SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Witam... Zanim mnie zjedziecie chciałbym powiedzieć, że na google.pl nic na ten temat nie znalazłem.

Tak więc mam sprawę jak w temacie. Poszukuję jakichś ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha, które nadawałyby się do wykonania w domowych warunkach. Głównie chodzi mi o poprawienie ich siły, a nie o rzeźbę.

Jeszcze jedno pytanko. Czy te mięśnie brzucha środkowe (nie znam nazwy, ale chodzi o te główne) mają wpływ na siłę strzału w piłce nożnej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1859 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31643
Na początek zajrzyj tutaj : http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.asp

Przede wszystkim na mięśnie skośne brzucha są, jak sama nazwa wskazuje, "brzuszki skośne" - wykonanie tak jak zwykłe brzuszki tylko przy ich wykonywania tułów masz raz bardziej po prawej stronie, raz po lewej, nogi cały czas tak samo.

Co do siły uderzenia, raczej nie, a jeśli tak to w bardzo małym stopniu. Głównie odpowiedzialne tu jest udo, łydka i dobre wypracowanie sobie odpowiedniego uderzenia w piłkę. Z tym zajrzyj do działu Piłka Nożna
2

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Nie no co do mięśni skośnych i uderzenia to jestem pewien w 100%, ale chodzi mi o te płaskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1859 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31643
Sorry, niedokładnie się wyraziłem, ja już Ci odpowiedziałem myśląć o tych właśnie mięśniach - mięśnie proste brzucha
1

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Na atlasie też szukałem, ale tam są same treningi z przyrządami, a ja szukam ćwiczeń które mógłbym wykonać w domu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2507
Tu masz świetne ćwiczenie
http://www.dao.pl/materialy.php?dz=cwiczenia&s=boczne 

NO BRAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
A są jakieś inne ćwiczenia oprócz podanych wyżej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2422
ABS 2 wpisz w wyszukiwarce na sfd lub googlach i będzie wszystko czego potrebujesz Jest też A6W ale to cięższy plan...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
A6W robię, albo raczej dopiero zacząłem robić. Jestem na 3 dniu. Zdaje mi się, że na skośne to za bardzo nie pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2422
Pomaga. Rozwijasz tym treningiem wszystkie partie brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Aerobiczna 6 Weidera potocznie zwana A6W, słabo rozwija dolne i skośne mięśnie brzucha. Lepszym treningiem jeżeli chodzi o rówomierny rozwój brzucha jest ABS II.
Przedmówca wspmniał że A6W, jest plabnem trudniejszym co jest nie prawdą. Wykonanie ostatniego poziomu z ABS II, jest naprawde trudne i wymaga naprawde silnych mięśni.
Co do samych mięśni brzucha. By były one dobrze widoczne niezbędny jest niski poziom tłuszczu, z oczywistych względów, głównie na brzuchu :D Wracajc jednak do treningu, jeżeli naprawde chcesz rozwinąć brzuch polecam ułożyć własny plan.

Plan:
-Jedno ćwiczenie na dolne partie mięśniowe brzucha-3 serie 9-14 powtórzeń
-Jedno ćwiczenie na skośne partie mięśniowe brzucha-2 serie 9-14 powtórzeń
-Jedno ćwiczenie na górne partie mięśniowe brzucha-3 serie 9-14 powtórzeń

Bezsensowne jest zbytni trening mięśni skośnych, ponieważ ich przerost prowadzi tylko do brzydkiego wyglądu.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rzeźba i pytanie czy to nie zachamuje wzrostu.

Następny temat

Jak trenować w domu z hantlami?

WHEY premium