SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie? Testy? Plany treningowe - TYLKO TUTAJ

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 100
Witam panowie mam mala prosbe o ulozenie planu dla kobiety celem jestr polmaraton:kobieta
21:)
63/168
celem stał się mój półmaraton (już się zapisałam)
staż biegam od początku roku z 3 miesięczną przerwa. jedyny czas który mnie sprawdził był pod koniec lipca 5 km - 30 min. Teraz myślę, że robię ok 6-7 w 45 min.

i jeszcze ejdna sprawa jak sie odzywiac zeby byla energia a zeby kobieta nie nabrala masy??:)

Zmieniony przez - SYLVIAN w dniu 2012-11-26 12:45:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
korzystając z mojej skromnej wiedzy coś napisze od siebie droga maratonistko. jeśli masz 21 lat to nabranie masy przy dużej ilości treningów ( bieganie 4-6 razy w tygodniu ) nie grozi Ci :) przy bieganie długich dystansow korzysta się z przemian tlenowych w Twoim przypadku podstawą energii powinny być węglowodany złożone w ciągu dnia, a po treningu węglowodany proste aby szybciej odbudować straty po meczacym biegu. policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne na serwisie potreningu.pl i będziesz miała mniej więcej obeznanie co do ilości jedzenia :) produkty zawierające węglowodany złożone: ryż, pieczywo wielozbozowe, warzywa... odradzalbym tylko duże ilości makaronu :) co do treningów same biegi dlugodystansowe powodują chociażby zmiany struktury mięśni przez co pomysł żebyś raz w tyg biegała np interwaly albo tempa na krótszych dystansach typu 100, 200 i 400 m?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31
Witam, chciał bym sie spytać czy mój plan na bieganie jest dobry.
1 dzień: http://www.fitnow.pl/pl/3/626/858/Spartanski-trening-biegowy
2 dzień: jakieś 30 km rowerem spokojnym tempem
3 dzień: Sprinty – trening szybkości, Przysiad z wyskokiem, Wykroki
4 dzień: znowu 30 km rowerem
5 dzień: 5 km biegu po mieście
6 i 7 dzień odpoczynek lub rower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31
jak coś to mam 179 cm i 74 kg
mężczyzna 18l
cel to poprawa kondycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6
- mężczyzna
- 18 lat
-84 kg\ 177 cm
- Chciałbym poprawić swoją kondycje kiedyś biegałem ale zaprzestałem mam dobrą budowę ciała jestem umięśniony ale mam lekki brzuch i chce się go pozbyć nie tracąc masy mięśniowej
- Tryb siedzący ale kazdego dnia jestem w ruchu kilka tygodni temu w 7 minut przebiegłem 1.74 km
- każdego dnia w południe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 467
Mężczyzna lat 16 waga 53kg wzrost 170cm cel treningowy poniżej 3 minut na 1000m dotychczasowe osiągniecia 3 26 na 1000m a moj plan wyglada tak

pon 6x200m + 2-3 km luzno
wt silka
srd 5km w 4:30 na km
czw silka
pt 3x1000m w 4 min na km 3'przera w marszu
so bieg luzny 6-9km

czy mój plan jest poprawny? i czy ten plan na 800-1500m z strony bieganie.pl jest dobty prosze o opowiedz

i moge biegać 5-6 razy w tygodniu

Zmieniony przez - peja162 w dniu 2013-03-08 20:28:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5064
Witam. Mam 22 lata. 85kg, 180 cm. Chciałbym poprawić czas biegu na 1000m. Aktualny czas to 3.45. Biegam od początku stycznia 4x w tyg. Najczęściej stałym tempem około 5 do 7 km. jestem w stanie przebiec 45 min bez przerwy. Chciałbym prosić o pomoc w ułożeniu planu na około 3 msc. Z góry dziękuję i pozdrawiam Rafał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12
Witam, zagląda tu ktoś jeszcze i pomógłby mi dobrać właściwy plan? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny ; )

Płeć: Mężczyzna.
Lat: 16.
Waga/wzrost: 61/174.
Cel: Tak żebym potrafił długo i szybko biec zbytnio się nie męcząc ; D, np. Jakby mnie ktoś gonił tak bym potrafił mu jak najszybciej uciec i stracić się z oczu ; P
Uwagi: Hmm.. dopiero chcę zacząć, ale myślę że nie jest ze mną tak źle ; ) więc formę oceniam na w miarę dobrą :D
A co do tego to odpowiednia dieta też ma znaczenie? Jeśli tak to ma ktoś jakiś pomysł?
Trenować mogę każdy dzień nawet po parę godzin dziennie, ważne jest dla mnie to by uzyskać jak najlepsze wyniki w jak najszybszym czasie. Miło by było gdyby ktoś mi coś poradził : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Prosiłbym o rozpisanie planu treningowego:
-mężczyzna
-14
-72kg\186cm
-7 min na 2000m
-czasami lubię sobie przebiegnąć 10km, takie czasy w okolicach 45-47 minut. Aktualny czas na 100m- 14.26, 300m - 49.21, 1000m- 3:23:34. 2000m - 7:26:70.
-jestem w stanie biegać codziennie po 2 h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1131
Panowie i Panie profesjonaliści^^ Zapytanie mam
Kobieta, 21 lat
Waga/wzrost - 58/178
Na razie biegam wolnym tempem 3x w tyg. interwałami 15min biegu, 1min marszu i co trening zwiększam minuty biegu. Do tego 3x w tyg. trening siłowy z ciężarem własnego ciała tj. pompki, podciąganie..
Celem moim jest zbudowanie kondycji, ale sęk w tym, że wolę szybsze biegi od wolnych, a w tych, mimo możliwości 30min biegu naraz, biegam 1km na 4:30(!) cienizna..;D Chcę dodatkowo przygotować się w miarę do wahadłowego 10x5m, gdzie na nawrotkach strasznie tracę i nogi odmawiają. Wobec tego, drodzy forumowicze, powiedzcie mi, czy taki trening coś zda:
pon -coś?
wt -wytrzymałość (15min biegu i więcej)
śr -sprinty
czw -wytrzymałość j/w
pt - 1km na czczo dla innych celów ^ czy coś inszego?
sob -wytrzymałość j/w
ndz -siła biegowa
Nadmienię, iż w okresie ładnej pogody prawie codziennie wybywam gdzieś na rower i wolno wcale nie jeżdżę, więc się trochę zmęczę (min dzienne to 15km, zależy od celu przejażdżki nawet do 75km) i do tego zależy jak się zdarzy -piłka nożna, parkour i co wpadnie.
Pytanie czy takim sposobem coś osiągnę na wytrzymałość nóg i kondycję czy raczej się zjadę i coś zmodyfikować. Proszę o porady fachowców^^

Chcieć to móc

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki rower do 1100 zł ?

Następny temat

Rower do dirtu....

WHEY premium