SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bóle i strzelanie w łokciach

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 228
czytałem twoje posty i zgadzam się z gallemanonnimem ze powinieneś troszkę odpocząć!nie musisz przestawac ćwiczyś tylko zmniejsz obciążenie a jeśli nie ustąpią twoje dolegliwości to radze abyś się udał do lekarza.basen jest bardzo dobrym pomyslem.a co do łykania tabletek to jakos sceptycznie się do nich nastawiłem ale to moje skromne zdanie.być może za ostro wziąłeś sie do pracy i twoje lokcie nie nadążają za obciążniem.to może być wiele rzeczy od kaletki po chrząstkę stawową.najlepsze było by badanie MR ale musisz udac się do lekarza.wuluzuj troche i pamietaj dobrze się rozgrzać przed każdym treningiem!pozdrawiam!

siła to stan umysłu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
Wyczerpujące odpowiedzi i na temat, nic więcej niemoge zrobić jak tylko powiedzieć dzięki i dać wam po SoGu

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 126 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4419
NIe polecam glukozaminy ani żadnych innych takich produktów. Jeśli nie działały za pierwszym razem to szkoda kasy. Nie wiem ile masz lat ale jeśli ból nie bedzie mijał to zmień sport na jakiś czas, najlepiej na pływanie. Popływaj z rok czasu (zapisz sie na jakis kurs pływania a jesli juz coś potrafisz to do klubiku). Mi taka kuracja pomogła, przepływałem porządnie cały rok w SKSie. Tak mocno się zaangażowałem, że zapomniałem o siłowni i po jakimś czasie ból poprostu minął. Obecnie jestem w V klasie technikum (maturka) i już się nie licze na arenie miedzyszkolnej (za stary). Więc zacząłem chodzić na siłownie. Trwa już to 4 miesiące i czuje się świetnie, ćwicze wszystko i nie narzekam na żadne bóle ale jestem bardzo ostrożny bo wiem, że to może wrócić (Bo kilka razy wracało)

Moze sie to okazać dla CIebie szokiem (rok czasu) ale wierz mi szybko Ci to zleci -> warto. Daj swojemu organizmowi czas i warunki na rehabilitacje. Wiem to z własnego doświadczenia a z tego co tu przeczytałem masz ten sam problem co ja.

"You'll Never Walk Alone"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 716
tez mam ten problem z lokciami , cwicze od 3 miesiecy (wczesniej cwiczylem rok i rok przerwy) i mi sie zaczelo, obecnie waze 88 a spadlo ze 101 :D oczywiscie tluszczu gubie a miesnia zyskuje,. ale mniejsza chodzi tutaj przeciez o nasze lokcie.
strzelaja mi odkad pamietam kiedy je prostuje z napietym bicem, zawsze przed treningiem nimi odstrzele a wlascieiwe same to robia przy rozgrzewce stawow lokciowych, tylko jeszcze dla pewnosci dostrzele :D bo jak z ciezarem chrupnie to juz mnie boli przez godzine po treningu

co do basenu to chyba nie ma przeciwskazan no chyba ze boli przy kazdym ruchu, bo jesli nie to jest git, basen dziala odciazajaco na miesnie i stawy, nawet gdy mamy ponadrywanene miecho to mozemy plywac, tak mi lekarz powiedziala jak najszerszy naderwalem kiedys.

duzo dobrych rzeczy slyszalem o kolagenie - moze ktos wie ile kosztuje

pujde do opteki i powiem kobicie niech wyklada wszytko co ma na stawy, ja sobie poczytam, zapytam o opinie i wybiore cos niedrogiego ale dobrego

powrotu do zdrowia zycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1316
kolagen to dobra opcja sam go zjadłem duuuużo a co do cen Olimp daje nam Kolagen Activ Plus 100tbl- koło 26pln 400g-47pln-uf bardziej sie opłaca kupić proszek a tabsy łatwiej łykać..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6025
mnie też łokcie i bark bolały, polazłem do lekarza powiedziałem co jest pięć przypisał mi maść i finał ;] (robiłęm 2 tyg przerwy od siłki ale teraz to nawet nie pamietam jakie to uczucie ten ból)

