SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Gałązki - Domatorki się siłują

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
oj nie, nie chce mi się wierzyć, że masz aż tyle ciąć, lepiej powoli, niż niezdrowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
No też nic takiego nie robię, szczególnie, że muszę mieć siłę na ćwiczenia, tą moją wczorajszą niemoc również wiążę z tym głodem. Od kiedy za radą eveline zaczęłam jadać 2000 w dni treningowe jest mi o wiele raźniej. Ale jak Ty Joanna dajesz radę na tej diecie niskowęglowej to ja naprawdę nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
powiem Ci, że jest coraz lepiej, bo na początku było ciężko i ciągle myślałam o jedzeniu
trochę mam wątpliwości, czy dobrze robię tą małą ilością węgli, szczególnie że sporo biegam ostatnio, ale o tym powinnam rozkminiać u siebie
podsumowując, redu na wysokich kcal jest piękna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Co moich doświadczeń to właśnie nijak się ma głód do chudnięcia. Można na głodzie chwilowo mniej ważyć z racji pustego żołądka - sprawdzone, ale długofalowo nie ma to przełożenia. Ja rzadko chodziłam głodna pomimo chudnięcia. A teraz to wręcz upycham jedzenie a spada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Oo! Taką właśnie chciałam usłyszeć odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Dwa ciężkie pracowo dni, każdy taki dzień kończę z bólem głowy. Byle do środy.
Dziś zjadłam:
ten ostatni posiłek to na mieście. Poza winogronami Olej nie wiadomo jaki więc wpisałam rrzepakowy.




Zmieniony przez - galazka w dniu 2016-05-23 22:03:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Myślałam, że w długi weekend wrócę do diety i treningów, a tu słabo. Dzień matki u jednej matki(ciasto!), dzień drugi u drugiej matki, grill na imieniny taty, grill na działce. dramatycznego obżarstwa nie było, ale liczenia i diety też nie :-/ A szczerze mówiąc mając te 28 lat i wiele lat niepotrzebnego myślenia o kcal za sobą chyba stwierdzam, że czasem trzeba odpuścić.

Byłam w ubiegłym tygodniu u okulisty. Mam wadę wzroku, z powodu której dostałam w liceum zwolnienie z wf. Nigdy z niego nie skorzystałam. Moja wada to ok. -4,-5, więc bez dramatu, ale krótkowzroczność zwiększa ryzyko odwarstwienia siatkówki, a więc nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Więc to zwolnienie to tak na wyrost. Z moją siatkówką jak się okazuje wszystko w najlepszym porządku. Pani doktor zapytana czy mogę ćwiczyć powiedziała, że nie powinnam "wskakiwać na skrzynię ani podciągać się", jeśli dobrze zapamiętałam. Zapytana czy mogę podnosić (wykonałam tu ruch jak przy martwym ciągu) ciężary spojrzała na mnie dziwnie i powiedziała że lepiej nie, bo to nawet dla kręgosłupa niezdrowe. "Podnosić to tylko przez przysiad". I bądź tu człowieku mądry. Dodatkowo powiedziała coś, co mnie uspokoiło. Odwarstwienie siatkówki nie ma nic wspólnego z ciśnieniem w oku (a to mnie trochę martwiło przy ciężarach, bo ja to ciśnienie czuję czasem). Jako że już ponad 10 lat ignoruję zalecenia dotyczące aktywności fizycznej i w badaniu wyszło, że siatkówka jest w porządku, to chyba nadal będę się trzymać tego, że najważniejsze jest, żeby nie wykonywać ruchów, które doprowadzają do wstrząsów. Zresztą pani doktor uznała moją wadę wzroku za umiarkowaną, a zatem zagrożenie dla siatkówki jest niewiele większe niż dla przeciętnego człowieka.

Zrobiłam sobie również chyba wszelkie możliwe badania krwi w promocji i wszystko wyszło ok, poza TSH, które jest....wyższe niż przed rozpoczęciem brania euthyroxu!!! Było 5,15, teraz jest ponad 6. Wizyta u endo pod koniec lipca, ale moja teściowa, która jest moim lekarzem rodzinnym, a przy okazji sama ma hashi, zaleciła mi ponieść dawkę z 25 do 37,5. Co dziś zrobiłam.

Porobiłam pomiary. Jeszcze tydzień temu się na nie cieszyłam, bo czułam, że będzie dobrze. Ale potem przyszedł tydzień tak rozlazły, że wszystko się posypało. Nie ma szczególnych zmian, na brzuchu po tym tygodniu to raczej na plus. Waga trochę spadła z 68,2 do 67,7, ale dziś znów jest 68 No i obawiam się, że to kwestia tego, że dawno nie ćwiczyłam i mięśnie odpuchły Na koniec zrobiłam zdjęcia i porównałam je sobie ze zdjęciami z marca. Totalna załamka, nie ma żadnej różnicy.

W związku z taki rezultatami dochodzę do wniosku, że to 1800 nic mi nie daje. To za dużo, żeby chudnąć np. tak, jak "schudłam" roku temu przed ślubem (1300 od "dietetyczki", waga 62kg, nawet nie pytajcie), a za mało, żeby mieć siły na treningi i cieszyć się życiem. Na dodatek wygląda na to, że czeka mnie jeszcze kilka miesięcy walki z regulowaniem TSH, a chyba ono też "macza palce" w tym, jak wyglądam. Więc chyba będę sobie teraz codziennie jeść 2000 kcal (czy może w ogóle więcej?).

Eveline, nie wiem czy tu zaglądasz, ale miesiąc temu dzięki Twojej radzie zaczęłam jeść 2000 kcal w dni treningowe i bardzo to sobie chwalę, może masz teraz dla mnie jakąś radę? 2200?

Od 9 dni nie ćwiczyłam, nie miałam na to trochę czasu a trochę siły. Teraz czasu będę mieć więcej, więc chcę mieć też siłę. No i nie wiem, idzie sezon na owoce. Nie chcę sobie wyrzucać, że zjadłam np. kg truskawek., szczególnie, że tego nie żałuję Może jak będę na dodatnim bilansie ćwiczyć siłowo, to ten tłuszcz się "rozejdzie"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Na tym etapie najlepiej dokładać stopniowo i obserwować wymiary. Może będziesz mogła jeść jeszcze więcej. Pewnie BMR masz na wyższym poziomie niż 2200 więc powinno się udać :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 373 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9732
Też niedawno pisałam o tym nieszczęsnym czasie truskawkowym Choć ze zjedzeniem ich kilograma raczej bym uważała. Ja teraz zawsze przekraczam założoną porcję - zamiast 150g wpada na pewno z 300 g. Dobrze że mają mało kcal i WW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Gałązka, jakieś niepokojące te TSH. Strasznie dużo, jak długo bierzesz euthyrox, mi po pierwszej dawce (a miałam okolice 5) spadło doś sporo do 3 z groszem.
Ale teraz też trochę poszło do góry (niecałe 3) więc może dla wlasne spokoju zrób prywatnie konwersję ? Czy tam jest bez zmian.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, nie redukcja? Oto jest pytanie

Następny temat

Brak efektów diety i ćwczeń

WHEY premium