SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

łapy wolno idą, klatka tylko grubość

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Płeć :Mężczyzna

Wiek :15

Waga :60

Wzrost :174

Cel treningowy : masa, siła, rzeźba :)

Staż treningowy na siłowni : 2 miesiące

Uprawiane inne sporty : Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławka full regulacja, sztanga, obciążenia, hantle 2 x 7 kg i 2 x 3 kh, expander, drążek

Dieta : tak

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak


Witam mam dzisiaj do was parę pytań, ćwiczę już od 2 miesięcy planem FBW. Plecy idą bardzo dobrze widzę duże postępny, a klatka idzie mi w grubośc, chciałbym ją rozbudować bardziej w szerokośc jakimi ćwiczeniami mogę to zrobić ? teraz ręce, też idą ale bardzo powoli, tzn. widzę efekty, ale nie w cm bo przez 2 miechy przybył mi 1 cm tylko w sile i w wyglądzie trochę. Siła idzie ogólnie bardzo dobrze, przez 2 miesiące przybrałem prawie 7 kg na masie- w 90% suchej. Moja dieta jest tak średnio trzymana, ale staram się śniadanie to placki wg przepisu, obiad, ryż i kurczak, kolacja twaróg, reszta posiłków to zwykłe posiłki masa na tej diecie idzie dobrze. A więc jakie ćwiczenia mam wykonywać aby rozbudować klatke bardziej w szerz i co robić by moje ręce też szybciej rosły. Na kaltke ćwiczę 3 serie po ok 8-10 razy 40 kg, a na biceps uginanie ramion ze sztangą 2s po 15 powtórzeń 20 kg, na barki unoszenie sprzed klatki 2 x 15 20 kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Otóż aby nie zakładać nowego tematu chciałbym zadać tu jeszcze jedno pytanko czy mogę urzywać 2 planów czyli:
1. PRZYSIAD
2. RDL (romanian deadlift czyli rumunski martwy ciag)
3. WYCISKANIE NA PLASKIEJ
4. WIOSLOWANIE W OPADZIE
5. WYCISKANIE W STANIU (z klatki)
6. Podciągaganie

Ten plan chciałbym zaastosować w środy,

A w pon i piątek taki planik:
1. nogi-Przysiad ze sztangą
2. plecy- Wiosłowanie
3. Klata- wyciskanie na płaskiej
4. biceps- uginanie ramion ze sztangą lub z hantlami z supinacją nadgarstka
5. barki- wyciskanie żołnierskie
6. triceps- wyciskanie w wąskim uchwycie

Dlaczego ten 2 plan na pon i piątek, ponieważ boje się o dolną część kręgosłupa, że ją bd męczył za bardzo co już pisano w tematach głównych. Ewentualnie plan b mogę stosować tylko raz a plan a 2 razy. Proszę innych o wypowiedź co myślą na takie rozłożenie planu. Pozdrawiam i tutaj jeszcze małe pytanko odnośnie białka, czy mogę takie białko, czy brał ktoś kiedyś taką mieszankę nie mam za dużo kasy, a podobno aminokwasy w tym nienajgorzej i procent białka tez duży
http://allegro.pl/item726338863_wpc_protein_80_2500_gr_bialko_gratis_5_miarek.html

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi




Zmieniony przez - iampro14 w dniu 2009-09-08 14:10:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
pokaz to FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Najpierw nogi- przysiady ze sztangą 11,13,15 potem klatka- wyciskanie na prostej 10,8,10 często zamieniam, że zamiast na prostej głową w dól albo skośnej ćwiczę, plecy- wiosłowanie 3 x 15 , barki, wyciskanie sprzed głowy 2 x 15, biceps- uginanie ramion ze sztangą 2 x 15, triceps, pompki w podporze 2 x 15, przed ramię tutaj to różnie mam kilka przyrządów do ćwiczenia przedramienia. czasami robię jeszcze 2 kolejkę tzn. unosenie hantli bokiem 1 x 15 hantle 7 kg tylko, rozpiętki 1 x 15, wyciskanie francuskie w siadzie ymi hantelkami 1 x 15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
łojej ale chaos nie lubię tak
rozumie że chcesz szybko rosnąć w ramionach i klacie -powiem ci że żeby mieć efekty to mnim.rok żeby trochę się rozbudować
co do twej klaty rozumie z tego chaotycznego pisania że robisz fbw,kture nieco bym zmodernizował(trochę słabe) a na klatę jedno ćwiczenie żeby rozbudować klatę to kombinuj przede wszystkim rób mosteknie chodzi o to by podnosić dupe do góry to zostaje na miejscu,,po prostu rób mostek jak leżysz najlepiej poczytaj art. "knife"
zmieniaj czasem ułożenie rąk np wąski uchwyt sztangi,szeroki by różnie na nią działać.
Opuszczaj sztange wolno a podnoś szybko i bądź cierpliwy tyle o demnie.


Zmieniony przez - Draciel 3 w dniu 2009-09-04 22:27:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Klatka dam sobie z nią radę ona idzie w miarę zapodam wam zdjęcia ale co z tymi łapami, tricepsy ładnie idą barki w miarę tylko ten bic, może zastój tym planem ćicze już 11 tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
stosujesz progresje to znaczy zwiększasz ciężar????
bo bic lubi powtórzenia w zakresach 10-12p moim i nie tylko moim zdaniem,one nie lubią małych powtórzeń ale jeśli będziesz robił z małym ciężarem dużo powt.to bardziej ich wytrzymałość będziesz robił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
nie mam za bardzo takich połówek moge zalozyc 20,30,40 musze dokupić coś zaraz wam dam fotki łap i klatki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
"Cel treningowy : masa, siła, rzeźba :)"

to powodzenia

podstawowe wyniki silowe?

a fotki lap i klatki to sie obejdzie ;], pokazesz kolegą w szkole na wf,

"bo bic lubi powtórzenia w zakresach 10-12p moim i nie tylko moim zdaniem,"

powtorzenia i serie to sprawa indywidualna

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-09-04 22:55:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
nie wiem po co wstawiasz te foty??? na nich nic nie widac, zadnych miesni, cwicz, jedz,


PS nie wstawiaj tylko uda, zeby bardziej sie nie pograzyc

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-09-04 22:57:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
rob mniejszym ciezarem ale wolno i dokladnie. o bicku mowie.a szerokosc klaty? lap sztange szerzej. mozesz dac rozpietki. mi rozciagaja ladnie klate w gornych partiach.rob martwy ciag. ale nie mieszaj na jednej sesji z przysiadami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - plan do sprawdzenia i ewentualnej korekty

Następny temat

prosze o pomoc zaczynam w nastepnym tygodniu OCEŃCIE!!!

WHEY premium