SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Gałązki - Domatorki się siłują

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
A spamuj, spamuj, spam to najlepsze momenty mojego dziennika
Bardzo mądrze to je ujęłaś. Co innego kiedy kogoś główną aktywnością życiową i zawodową jest sport, jak u Wolskiej, albo (w moich oczach przynajmniej) u naszych eveline i bziu a co innego kiedy te cele sportowe człowiek musi poświęcić, żeby w innych sferach zachować równowagę.
Tylko zastanawia mnie, czy ta ambicja, dzięki której odnosi się sukcesy w sporcie (czy w pracy), co pcha do sukcesu, ale równocześnie każe źle znosić porażki to coś wrodzonego, czy może nabytego w miarę poświęcania się jakiejś dziedzinie albo pod wpływem trenera. To jest, czy Wolska bez baletu w dzieciństwie też byłaby taka zawzięta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
galazka
Bardzo mądrze to je ujęłaś. Co innego kiedy kogoś główną aktywnością życiową i zawodową jest sport, jak u Wolskiej, albo (w moich oczach przynajmniej) u naszych eveline i bziu a co innego kiedy te cele sportowe człowiek musi poświęcić, żeby w innych sferach zachować równowagę.

to jest jedna rzecz - dziewczyny maja hobby, mniej lub bardziej z tego zyja - i tu jak najbardziej ok, bo sama wolalabym isc do trenera, ktory wyglada czyli nie dosc, ze sie zna teoretycznie, to i w zycie umie to wprowadzic; powiedzenie szewc bez butow chodzi nie zawsze daje rade

ale jest tez inna kwestia, ktora moze byc u osob "osiagajacych sukces, ktory zamierzyli" - taka osobe znam - sukcesy sa rekompensata slabej psychiki, kompleksow i niedowartosciowania; przy czym tu priorytet zyciowy jest mniej lub bardziej nastawiony na dazenie do sukcesu i choc moze tego bardzo nie widac, to jednak zbyt wiele codziennych spraw jest podporzadkowywanych pod osiaganie wymyslonego sukcesu

tak naprawde nie wiemy co siedzi w glowie osob sukcesu - czesto zycie wielu osob jest na pokaz, a w srodku klebek nerwow i niepewnosci - nie wiemy jaka jest motywacja takich osob
wiem, ze to glupi przyklad, ale w filmie "Legalna blondynka" broni trenerki fitness oskarzonej o zamordowanie meza, no i problem jest taki, ze oskarzona ma alibi, ale nie chce go podac publicznie bo ... byla na odsysaniu tluszczu
no tego typu klimaty
jeden z moich znajomych robi gruba kase, bo lubi kombinowac i mu wychodzi, a drugi cisnie i tez robi kase, ale dlatego, ze za dzieciaka nic nie mial ... ciekawe, ktory ma zdrowsze zycie

przeciez raczej malo kto wyjdzie na scene i powie "hej to ja, bozyszcze kobiet i dzieci, moja niska samoocene probuje tuszowac swoim zachowaniem" ...

galazka
Tylko zastanawia mnie, czy ta ambicja, dzięki której odnosi się sukcesy w sporcie (czy w pracy), co pcha do sukcesu, ale równocześnie każe źle znosić porażki to coś wrodzonego, czy może nabytego w miarę poświęcania się jakiejś dziedzinie albo pod wpływem trenera.

kazdy "zle" znosi porazki, kazdy sie wkurza badz jest smutny - pytanie jak szybko umiemy sie otrzasnac i dac sobie druga szanse ...
tu polecam "W glowie sie nie miesci" albo "Zwierzogrod"

ale za mistrzami stoja rodzice, nauczciele, sztab szkoleniowcow, a my widzimy czubek gory lodowej, ulamek z zycia ... czesto to tez kwestia przypadku - tyle osob przeciez pieknie spiewa

galazka
To jest, czy Wolska bez baletu w dzieciństwie też byłaby taka zawzięta?

