SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buty piłkarskie - porady vol. 2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 281670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
witam. ja kupiłem na allegro buciki adiPure II fg, były w promocji za 300 zł (tak normalnie kosztują 400-600 zł) ale były tylko w roz. 42 2/3 (27 cm) wcześniej miałem legendy nike w roz. 43 (27.5 cm) i trochę się obawiałem żeby te adidasy nie były ciasne. Znajomi jednak radzili żeby brać, że są skórzane i na pewno się rozbiją. Wczoraj buciki przyszły i jak się okazało faktycznie są trochę ciasne:/ I mam takie pytanie czy po kilku treningach się naprwdę rozbiją czy próbować je odsprzedac? czytałem kilka opinii i niektórzy mówią aby nalać wody do skórzanych butów, ale jakoś mnie to nie przekonuje i chciałbym wiedzieć co wy o tym sądzicie:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nasiusiaj do nich xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 822
Hmm... Z tą wodą to chyba lipa, chociaż może tu chodzić o zmiękczenie tej skóry, aby szybciej się rozciągnęła. Musisz po prostu spróbować rozbić buty na treningach, ale jeżeli Twoja noga nadal rośnie, a już teraz buty są ciasne, to radzę sprzedać póki są w dobrym stanie.

Natomiast, jeśli jesteś dorosły i Twoja stopa już nie urośnie, to są duże szanse, że w nich pograsz. Skóra lepiej rozbija się niż syntetyki, może nie o jeden rozmiar, ale trochę na pewno. Musisz przekonać się, czy mając getry na nogach masz jeszcze trochę luzu. Jeśli tak - po rozbiciu powinno być OK. Ewentualnie możesz poszukać getr z cienką stopką, to też zapewni Ci więcej swobody.

Granie w ciasnych butach to najgorsza rzecz, jaką może zrobić piłkarz, tak więc nie próbuj na siłę wciskać sobie tych Adipure'ów na nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Polecam,Zlanie zewnetrznej czesci buta gorąca wodą(taka z kranu)pomaga, skora jest miekka i łatwiej rozbić.Jak Cisna to już osobista kwestia.Bo Dobrze jak but jest akurat,przylega dobrze do stopy czucie piły jest dobre.Zwłaszcze ze adi purki, to butki juz klasyk i szkoda sie pozbywac.
Sprobuj rozbić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
Dł wkładki jest dobra, stopa mi już dawno nic nie urosła:D tylko (sa to adiPure II) język w tych butach jest taki specyficzny (nie będę opisywał jaki, jak ktoś nie wie o co chodzi to niech na zdjęcia na necie tych butów zobaczy:P ) i nie dochodzi do końca bo mam bardzo wysokie podbicie stopy i cisną po bokach z kolei gdy wyciągnąłem z nich wkładki (jakoś tak z ciekawości:D ) to były aż za luźne. Myślę wiec że jednak się z czasem rozbiją. Także dzięki koledzy za dobre rady:D a ty domino264 naszczaj może sobie do butów, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się po prostu nie odzywaj
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
Zmieniony przez - Przemko92 w dniu 2010-02-13 19:08:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
Matt3

I to wogole nie zalezy od rodzaju sztucznej.



zależy, i nawet o tym nie wiesz.
na ilu rodzajach muraw grałeś? grałeś na profesionalnej sztucznej murawie? jest znaczna różnica gry i wyniszczenia butów na jednych murawach i na drugich, na jednej murawie nie da się grać w innych butach niż korki, na innej zaś tylko i wyłącznie w sambach. dobraa co ja się będe tłumaczył, chcesz uwierz nie to nie.. co do stawów to też jest przyczyną zły dobór butów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 822
Przemo, nie masz racji...

Choćbyś miał superfly'e albo buty z AirZoomem czy innym bajerem, to sztuczna jest po prostu za twarda i na podeszwę stopy działają zbyt duże siły. Kiedy np. podskoczysz, moc uderzenia o podłoże rozkłada się nie na całą spodnią powierzchnię buta (turfy), lecz na te kilka małych koreczków, a że na pięcie są zazwyczaj cztery kołki, to naprawdę bolą pięty... Rzecz jasna, są lepszego rodzaju sztuczne murawy, ale muszą to być już bardziej profesjonalne obiekty, jak np. stadion Łużniki w Moskwie, ale na najwyższą jakość orlika położonego przy szkole nie ma co liczyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
ej ale ja nie powiedziałem że w korkach gra się dobrze na murawie sztucznej, ja jestem tego samego zdania co Ty ciopong, na dłuższą metę granie w korkach na takiej murawie jest bardzo szkodliwe dla stóp, nóg i ogólnie całego ciała. Dlatego ja gram tylko w butach przeznaczonych na sztuczną nawierzchnię-tgz. sambach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 281
Witam, moze mi ktos cos powiedziec na temat adidas f50i, glownie chodzi mi o to czy sie rozbijaja jezeli tak to jak duzo bo zastanawiam sie jaki rozmiar mam kupic.

,, Jeśli walczysz, możesz przegrać. Jeśli nie walczysz, już przegrałeś "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sto lat Rusedski

Następny temat

Własna koszulka piłkarska - szukam czcionki

WHEY premium