SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido a ulica.....

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12675

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 485
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak masz pisac takie posty to w ogole ich nie pisz, bo zle swiadcza o twoim poziomie.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 485
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033
Jesli chodzi o walke na ulicy to aikido jest nieprzydatne aikido jest zbyt techniczne a na ulicy lyczy sie dynamika i agresia i ciezko jest wykonac chwyt jesli ktos nie okłada

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No toteż właśnie do tego zmierzam, ale widzę, że dla wielu osób - obrońców Aikido, jest to przysłowiowa "woda na młyn". Nie stawiałbym na aikido na ulicy, na ringu/ macie/ w klatce zresztą też. Ciekawa rzecz - na UFC czy Pride nie pojawiają się aikidocy ( kiedyś może, ale szybko im przeszło ). Nie rozumiem, czemu. Skoro Aikdo jest tak skuteczne jako samoobrona, a na Pride i UFC przeciwnik atakuje "z całym arsenałem", to wyszkolony Aikidoka powinien nim "pozamiatać glebę". Jakoś tak cały czas rządzi BJJ, trochę Thai'a - generalnie grappling + proste, potężne ciosy i kopnięcia. Nie mitologizujmy aż tak Aikido. Jest piękne, ma Tradycję, warto mu poświęcać czas - owszem. Ale nie mówmy, że jest "skuteczną samoobroną". KAŻDY styl jest skuteczną samoobroną, jak się trafi na przeciwnika-ofermę. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
że dla wielu osób - obrońców Aikido

Do mnie pijesz? Tak się składa, że jestem praktycznie jedynym etatowym "obrońcą Aikido" w tym poście

Ciekawa rzecz - na UFC czy Pride nie pojawiają się aikidocy

Argument tak oklepany i tak słaby, że aż nudny. We wszystkich turniejach MMA walczą zawodnicy trenujący... przekrojowo, nie zauważyłeś? KAŻDY przedstawiciel pojedyńczego stylu dostałby dziś w oktagonie ciężki łomot. Kiedyś jakiś aikidoka się przymierzał - z tego co wiem przegrał jedną walkę i zrezygnował, o większej ilości przedstawicieli tego stylu na ringach Pride i podobnych imprez-nie słyszałem.

Skoro Aikdo jest tak skuteczne jako samoobrona,

Widzę, że jako kolejny człowiek nie odróżniach "walki" od "samoobrony". Prosty przykład-taktyka "hit and run" na ulicy działa-a na ringu nie wygrasz przez danie gościowi raz w ryj i ucieczkę. Z kolei balacha w walkach MMA jest bardzo popularna-a przecież nie będziesz się kładł na ulicy by ją komuś założyć. Rozumiesz tę subtelną różnicę?

KAŻDY styl jest skuteczną samoobroną, jak się trafi na przeciwnika-ofermę.

Tak samo jak każdy może zawieść, gdy trafimy na kogoś obitego-nawet te mitologizowane przez wszystkich MT i BJJ...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mundial

Następny temat

boks w siedlcach

WHEY premium