SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

10 min aerobów po treningu siłowym?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 52 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 159
Czy dziesięciominutowy bieg na bieżni lub jazda na rowerku z dużą intensywnością po treningu siłowym jest wskazana ?
Tętno na poziomie ok 150/160
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
W jakim celu chcesz wykonywać bieg po treningu siłowym ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 52 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 159
Celu jako takiego nie miałem sprecyzowanego.
Zabrzmi to może śmiesznie ale czasami czekając na kumpla wskakuję na rower lub bieżnie na 10 min.
Nie wiem czy to dobry pomysł po treningu siłowym dobijać się na aerobach dlatego zadałem pytanie na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Hmm ja robie na redukcji po treningu siłowym jak mam krótki trening siłowy a chcę wykręcić 60min na sesji... ale nie wiem czy dobrze, z tego co wiem interwały lepiej. Ale nie mozna robic interwałów codziennie wiec tez sadze ze nie jest to super zle.

Podbije dodatkowym pytaniem bo jestem ciekaw i mysle ze inni tez moga byc. Zakładajac ze ktoś ma 4 treningi masowe w tygodniu i robi na koncu 10min cardio.

Co jak by to 10 min zrobić innego dnia nietreningowego - rano a potem wieczorem a potem jeszcze innego dnia nietreningowego - rano i wieczorem dostając w sumie 4x10 min. Lepiej czy gorzej dla masy i poziomu tłuszczu?

W sumie pytałem o to tutaj: https://www.sfd.pl/Częste_krótkie_cardio_lepsze_od_długich__prawda_czy_fałsz_-t1134656.html zanim zobaczyłem Twój post.



Zmieniony przez - Disciple w dniu 2016-11-30 12:33:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 52 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 159
Dobre pytanie.
Co lepsze 4x10 min to treningu czy w dni nietreningowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Ale 10 minut nie daje w zasadzie nic jeśli chodzi o aeroby. Może przyspieszenie krążenia krwi nieco poprawi regenerację i pozwoli nieco się wyciszyć po treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
jesli juz chesz "coś" zrobić w tym czasie to rozciąganie/mobilizacje itp
a z aktywności to jesli cel i kondycja zezwala to tabata

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Ze 100kcal mogło by być na takim 10min cardio, moze nawet i z 200 bo latwiej wykecic intensywne cardio w 10min. A są trenerzy którzy zalecają cardio w offday masy. O ile nie są oni w błędzie (a dopuszczam to wiec mowcie jak tak jest :D ) to jeżeli 40minx1 ma miec sens to czemu 4x10 miało by być gorsze? Odp jak sie odmyslam zalezy od tego co gorzej wplynie na anabolizm/lepiej na katabolizm miesni albo ze 40min ciagiem lepiej pali tluszcz niz przerywane... jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Ja wiem ze "lepiej zrob Pan interwały" ale chcial bym akurat zapytac o te cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Pytanie jest takie po co robić aeroby na masie ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 215 Napisanych postów 1394 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18212
Areoby na masie mozna robic.
Poprawa regeneracji, poprawia apetyt, wydalasz wiecej toksyn z potem.
Kwestia ile kcal tez przyjmujesz.
Musisz sie zastanowic:
jak jestes na niewielkim plusie 200-400 kcal to raczej nie rekomenduje.
jak jestes na wielkim plusie 500-1500 kcal to smialo mozesz robic.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z siłą

Następny temat

Trening do oceny !!!!!

WHEY premium