SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

,,Klatka piersiowa" , mega artykuł od Czawaja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Dziękuję za uznanie. Teraz powoli wracam na forum i się zadomawiam

Myślę nad artykułem jakimś nowym, ale póki co wczuję się w rytm

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 321 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12578
ja mam pyatnie czy lepiej robic progres z ciezarem czy z seriami; chodzi o trening ukierunkowany bardziej na mase

Zmieniony przez - piotrorts w dniu 2007-11-14 16:59:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 585 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3653
mam pytanie: Zapominamy o prowadzeniu łokci na zewnątrz pod gryfem Czy to moze byc przyczyna slabej sily klatki piersiowej ? Kolega widzialem nie prowadzi tak lokci i podnosi marne ... 50kg, cwiczy ponad miesiac czasu. Wczesniej nie zwazalem na to uwagi i myslalem, ze mozna i tak i tak cwiczyc. Czekam na odp.

^ Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować ;d ^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Piotrorts

Z ciężarem czy seriami? Chyba chodziło Ci o ciężar/powtórzenia.

Progresja- ciężar roście, powtórzenia maleją.
Regresja- ciężar maleje, powtórzenia rosną.

Choć nie musimy się do tego sztywno stosować: możemy np. zwiększać ciężar podczas wykonywania tych samych ilości powtórzeń.

Polecam Ci jednak podstawowe metody- prog/reg.


Industrial

Tak, to może być tego przyczyną. Co więcej, gdy łokcie uciekają do środka zbyt mocno angażowany jest triceps i narastają przeciążenia w łokciach i stawach barkowych.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1999
Witam! Ostatnio pomogles mi w ulozeniu nowego planu no i dzisiaj mialem akurat klate i trica. Trening wygladal tak
Klata:
-Wycisk. sztangi na lawce prostej 12, 10, 10, 8 /co tydzień zmiana/ -Wycisk. hantli glowa w gore 12, 10, 10, 8
-Wyciskanie hantli glowa w gore 12, 10, 10, 8
-Rozpietki z lekkim skosem 12, 10, 10, 8

Triceps:
-Wyciskanie francuskie 4x8
-Pompki na poreczach 4x8


robilem 2 skosy plaska zrobie za tydzien. Tzlko problem w tzm ye nie pocyulem wogole klatki. Skupialem sie na technice ale lipa. Mysle na zamianie sztangi na hantelki. Tylko teraz czy zamienic obydwa wyciskania ze sztangi na hantle czy tylko jedno? Jesli tak to ktore?

widze ze temat spada a ja nadal niemam odpowiedzi. Wiec jeszcze jedno pytanie. Robiac serie np sztanga 70kg ile mniej-wiecej bedzie to na hantli? Bo chyba nie przelicza sie to na pol?

Zmieniony przez - survive99 w dniu 2007-11-28 18:30:09

Zmieniony przez - survive99 w dniu 2007-11-29 10:00:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Czemu co tydzień wymieniasz płaską na hantle na skosie w górę? W takim razie co 2 tydzień masz przy klatce 2 te same ćwiczenia...

Zrób tak, nic nie zmieniaj co tydzień:
-wyciskanie sztangielek na skosie z supinacją 15 12 10 8
-wyciskanie sztangi na płaskiej 12 10 8 6
-rozpiętki na skosie 3x12

Supinacja
to obrót nadgarstka w trakcie wykonywania ćwiczenia- zaczynasz od złączonych hantli na górze (jak rozpiętki) potem schodzac w dół stopniowo obracasz dłonie tak jak w normalnym wyciskaniu i wracasz analogicznie.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1999
A na plaskiej tez moge zmienic na hantle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Jasne. Tym lepiej nawet- będzie dodatkowy szok dla mięśni

Do niedawna ćwiczyłem samymi sztangielkami i efekty były porażające.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2801
Jak się nazywa mięsień piersiowy tuż pod obojczykiem, i jakimi ćwiczeniami wypełnić właśnie tę część klatki piersiowej?

The only easy day... was yesterday!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Nie za wiele wyjaśniłes ale mięsień piersiowy większy jest dość spory więc pewnie masz na myśli górną jego część więc wszystkie wyciskania na skosie głową w górę

pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2007-12-26 16:33:34

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sen??!!

Następny temat

Trening domowy.

WHEY premium