SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

,,Klatka piersiowa" , mega artykuł od Czawaja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Gwjazdor, już się nie zmieści

Zapraszam do komentowania

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1669 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30962
Swietna robota SOG jak wejdzie

Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Dzięki Widzę, że temat spada i nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem Może ktoś wklei jakiś swój trening, rozpisze co na niego najlepiej działa, podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tej partii?

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Moje spostrzerzenia:
Jak ćwicze na sztangielkach dużo bardziej czuje klatke piersiową, czasem nawet pali, przy sztandze nic takiego nie ma. Najlepiej robić 4-5 serii każdego ćwiczenia bo jak np. robiłem 3 serie to mogłem zrobić takie 3 ćwiczenia i tak mi się klatka nie pompowała jak przy dwóch ćwiczeniach i np. jednego 5 seri innego 4. Duże lepiej idzie jak wypchnie się klatke do przodu(ale bez zapierania nogami), bardziej wtedy rozciągają się mięśnie, według zasady - im większy zakres ruchu tym lepsze przyrosty. Warto zaczynać klatkę od skosu głową do góry(nawet jak nie jest priorytetem góra klatki), bo wyrobienie mięśni w tej strefie jest chyba najtrudniejsze, poza tym na początku ma się więcej siły.

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Zgadzam się z Tobą Adrian Klatka wypchnięta, łopatki ściągnięte i pełna izolacja klatki. Rzeczywiście- bardziej czuć mięsnie przy ćwiczeniach ze sztangielkami. Zastanawiam się czy w następnym planie nie odstawić sztangi w kąt. Mam jednak obawy co do spadku siły wycisku- nie wiem co zrobić

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 727
Super artykuł dostałem odpowiedzi na niektóre pytanka, ale niestety prawie niezauważyłem tu wzmianki jak poprawić mięśnie klatki piersiowe mniejsze. Co z nimi ? a pozatym to SOG

Don't take life too seriously You'll never get out alive...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47481
a ja troche z innej manki zadam pytanie, jak robicie sztangielkami wyciskanie t owiadomo ze troche te sztangielki waza...Jest nie za ciekawie je podnosisc z ziemi co innego jak macie partnera przy boku ale jak samemu to lipa. Macie jakies dobry styl chwytania czy cos w tym stylu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1203 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6269
Kolejny twój bardzo dobry artykuł
sog nie wejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2568
^^^^^^^
właśnie, dobre pytanie...
ja w zasadzie zawsze prosze kogoś o podanie, tak można najpewniej chwycić, bez pomocy trzeba sie sporo powyginać na boki .........

a tak pozatym bardzo sympatyczny artykuł, zbiór dobrych porad, oraz innych tematów, warto dodać do ulubionych :) dzięki

ostatnio zamieniłem sztange na sztangielki, mam z tego tytułu pewne wątpliwości, może po koleji:
wykonuje wyciskania: na płaskiej, na skosie, dołem + rozpiętki, po 4 serie [staram się zwiększać ciężar, ale tak by zawsze wykonac min 12 powtórzeń], taka ilośc seri jest zaduża? lepiej wywalić, któreś z ćwiczeń czy też zmiejszyć liczbę seri? a może taka ilośc jest ok?

oętznych częsd chwili odstawienia sztangi, na rzecz sztangielek, czuje zakwasy tylko w zewnętrznych częsciach klatki, środek i góra praktycznie wogule [to niby nie jest konieczny warunek do dobrego treningu, ale gdy są to wiemy że zmęczyliśmy daną częśc ], zła technika, czy coś takiego jest możliwe?

jak najlepiej chwytać sztangielki? idealnie na środku, do zewnątrz, do wewnątz?

wyciskając sztangielki lepiej, łączyć je ze sobą [tzn podnosić maxymalnie do góry], korzystać z nich jak ze sztangi, czy poprostu ciągle eksperymentować, nie dając możliwości by mięśnie przyzwyczaiły się do ćwiczeń?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Czawaj, gratuluję kolejnego bardzo dobrego artykułu :)

Ale mam pytanka 2:


wyciskanie z supinacją:
Hm... jeżeli mam ręce na początku tak:
/ / / / / / / / / / /
to w końcowej fazie mam je miec tak:
/ / / / / / / / / / /
?
albo inaczej - dłoń ma się obrócić o 180* czy 90* ? :D


Dalej:
Łopatki ściągnąć na maxa, czy ściągnąc na tyle, na ile uważamy za konieczne ? :D


A to mój plan obecny :
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4x 12-8
Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej z supinacją 4x 12-8
Rozpiętki na ławce skośnej 4x 12

Z tym, że to teoria, gdyż na skosie ostatnio robiłem 16-12 :)

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sen??!!

Następny temat

Trening domowy.

WHEY premium