Dobrze zbudowana klatka piersiowa, to z pewnością ważny element układanki u kulturystów. Nie jest to łatwa partia do zbudowania, o czym wiedzą wszyscy ci, którzy gorliwie trenują z ciężarami. Są jednak sportowcy, którzy oprócz ciężkiej pracy jaką wykonali na siłowni, mają po prostu świetną genetykę klatki piersiowej. Bez względu na to, jak ciężko będziesz trenował, może zdarzyć się tak, że nigdy im nie dorównasz. Przyjrzyjmy się 10 najlepszym kulturystom z wyjątkową klatką piersiową. ( wg serwisu fitnessvolt.com )

 

Gary Strydom

W 1982 roku, w wieku 20 lat, Gary opuścił dom i rodzinę w Południowej Afryce, mając jedynie bilet w jedną stronę do Ameryki, 1000 dolarów i marzenie o zostaniu świetnym kulturystą. Udało mu się i w latach osiemdziesiątych był jednym z najlepszych. Kilkukrotnie startował w Olimpii i wygrał mistrzostwa w ramach Światowej Federacji Kulturystyki Vince'a McMahona. Prezentował świetny poziom definicji i niesamowite prążki na klatce piersiowej.

 

Markus Ruhl

Markus Ruhl to niemiecka bestia kulturystyki. Jest weteranem Mr. Olympia i jednym z największych mężczyzn, którzy stali na scenie. Jego klatka piersiowa była pokaźnych rozmiarów i zdecydowanie wyróżniała się kształtem wśród innych kulturystów.

 

Serge Nubret

„Czarna Pantera” czyli Serge Nubret miał niezwykle udaną karierę kulturystyczną w latach 60. i 70. Miał jedną z najlepiej wyrzeźbionych sylwetek i zdobył wiele mistrzostowskich tytułów. Wielu nawet żartowało, że jego ciało wyglądało, jakby zostało stworzone przez bogów, ponieważ miał świetną symetrię. Jedną z najbardziej charakterystycznych partii Nubreta była jego klatka piersiowa.

 

Roy Callender

Jeden z najbardziej niedocenianych kulturystów wszechczasów. Roy Callender odniósł sukces pod koniec lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Potrafił świetnie pozować i wyeksponować swoją klatkę piersiową, co pomogło mu zdobyć 3 miejsce na Olimpii.

 

Franco Columbu

Franco Columbu jest jednym z najbardziej legendarnych kulturystów wszech czasów. Mając zaledwie 165 cm wzrostu  wiele razy znajdował się na podium. Pomimo niskiego wzrostu, klatka piersiowa Columbu była fantastyczna. Szeroka, z dobrą definicją, dzięki czemu znalazł się na liście fitnessvolt.com.  

 

Lee Haney

Lee Haney jest jednym z najbardziej utytułowanych kulturystów, który zdobył aż 8 tytułów Mr. Olympia. W latach 80. był jednym z największych, a jego rywale wiedząc, że będą musieli stanąć z nim na jednej scenie wiedzieli, że łatwo nie będzie. Klatka piersiowa Haneya była wyjątkowo duża. Twarda i z widocznymi prążkami. 

 

Ronnie Coleman

Ronnie Coleman był aż 8 razy zwycięzcą Mr. Olympia i jest uważany za największą i najlepszego kulturystę wszechczasów. Król Coleman zawsze prezentował na scenie najwyższy poziom i sprawiał, że wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Ciężko było się doszukać mankamentów w jego sylwetce. Jego klatka piersiowa była zdecydowanie jedną z lepszych w historii.

 

Lou Ferrigno

Lou Ferrigno znany jest z roli w Incredible Hulk oraz oczywiście licznych zwycięstw na scenie kulturystyki. Jego klatka piersiowa przykuwała uwagę i niejeden początkujący kulturysta marzył, by mieć klatę jak Lou. 

 

Bertil Fox

Bertil Fox odsiaduje obecnie dożywocie za popełnienie podwójnego morderstwa. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że był jednym z najlepszych kulturystów w czasach, gdy startował. W 1983 roku zdobył piąte miejsce na Olympii. Niestety jego kariera została przerwana, ze względu na zbrodnię jaką popełnił. Szkoda, bo jego klatka piersiowa zasługiwała na uwagę.

 

 

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger to zdecydowanie najpopularniejszy kulturysta w historii. W latach siedemdziesiątych był na fali, a Olimpię wygrał aż siedem razy. Jego klatka piersiowa była imponująca i do tej pory wiele osób ćwiczących marzy, by taką mieć.

 

Komentarze (15)
anubis84

Każdy kulturysta miał dobra, możan by je wkleić wszytskie

2
lordknaga

nie kazdy np. lee priest czy vaillant?

2
anubis84

ja jakimś maniakiem oceny sylwetek nie jestem, wg mnie mają dobre, zestawiając z innymi już gorzej, lee nogami nadrabiał ;-)

0
paul123

W filmie Pumping Iron jest pokazane jak Ferringo albo Columbu nadmuch**e termofor tak długo aż pękł jak balon, czyli nie dosyć że duża klata to jeszcze wydolność ogromna. Teraz o kulturystach mass monsterach słyszy się że dostają zadyszki przy wchodzeniu po schodach. Panie, kiedyś to było.

0
anubis84

Kiedyś to jeszcze liczyła się sprawność. A nie tak że obecnie mają problemy w codziennym funkcjonowaniu

3
Possible

Wielu miało znakomicie rozwinięte klatki, wszystkie te zaprezentowane w artykule są godne podziwu, ale że nie ma tutaj miejsca dla Brancha Warrena??

1
NewOne24

Dokładnie, gdzie jest BranchWarren !?:D

0
anubis84

Raczej większość by się tu nie zmieściła :-)

0
Mario2007

https://youtu.be/JVpfWvLkyWI 

0
anubis84

Kurde jaki młodziutki, ledwo bym go poznał.

0
lodzianin1

Dla mnie Arnold nr 1

3
Gats 2

Fajnie że uwzględniono takich "mniej znanych" szerszemu ogółowi zawodników.

0
anubis84

Dla mnie to jedynie mniej znany Bertil Fox, w sumie o nim nie słyszałem tylko, widać że spora cześć zdjęć bardzo stara więc to są już leciwi zawodnicy.

0
kinga93

Arnold w tej pozie bokiem, można powiedzieć to już klasyczna poza, naprawdę ma wielkie cyce.

0
skorupski

Jest spora rzesza kulturystów którzy się w zestawieniu jeszcze nie pojawili.

0