f*** the rulez !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41512
mi kiedys strzelalo w kolanach (trenowalem sztukli walki) i nie moglem czasami nogi bo tak bolalo ale zaczalem seidziec w seiza (taki siad japonski)
tydzien dwa i nie bolaly tylko ciezko bylo wytrzymac na poczatku (takze z wzgledu na stosunkowo duze nogi wtedy 59) polecam to na nogi swietna rzecz na bole w kolanach potem siedzalem tak regularnie az kiedys zerwalem sobie czesc glowy czteroglowej uda tej wewnetrznej i ledwo chodzilem przez pol roku i po tym juz cwiczac znowu mnie bolaly kolana i znowu zaczalem siedziec w sejza i znowu pomoglo a teraz nie moge siedziec bo mam zlamany palec u nogi
w lokciu mam odprysk kosci ale nie narzekam nic sie nie dzieje
mysle ze powinien troche odpoczac a potem rozciaga tric i rozruszac lokcie min 2 tygodnie cwiczen rozciagajacych. moze jest cos podobnego do seiza tylko ze na lokcie??

wiem ze napisalem o kolanach a nie lokciach ale staram sie jakos pomoc

a obcenie cwiczac nogami na duzych ciezarach nie boli nic takze zerwany miesien nic nie boli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
O łokciach i ich kontuzjach mogę powiedzieć sporo. Jedna z wredniejszych i najbardziej upierdliwych kontuzji jaka można złapać. Trudna do wyleczenia i bolesna.
Przede wszystkim to warto spróbować odwiedzić lekarza.Nawet jak nie pomoże to raczej nie zaszkodzi. Moze się okazać że masz jakieś wrodzone wady, które są raczej nie do przeskoczenia. Ze środków leczniczych polecam chrząstkę rekina /mi pomogła - ale słyszałem też negatywne opinie/. Glucozaminę jadłem kiedyś przez pół roku i zauważalnych efektów brak. Kolagenu zjadłem w sumie pewnie z kilogram i jedyny efekt jaki zauważyłem to poprawa wyglądu cery i paznokci, szybciej goją się też rany.
Można próbować metod "ludowych" tj. żelatyna + galaretka + witamina C - efekty, trudno powiedzieć.
No i wreszcie chemia - można spróbować maści i tabletek przeciwzapalnych. Maści to np. Fastum, Ketoprofen, Dicloratio, itp itd. Jeśli chodzi o tabletki to polecam Ketonal Forte - o ile nie masz kłopotów z wątrobą i żołądkiem. Jeśli po tygodniu lub dwóch stosowania maści nie poczujesz efektów to spróbuj dołączyć do maści zażywanie tabeltek. Jeśli i to nie pomoże to znaczy że przerwa w treningach jest konieczna i według mnie to na miesiącu się nie skończy.
Możesz też spróbować leków homeopatycznych - jednak przy ich stosowaniu radzę w okresie zasycania stosować dużo większą częstotliwość zażywania tabletek ?np. 1 tabl co pół godzuny albo godzinę przez 12 godzin - a później już tak jak jest na opakowaniu/. Przykładowym takim środkiem jest Traumeell S. Można wypróbować.

Moim jednak skromnym zdaniem to po prostu twoje stawy nie są przygotowane do wysokointensywnych metod treningu /HST/ ani do dużych obciążeń. Ogólnorozwojówka ze stopniowym przechodzeniem do treningu dzielonego to jest dla ciebie rozwiązanie. Może będę kontrowewrsyjny, ale ja się zaliczam do ludzi którzy sądzą ze trening ogólnorozwojowy powinno się wykonywać przez około rok do półtora roku - dla wielu osób jest to właśnie optymalny okres do wprowadzenia swojego organizmu w reżim treningów i związane z tym obciążenia układu kostnego i nerwowego. Przy czym mówiąc trening ogólnorozwojowy nie neguję potrzeby zwiększania w trakcie takiego treningu obciążeń, zmieniania ćwiczeń - czyli różnego rodzaju metod zmuszających mięśnie do rozwoju.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
Wydaje mi się że najlepszym wyjściem teraz będzie kupno kolagenu bo o glukozaminie naczytałem się już na forum wiele negatywnych opinii no i do tego basen ze 2x w tygodniu.
PS. Mam 18 lat (też mam w tym roku mature ) a bóle w stawach nie są mocne ani tak dokuczliwe(teraz kiedy jestem 1 tydzień w czasie przerwy wogóle ich nieodczówam), bardziej mnie martwi "chrupanie" w stawach, zwłaszcza przy podciąganiu (wczoraj podiągałem się na w-f i nadal miałem to dziwne uczucie jakby kości ocierały się o siebie)

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny

Następny temat

plan do oceny !!!

WHEY premium