SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido a ulica.....

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12678

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ehhh, no i znów pojawił się na forum aikidoka, znów namieszał i znów cała moje robota idzie się kochać. Zaczynam być tym zmęczony.

Napisz Ty lepiej gdzie trenujesz, jak długo i z kim był ten staż.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-06-05 22:51:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
...oraz ile razxy walczyłeś na ulicy i z jakim rezultatem
PS. Pomijamy walki z wściekłymi babciami o miejsce w tramwaju

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Może lepiej zamknę ten temat zanim zrobi się draka?

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-06-05 23:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Eeeee, no daj zbłakanej duszyczce omamionej przez aikidockie demony szansę na dostąpienie oświecenia

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
A po cholerę? Albo zmądrzeje-albo dostanie w dziób na ulicy(i też zmądrzeje). Tak czy inaczej-czysty zysk dla niego.

Ja nie wątpię, że dobrze opanowane aikido na ulicy potrafi pomóc, ale po pierwsze: dobrze opanowane to jakieś 10-20 lat (a przez ten czas człowiek nauczy się odróżniać techniki efektowne od efektywnych) a po drugie: efektywne techniki aikido w najkrótszych, najostrzejszych wersjach nie za bardzo przypominają to, co najczęściej wałkuje sie na treningach i egzaminach.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-06-05 23:33:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmmm...Aikido jest piękne, owszem. Ma tradycję, owszem. Ale na ulicę się NIE NADAJE. Moim zdaniem, jesli ktos idzie na aikido wierząc w skuteczną samoobronę, to popelnia bląd. Aikidocy atakują zupelnie inaczej niz "ulica" - obszerne, zamachowe ciosy, brak kopnięc i "chamskich" zagrywek. Ataki" nożem to juz totalna porazka. Na ulice polecam juz raczej bjj + Kravę + ew. Muay Thai.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z niecierpliwością czekam na wypowiedź patrzalka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ale na ulicę się NIE NADAJE.

Większość sytuacji konfliktowych z jakimi spotkałem się na ulicy sprowadzała się do pojedynczego, zadufanego w sobie, czasami podchmielonego żulika, na którym pewną częśc technik dałoby się zastosować bez większego problemu-i prawdopodobnie z dewastującym dla niego efektem. Nie wyobrażam sobie, by taki osobnik był w stanie powstrzymać mnie przed użyciem rzutu czy dźwigni (choć fakt jest faktem, że jestem raczej dość duży i w miarę silny, więc jego opór przełamałbym siłą).

Nie mówię oczywiście o dużym, łysym, "obitym" dresie(który zresztą prawdopodobnie gdzieś pod ręką ma kumpli...), bo na takiego rzeczywiście aikido może nie wystarczyć-z racji jego siły i doświadczenia w mordobiciu. Prawda jest taka, że na takiego nawet MMA może nie wystarczyć (choć oczywiście prędzej sprawdzi sie tu MMA niz aikido).

Aikidocy atakują zupelnie inaczej niz "ulica" - obszerne, zamachowe ciosy,

...czyli "klasyczne", żulowskie, uliczne "cepy" ...

brak kopnięc

taaa, bo na ulicy grozi mi przede wszystkim lowkick albo mawashi geri jodan... widzialem trochę ulicznych bójek-i jedyne kopnięcia jakie sie pojawily(poza uzyciem kolan)-to okopywanie leżącego przeciwnika.

i "chamskich" zagrywek.

...podobnie jak w większości sztuk walki, poza systemami typu "combat". Judocy, bjjowcy czy thaiowie również nie mają za wiele styczności z atakami na oczy czy jądra.

Aikido raczej nie nadaje się na ulicę-ale bynajmniej nie z przyczyn o których piszesz. Głównym problemem jest brak sparringów-które dużo szybciej niż "układy" uczą zachowania w sytuacji, gdy przeciwnik utrudnia nam wykonanie techniki. Wbrew obiegowej opinii-dzięki układom DA SIĘ tego nauczyć, tyle, że jest to czasochłonne-i przypomina poniekąd wyważanie otwartych (przez metodykę sportową) drzwi.

Drugim problemem jest fakt, że aikidocy poznają techniki "od drugiej strony" niż ludzie z judo czy bjj. Otóż: nam wpaja się techniki w szerokich, obrotowych wersjach, które da się "skrócić" do formy użytecznej-a grapplerzy po prostu uczą się od razu rzeczy użytecznych, bo wartości estetyczne, wykorzystanie energii przeciwnika i "analiza ruchu" średnio ich interesują. Dzięki temu-w stójce aikidoka będzie poruszał się z nieporównanie większą gracją niż bjjowiec. Tyle, że za tą gracją niekoniecznie będzie stała większa skuteczność, zwłaszcza, jeśli bedzie to aikidoka z sekcji, w ktorej wpaja sie, że właśnie szerokie i obrotowe ruchy najlepiej nadają się do obrony.

Ataki" nożem to juz totalna porazka.

Właśnie dowiodłeś, że nie wiesz o czym piszesz. Wielokrotnie tłumaczyłem czemu ma służyć "obrona przed bronią" w aikido i nie chce mi się powtarzać.

Na ulice polecam juz raczej bjj + Kravę + ew. Muay Thai.

A kim, przepraszam, jesteś, by coś komuś polecać? Napisałeś na forum dwa posty i masz niewypełniony profil. Bez urazy, ale takich "fachowców" to my tu mamy setkę-zwykle mają po 15 lat i 3miesięczny staż w sztukach walki...

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-06-06 13:45:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szkoda że nie mogę dać Sog'a... Cavior podziwiam Cię


A panu przeciwnikowi już podziękujemy. Pa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... na takiego nawet MMA może nie wystarczyć... - racja, mogę wystarczyć.

... prędzej sprawdzi sie tu MMA... - nigdzie będę się sprawdzał - mam kontuzję
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mundial

Następny temat

boks w siedlcach

WHEY premium