warzywa
TRENING
2: 30g WPC
3: 200g kury + 70g ryż parboiled + warzywa
4: 80g owsiane + 3 jajka całe + ketchup
5: 150g kury + 60g durum + warzywa
6: 100g twaróg chudy + 15g WPC

Trening: Klatka + brzuch

1 Wycisk hantli na skosie:
18kg x15
22kg x12
26kg x10
30kg x8
33kg x7

2a Pompki na poręczach
3s x10p CC+5kg

2b Rozpiętki na skosie dodatnim
12kg x15
15kg x12
18kg x10

3 Krzyżowanie linek wyciągu dolnego
3s x12

4 Przenoszenie hantla za głowę
18kg x15
18kg x15

5a Unoszenie nóg w zwisie na drążku
3s x15

5b Brzuszki na rzymskiej
3s x20

6 Skłony boczne
3x12 na stronę, 22kg

Aero - 30min na steperze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 269 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57353
Wtorek 20.08.13

Dieta:

1: 150g kury + 70g makaron durum + warzywa
TRENING
2: 25g WPC
3: 200g kury + 70g ryż parboiled + warzywa
4: 80g owsiane + 3 jajka całe + ketchup
5: 150g kury + 60g durum + warzywa
6: 100g twaróg chudy + 15g WPC

Trening: Plecy

1 Podciąganie nachwytem do klatki na maszynie
5s x10

2 Wiosło sztanga nachwyt
50kg x20
65kg x12
75kg x8
85kg x6

3 Wiosło hantlem w oparciu o ławkę
26kg x12
30kg x10
33kg x8
37kg x6

4 Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
4s x12p

5 Przyciąganie wyciągu dolnego do brzucha w siadzie
3s x15p

6 MC
80kg x10
80kg x10
80kg x10

30min aero - steper
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] step two: gain this shit up! / foto str.21

Następny temat

Prośba o ułożenie treningu. :)

WHEY premium