SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SIŁA + WYTRZYMAŁOŚĆ KLATKI

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Trening dotyczy wyciskania na płaskiej ławie przynajmniej średniozaawansowanych, i ma na celu poprawę siły i wytrzymałości.
Przed rozpoczęciem tego cyklu (6 - 8 tygodni)należy ustalić cięzar którym jesteście w stanie zrobić od nie mniej jak siedem, ale nie więcej niż osiem powtórzeń.
Pierwszy tydzień cyklu trenujemy regresywnie drugi natomiast progresywnie i tak na zmianę.
Trening należy rozpocząć krótką rozgrzewką aerobową i rozciąganiem mięśnia klatki piersiowej.
Należy także pamiętać o rozgrzewce na pośrednich ciężarach na sztandze zanim podejdziemy do pierwszej serii na ustalonym ciężarze.
Dla przykładu podaję 100 kg jako ciężar bazowy który pozwoli na wykonanie 7 - 8 ruchów.
PROGRESJA W PIERWSZYM TYGODNIU CYKLU

1 seria 77% cięzaru = 77kg x max
2 seria 85% = 85kg x max
3 seria 92% = 92kg x max
4 seria 100 = 100kgx max
5 seria 77% = 77kg x max

Tak jak już wspomniałem za bazę przyjąłem 100 kg a więc regresję rozpoczynamy od ciężaru przyjętego za bazę + 8%.
Wtym przypadku będzie to 108 kg.

REGRESJA W DRUGIM TYGODNIU CYKLU

1 seria 100% cięzaru = 108kg x max
2 93% = 100kg x max
3 86% = 92.5 x max
4 72% = 85kg x max
5 72% = 77.5 x max
W ostatniej serii próba podejscia pod 108 kg

W żadnym wypadku nie polecam tego treningu początkującym kulturystom.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych treningów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336127
Jeśli poszukujecie solidnej bazy rozpisek treningowych to znajdziecie je w naszym leksykonie treningowym. Oczywiście są tam też treningi na siłę i wytrzymałość, dostosowane do stopnia zaawansowania. Leksykon znajdziecie tutaj: https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/

Mamy tez opracowany zestaw suplementów, który na pewno wpłynie na poprawę wyników, znajdziecie go tutaj: https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Cel:_Zwiększyć_siłę__zestaw_suplementów_na_siłę-a2874.html

A tutaj ciekawostka jeśli ktoś potrzebuje szybkiego, chwilowego wzrostu siły, na przykład przed egzaminem lub jakimkolwiek testem. Materiał został przygotowany na podstawie wieloletniego doświadczenia, ogromnej wiedzy i badań naukowych.
https://www.sfd.pl/art/Trening/Jak_chwilowo_zwiększyć_siłę,_moc_i_wytrzymałość_przed_egzaminem_-a348.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
fajnie się zapowiada

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 570 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3274
JA WYCISKAM OBECNIE 95 KG I MAM PYTANIE CZY JEST TO TRENING DLA MNIE???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
jak widzisz jest to trening dla minimum średniozaawansowanych więc powinieneś napisac ile trenujesz a nie ile wyciskasz :]

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 570 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3274
W TAMTA ZIME TRENOWALEM CALY CZAS I TERAZ GDZIES OD 2 MIESIECY TRENUJE REGULARNIE PRZEZ 2 MIESIACE WIEC CO RADZICIE???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1582 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20465
Witam filar53
bym był zainteresowany poprawą siły w wyciskaniu staż to 2 latka jak do tej pory nie robiłem treningów siłowych wiec mam słabe wyniki szczególnie w wyciskaniu na klatke...
Jak możesz to napisz jakis typowy planik na wyciskanie na płaskiej do poprawy siły np:
-ilość ćwiczeń
-ilość serii
-ilość dni w tyg
-dobór obciążenia
Pytam sie ciebie bo twoje doświadczenie w tym sporcie jest duże i dużo wniosłeś do tego forum...
jak byś chciał wiecej info na mój temat to na gg możemy pogadać.

4-ro dniowe plany z priorytetami http://www.sfd.pl/temat233868/
coś o dysproporcjach http://www.sfd.pl/temat208374/
masz problem z techniką ćwiczeń kliknij w linka i czytaj http://www.sfd.pl/temat202268/
i tak w kółko.........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj niekwestio. Myślę że po 2 latach treningu możesz spróbować tego treningu który opisałem. Wydaje mi się że mięśnie i stawy już wystarczająco wzmocnione i przyzwyczajone do obciażeń. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 570 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3274
W TAMTA ZIME TRENOWALEM CALY CZAS I TERAZ GDZIES OD 2 MIESIECY TRENUJE REGULARNIE PRZEZ 2 MIESIACE WIEC CO RADZICIE???
I CO RADZISZ MI FILAR??? wyciskam 95kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Obawiam się że nie jesteś jeszcze przygotowany do tak ciężkiego treningu a przynajmniej twoje stawy nie są. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
niekwestio. Ilość ćwiczeń na dużą grupę mięśniową od 3 do maksymalnie 4 w 12 - 16 seriach. Jeśli chodzi o małe grupy to wystarczy 9 - 12 seri w trzech ćwiczeniach. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
filar małe pytanko , robimy tylko jedno cwiczenie , tzn wyciskanie na płaskiej i tylko 5 serii , raz w tygodniu tak i serie robimy na maxa tak ?? i jeszcze cos dlaczego napisałes w tygodniu regresji ze trzeba dawac + 8% i dlaczego napisałes tez w ostatniej serii podchodzimy pod 108 kg tyle co w pierwszej serii ?? i dlaczego w tygodniu regresji jest 2 razy 72 % i dlaczego w tygodniu progresji w ostatniej serii jest najmniej skoro ciezar rosnie ?? pozdro

Zmieniony przez - basswood w dniu 2005-10-20 18:29:52

Zmieniony przez - basswood w dniu 2005-10-20 18:32:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN OCENCIE

Następny temat

doradźcie proszę

WHEY premium