SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido a ulica.....

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12679

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Proponuję pooglądać pierwsze UFC i zreformować swoje tezy na ten temat

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"wymagają wyczucia przeciwnika , wejścia w jego ruch itp"

a w uderzanych przeciwnik stoi w miejscu i z uśmiechem na twarzy przyjmuje wszystkie techniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
Poprostu myśle że łatwiej kogoś nauczyć ciosu prostego niż np. żutu przez plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
no coz, nie bede sie wypowiadal w kwestii rzutu przez plecy, bo to nie moja dzialka... natomiast nieco dziwi mnie fakt ze wszyscy sobie wybieraja ten "prosty" jako cos co powinien umiec kazdy przedszkolak (mam nadzieje ze przedmowca nie mial tego na mysli, tylko tak zabrzmialo). Spytajcie boksera zeby sie dowiedziec ze "prosty" wcale nie jest taki prosty jak moglaby sugerowac nazwa, zeby wyprowadzic naprawde dobry prosty nie wystarczy tylko ruch reki, ale mnostwo innych elementow (szybki powrot reki do prawidlowej gardy, praca dystansem, "wyczucie" przeciwnika - co innego uderzyc prostym na garde (czego przeciwnik nie poczuje) a co innego wyczuc moment i skontrowac kiedy jest odkryty, itd.). To tylko moje 0.02 zl do dyskusji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6083
"Aikido a ulica....." co tu duzo mowic, dziala tak na ulicy jak na treningach biegnie facet z reka w gorze i krzyczy bede bil... a jak uderzy druga to krew leje sie jak na dobrym filmie.

Bylo sobie zycie....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
danbog i znowu zaczynasz to samo co w temacie judo na ulicy?? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
dokładnie... zauważam u ciebie:
1) niechęć do rzutów
2) nieznajomość problematyki - jakkolwiek przez szacunek dla kolegi o nieporównanie dłuższym stażu ode mnie przykro mi to pisać. chyba że może nieświadomie powodujesz to nieporozumienie, pomijając słowo "TYPOWE" przed słowem rzuty? bo rzuty jako nage-waza i rzuty jako typowe rzuty to, sam przyznasz, niezupełnie to samo.

ale dośc już na ten temat - jak wyglądają rzuty w aikido? czy mają podobny zakres i mechanikę jak w judo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
Akurat zamieszczony tu post jest datowany z przed naszej dyskusji w temacie " Judo a ulica ".
Jeżeli zaś chodzi o łatwość wykonania tego typu technik jak rzuty to żeby nie robić zamieszania dyskutujmy w podanym wyżej dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
złote słowa, danbog. tez tak uważam.
a więc - jak w aikido wyglądaja nage-waza? Boruta zaczął kiedys o tym pisać, ale nie rozwinął watku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78
Moze stary temat ale sie wypowiem bom nowy uzytkownik na forum:) wiec moge powiedziec tyle aikido jest skuteczne na ulicy i to bardzo. Wiekszosc skutecznosci zalezy od czlowieka i nastawienia psychicznego a nie sztuki walki.. mozna cwiczyc karate mt czy cos innego z 10 lat wyskoczy na nas 1 blokers i nam na***ie. Taka jest prawda. Ale co do aikido mielismy ostatnio seminarium na ktorym byly techniki "uliczne" atak byl wykonany szybko wiec musiala byc szybko obrona :) no i chopak z zebami w warach do szywania ktory zaatakowal. Jezeli ktos umi sie obejsc na ulicy to znajdzie i zastosowanie co do niej w aikido jak i w karate czy czyms innym. Osobiscie uzyc mozna w szamotaniu czegos w aikido a pozniej przeciwnika w parterze dobic. Badz trenujemy techniki gdzie przy zejsciu "obronie" jest atak na twarz badz atemi :) co sie bardzo przydaje :)

Pozytywnie

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mundial

Następny temat

boks w siedlcach

WHEY premium