mysle, ze tak - choc nie wiesz ile razy plakala badz kopala ze zlosci, bo jej nie wyszlo - nie na darmo mowia "trening czyni mistrza" - samo sie nie zrobi
ale aby byc na szczycie trzeba wiele poswiecic - i tu jest wlasnie to sedno - ile my chcemy poswiecic? ile mozemy poswiecic?
co jest dla nas wazne?
dlatego czesto pisze, ze to kwestia priorytetow

zycie jest wyluzowane i ma w nosie nasze naciski - spieszysz sie gdzies, robisz w sklepie szybko zakupy, biegasz, denerwujesz sie, urwalas minute, dobiegasz do kasy, a tam 10 osob z wielkimi koszami i zmiana kasjerow
nie zebym jakas wyluzowana byla zyciowo, piekle sie, wkurzam, chce po mojemu, ale analizujac moje wazne zyciowe drogi zawsze wszystko sie toczylo bez wzgledu na to czy naciskalam czy nie

czy cos zmieni w zyciu, jezeli schudniesz za 2 m-ce, a nie za 1 m-c?
powoli, spokojnie, doczytasz, opanujesz leki, poukladasz makra, trening, suple i sie wczesniej czy pozniej zrobi - ale wtedy zrobi sie trwale
a tu po to wlasnie mamy w wypiskach miejsce na samopoczucie, zeby czasem napisac "ch.. bombki strzelil, choinki nie bedzie", aby na drugi dzien wstac i powiedziec sobie, ze sie gnojowi tluszczowi nie damy i dalej robic swoje - systematycznosc i konsekwencja to tu podstawa
poza tym zauwazylam, ze gdy wyartykułuje problem, to on sie czesto sam rozwiazuje; wiec moze i u Ciebie sie cos ruszy

znow sie rozpisalam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Do dobrych wniosków doszłaś i gratuluję tych zmian życiowych. Sama widzisz, że umiesz ciężko pracować, żeby coś osiągnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Tak jeszcze a propos tych sukcesów - myślę że każdy musi po prostu trafić na coś co go wciągnie bez reszty - wtedy łatwiej o sukcesy. Zresztą po drodze do sukcesów jest niestety wiele kompromisów - mówiąc inaczej: osiągając sukces w jakiejś materii musimy ponosić koszty i swoiste porażki w materiach innych. Nie ma sukcesu bez poświęceń - i teraz trzeba sobie zadać pytanie czy jakiś tam sukces jest ich wart i czy dążąc do tego sukcesu nie zaprzepaszcza się sukcesu na innym polu. Życie nie jest czarno-białe i nie warto patrzeć za bardzo na innych. Każdy ma swoją własną drogę do przejścia, swoje własne sukcesy i porażki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 171 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1281
czesc wszystkim :) chcialabym sie skonsultowac z wami co do cwiczen na nogi tylko nie wiem czy moge tutaj czy zakladac inny wątek , chcialam równiez dodac foty sylwetki do oceny , a głownie nogi bo z nimi mam problem , uda mi sie strasznie powiekszaja od przysiadów z ciezarami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
To jest dziennik Gałązki. Załóż swój temat i wypełnij ankietę działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 171 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1281
Aha no oki :) juz sie robi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Daję znak życia, gdyby ktoś zastanawiał się, co się ze mną dzieje.

W pracy, zgodnie z przewidywaniami, wszystkie ręce na pokładzie potrzebne, więc o pracy myślę rano,w południe i wieczorem oraz niestety w nocy też czasem się budzę, o pracy myśląc.

Na treningi czasu nie ma, wczoraj zrobiłam jeden porządny, kompilacyjny na całe ciało, bo na następny czas znajdę pewnie dopiero w następny weekend.

Jedzenie mam z cateringu, dużo (2000 kcal) i smacznie. Czasem nawet nie mam czasu tego przejeść i dojadam następnego dnia.

Ważę 65,6, czyli kilogram mniej niż w sierpniu. Podejrzewam brak efektu zatrzymania wody w mięśniach podczas treningu. Oraz może wyższa dawka euthyroxu wreszcie robi swoje.

Do normalności wrócę pewnie w październiku.

Trzymajcie się i do przeczytania!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
no ja myslalam
u mnie podobnie - zakladam pazdziernik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
gałązka pewnie że myślimy co tam u Ciebie! wracaj szybko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, nie redukcja? Oto jest pytanie

Następny temat

Brak efektów diety i ćwczeń

WHEY premium