SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ściskacz do rąk - opinie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
Siema. Co sądzicie o ściskaczach do rąk w w kontekście wzmacniania siły chwytu i przybraniu masy mięśniowej przedramion. Ćwiczę planem ppl x5 ale dodatkowo myślałem o zakupie sciskacza.
Jakie macie zdanie na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Wszystko zależy od celu w jakim stosujemy ten ściskacz, bo sam cel ściskacza może być różny. Rzeczywiście regularne jego używanie może wzmocnić mięśnie dłoni, przedramion, siłę chwytu, rehabilitacji przy urazach dłoni czy nawet działanie relaksujące jak ściskanie specjalnej piłeczki.

Jednak bardziej bym widział zastosowanie ściskacza w takich aktywnościach niż w treningu siłowym. W sytuacji gdy mamy trening siłowy 5 razy w tygodniu rzadko kiedy jest potrzebna dodatkowa stymulacja przedramion. Oczywiście przy założeniu, że plan treningowy jest prawidłowo ułożony i w swej strukturze zawiera ćwiczenia złożone głównie pull jak wiosłowania, martwy ciąg.

Ponad to możemy w ramach planu treningowego też dołożyć dedykowane ćwiczenia przedramionom z ciężarami, jakieś formy uginania i prostowania nadgarstków czy też trzymania obciążenia na czas lub zwis na drążku.

Oczywiście możesz dołożyć sobie takie zabawy ze ściskaczem tylko musisz obserwować czy to nie przełoży się na trening siłowy, bo przemęczone przedramiona odbiją się na martwym ciągu, wiosłowaniu, podciąganiu na drążku.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-11-03 13:51:59

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 317
Nie wiem nie korzystałem, ale na siłę chwytu i przedramiona polecam zwisanie na drążku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20869
Ściskacz spoko sprawa, ale przecież możesz równie dobrze nałożyć sobie cięzar na hantle odpowiedni do swojej siły chwytu i po prostu trzymać je na czas, według mnie zdecydowanie lepsze rozwiązanie, bo o ile dobrze mi wiadomo, to ściskacz w końcu to bedzie za mało, a tak, to chociaż sobie to odpowiednio dopasujesz pod siebie.
1

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
witorrr98
Ściskacz spoko sprawa, ale przecież możesz równie dobrze nałożyć sobie cięzar na hantle odpowiedni do swojej siły chwytu i po prostu trzymać je na czas, według mnie zdecydowanie lepsze rozwiązanie, bo o ile dobrze mi wiadomo, to ściskacz w końcu to bedzie za mało, a tak, to chociaż sobie to odpowiednio dopasujesz pod siebie.


Te ćwiczenie z trzymaniem wykonywać coś w stylu planka? W sensie że 3xmax albo 3x60s?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20869
W zależności od obciążenia, rób do momentu, aż gryfik nie zacznie ci otwierać dłoni :)

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Całkiem fajny gadżet , mozesz stosować jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1445
Polecam! Sam posiadam 50,90 120 kg.
A na lepszy chwyt Możesz sobie jeszcze dokupić nakładki fat grip.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
m1siekk
Polecam! Sam posiadam 50,90 120 kg.
A na lepszy chwyt Możesz sobie jeszcze dokupić nakładki fat grip.


Fatgripa nie posiadam ale za to mam otulinę z pianki poliuretanowej po założeniu na gryf też spełnia funkcję fatgripa. Może nie jest to to samo ale zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jest dostępnych wiele, różnych ćwiczeń pod kątem zwiększenia siły chwytu i mięśni przedramienia. Jeżeli trenujesz na siłowni, to spokojnie możesz dobrać sobie kilka z nich i wykorzystać. Nie ma potrzeby kupowania w tym celu ściskacza. Poza tym, trochę co innego będzie praca nad siłą chwytu, a rozbudową mięśni przedramienia. W pierwszym przypadku z reguły wprowadza się ćwiczenia izometryczne, a w drugim rozciąga i napina mięśnie w celu ich pracy. Według mnie urządzenie zbędne i spokojnie wprowadzić można inne ciekawe.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 446 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2143
Młody Adonis
Siema. Co sądzicie o ściskaczach do rąk w w kontekście wzmacniania siły chwytu i przybraniu masy mięśniowej przedramion. Ćwiczę planem ppl x5 ale dodatkowo myślałem o zakupie sciskacza.
Jakie macie zdanie na ten temat.

Nic nie wart w mym przypadku do wzmacniania chwytu.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
Jeśli masz na myśli takie sciskacze z jakiejś sieciówki to odpuść. Za mały opór z reguły. Ściskacze z regulacją oporu to już nieco inna sprawa, oczywiście przy założeniu że ten opór jest jakiś sensowny. Do ćwiczenia siły chwytu może się przydać. To nie tak że jest niezbędny i niezastępowalny ale drugiej strony też nie jest nieprzydatny.
Do rozbudowy mięśni/masy przedramion mało przydatny.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Plan treningowy - osoba początkująca

WHEY premium