SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po treningu siłowym trening na rzeźbę i przygotowanie do kick boxingu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Witam wszystkich!

Przez ostatnie pół roku intensywnie trenowałem na siłowni na masę/siłę, cały czas mam dietę + suplementy, przybrałem z 82 do 90 kg prawie suchej masy i dużo siły, jestem szczupły natomiast mam masywny szkielet ;) kończę właśnie cykl kreatynowy (do końca października) i już powoli przymierzam się do zrzucenia wagi, w tym momencie jest ok. 89kg, w listopadzie zamierzam zrzucić do 83/84 kg, aeroby + aminokwasy, białko i wciąż dieta, jednak mam do was ogromną prośbę ;) nie mam bladego pojęcia jak powinien wyglądać trening, który w przyszłym miesiącu zacznę. Chodzi mi o trening na rzeźbę i wytrzymałość/dynamikę.

Obecnie ćwiczę 3/4 w tygodniu, od grudnia zamierzam wrócić po kilku latach do sportów walki, stąd też oczekuję na rady w sprawie niezbędnego przygotowania pod kick boxing/boks :)

jeśli o czymś nie napisałem to pytajcie, jednak proszę o konkretne informacje ;)! pozdro


Zmieniony przez - Deany w dniu 2011-10-19 22:45:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Deany

1.ANKIETA
2.przeczytaj sobie spokojnie. MIT 8

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
1. jaka ankieta?
2. dzięki, przydatna strona, tak myślałem też o FBW, ale czy z doświadczenia możesz Ty, bądź ktoś inny powiedzieć mi o skuteczności takich treningów, jaki mają wpływ one na utrzymanie/zwiększenie siły?

EDIT:

I jeszcze jedno pytanie, czy zamiast od nowa tworzyć FBW mogę po prostu poprzestawiać tak ćwiczenia z obecnego planu treningowego, aby codziennie była każda partia (w tygodniu liczba powtórzeń/ćwiczeń nie będzie się wiele różnić)? czy to da taki sam efekt?

Zmieniony przez - Deany w dniu 2011-10-20 19:59:26

Zmieniony przez - Deany w dniu 2011-10-20 19:59:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
1. https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html
2. Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale jeżeli tak to serdecznie polecam Ci trening FBW. Mi siła lepiej idzie na treningu FBW niż na splicie.

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
2. i rzeczywiście na rzeźbę też jest lepsze niż splity?

chodzi mi o to, czy w FBW mogę wykorzystać obecną ilość tygodniową ćwiczeń i powtórzeń? oczywiście tylko poprzestawiać np.

pon.
klata - ławka prosta
biceps - uginanie sztangi
barki - przód suwnia
triceps - francuz za głową
nogi - przysiad
plecy - podciaganie szeroko
itd. itd

a co z rozpiętkami?
czy warto rzeczywiście zmieniać obecny trening, czy lepiej może zostać przy splitach ale za to popracować nad ćwiczeniami bardziej dynamicznymi i dbać o aeroby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
PROBLEM z czytaniem , chcesz pomoc , wiec proponuje przeczytać REGULAMIN a nie ignorowac to co piszemy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ocenie planu 4 dniowego

Następny temat

problem z przytyciem!

WHEY premium