SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie i siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2142

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 60
Witam :)
Jestem Marek ;) I mam 17 lat :) Od 2 miesięcy ćwiczę już dość poważnie na siłowni. Wszystko idzie mi w jak najlepszym porządku, ponieważ trenuję z bratem, który ma 10'cio letni staż. Jedyne moje pytanie do was, to czy opłaca się w moim przypadku biegać. I czy mój plan treningowy jest ok. Chciałbym też dodać, że trenuję kick boxing.
PONIEDZIAŁEK:
klatka, triceps
WTOREK:
kick boxing
ŚRODA:
plecy, biceps
CZWARTEK:
kick boxing
PIĄTEK:
barki, nogi
SOBOTA:
kick boxing
NIEDZIELA:
odpoczynek

nie będę wymieniał tutaj poszczególnych ćwiczeń, gdyż uważam, że są one w normie. chodzi tylko o to, czy mój plan mniej więcej jest w porządku, czy może zmienić kolejność. i jak to jest z połączeniem z kick boxing'iem. Oraz czy w moim przypadku opłaca się bieganie.
Dziękuję i pozdrawiam =)

Zmieniony przez - djmaniu w dniu 2011-05-25 22:55:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ale po co chcesz biegać ?

Plan dzielony przy SW to słaby pomysł.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Czytaj ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 175
No jasne biegaj poprawisz kondycje i wytrzymałość;)jeśli chodzi o dni to ja bym np na twoim miejscu zamiast 3 dni na siłowni ćwiczył 2 razy trening FBW w tygodniu no ale jesli dajesz rade 6 dni w tygodniu to ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 60
Generalnie ćwiczę już dłuższy czas, ale od dwóch miesięcy zacząłem się bardziej do tego przykładać. Tylko jeszcze pytanie; kiedy biegać? Czy podczas treningu kick boxingu, czy siłowni ? I ile razy w tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 175
To już kwestia tego kiedy dasz rade;) jak dla mnie najlepiej biegać tak 2-3 razy w tygodniu.To zależy jak biegasz czy taki jogging czy np jakieś dłuższe czy interwały.Jak jogging to możesz tak mi się wydaje tak z godzine po siłowni a jak interwały to tak 3 godziny może minimum.Chociaż ja bym wybrał po tym kick-boxingu tylko nie wiem czy masz siłe po takim treningu?Bo to by lepiej było po takim treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Zwyczajne aeroby możesz robić zaraz po treningu na siłce, jeśli jakieś interwały to np jak kb masz popołudniu to interwały rób rano. Ale najważniejsze to pamiętaj żeby wszystko stopniowo wprowadzać bo przy tak intensywnym rozkładzie tygodnia łatwo się przetrenować.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 60
Ogólnie wolę bieganie dość intensywne. Przykładowo 5 kilometrów, dość szybkim tempem. Chociaż mogę też biegać dłuższe dystanse.
A co do tego kiedy, to w zasadzie bez znaczenia, po treningu na siłowni jak i po kick boxing'u jestem podobnie zmęczony, tylko kwestia tego w jakim odstępie czasowym od treningu biegać. W sumie byłbym bardziej za tym, żeby biegać po kick boxing'u, ponieważ zawsze ćwiczę tam kopnięcia co ma dużo wspólnego z nogami, a po treningu na siłowni, np kiedy ćwiczę nogi, jestem bardziej zmęczony na tej partii ciała, więc następnego dnia prawie umieram :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 175
no to ja bym ci polecił bieganie po tym kick-boxingu:) nie wiem czy dobrze ci doradze ale ja bym ci pronował np 1 miesiąc bieganie dłuższe np tak 5 km albo i więcej a następny miesiąć krótszy dystans np 2 albo 3 km ale szybszym tempem;)
A jeśli można wiedzieć piszesz szybkie tempo czyli jakie?? 4min/km może ?ja przykładowo biegam krócej ale szybciej robie 2 biegi po 10-12 min musze obliczyć tą trase moją bo jak zaczynałem miałem 15 minut a mój rekord wynosi 10 min teraz więc postępy są:)Jeśli bd biegał to poprawisz mocno mięśnie 2-głowe szczególnie ja robiłem uginanie nóg w leżeniu robiłem z 12 kg chyba na początku teraz to 30 kg minimum;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 60
Jak dla mnie szybkie tempo to jest 2 razy po 10 minut. Razem wychodzi 5 km. Czyli 10 minut na 2,5 km. Czyli od razu po treningu kick boxing'u iść biegać, czy jakiś czasowy odpoczynek zrobić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 175
ja gdy biegam po siłowni to tak po ok.2h.
2,5km w 10min to ja w takim tempie biegam.A najlepiej jak dla jest biegam przy jak największej temperaturze żeby się wypocić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3388
Jezeli chcesz robic mase to za duzo bym nie biegal :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mam 2 pytania które pomogą mi ułożyć plan

Następny temat

Piotrek/ powrót do formy

WHEY premium