SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Rozgrzewka w treningu siłowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 109824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 73
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy mozna rozgrzwac kark? krecenie glowa w dwie strony, skrety, prawo-lewo gora-dol?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
kręcenia bym unikał , ale nasza głowa za sprawa szyi ma dość dużą mobilność więc możesz robić ruchy przód- tył, prawo- lewo i na boki , po ogólnej rozgrzewce takie anatomiczne ruchy pozwolą dobrze rozgrzac mięsnie szyi i karku

dodatkowo możesz wziąć hantle i zrobić kilka szrugsów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 110
No i ja jako swierzak-DZIEKUJE- przyda mi sie ta wiedza na pewno.I na pewno uwzglednie ja w treningu,jak juz w koncu ogarne sobie plan treningowy jakis.Oczywiscie daje sog'a.Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylko po to odświeżyłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6719
Dobry art ciekawy i duzo mi powiedzial i zarazem uswiadomił to że rozgrzewka musi byc mocna ! sog! ;)

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Rozgrzewka jest najważniejszym elementem treningu. Bez niej trening nie jest treningiem a szukaniem kontuzji na chybił trafił. Ja na sale siłową zawsze wchodzę zlany potem. Dla mnie podstawa to bieżnia. A dobre buty dopasowane do stopy z odpowiednim systemem to chociaż częściowe wyjście z problemu "cięższych" biegaczy.

Polemizowałbym bym jednak z zasadnością rozciągania w trakcie ćwiczeń. Sama naprzemienność ćwiczeń które pompują mięsień z tymi które rozciągają (np wyciskanie sztangi na ławce a rozpiętki na wyciągu górnym) daje dosyć dobre efekty ale to inny temat.. Odnoszę wrażenie iż mięsień delikatnie rozciągany w przerwie pomiędzy seriami jest co serię lepiej przygotowany do wysiłku. Włókna mięśniowe im dłuższe tym bardziej pojemne.

Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2012-05-03 11:27:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1674
A jak wygladala by rozgrzewka przed dipsami jezeli mam je w klatce zamiast wl na plaskiej? Dodam ze dopiero od niedawna sie tego cwiczenia ucze, jest wykukuku o wiele lepsze od wl na plaskiej.

I nie uzywam jescze doczepianego cizaru przy dipsach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - Reduckja - plan Traktor71

Następny temat

Co o tym sądzicie ? Plan do oceny !!

WHEY premium