SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : MIESNIE BRZUCHA ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
ja mam takie pytanie, cwicze brzuch 3 razy na tydzien (pn, sr, pt) 6 seriami

1 cwiczenie to UNOSZENIE NÓG W LEŻENIU NA POZIOMEJ ŁAWCE (na dol brzucha)

robie je w 3 seriach, teraz robie po 33 powtorzenia na serie przy przerwach 30 sekundowych


podczas / po zakonczeniu cwiczenia czuje ze mam problemy z oddechem (pewnikiem slaba kondycja)



jak wykonywac to cwiczenie, zeby nie musiec robic tak duzej ilosci powtorzen ~30, ale kolo 15,20 ? moze wydluzyc przerwy pomiedzy seriami, ale niestety to tez prowadzi do nikad - mniejsza intensywnosc w przerwie poprowadzi do zwiekszenia ilosci powtorzen ;/
brac obciazenie do nog ? patrzylem na atlasowe cwiczenia i na dol brzucha sa 2, z czego to drugie niezbyt mi wchodzi - obciaza rowniez nogi - czesto wysiadaja mi zanim zmeczy sie brzuch

moim celem jest masa miesni brzucha, a konkretniej dobry wyglad po redukcji (budowanie six-packa ;))



drugim cwiczeniem sa spiecia na lawce i to cwiczenie fajnie mi wchodzi :)

Zmieniony przez - noobor w dniu 2007-04-11 19:42:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 590
Unoszenia nóg w leżeniu to nie jest złe ćwiczenie ale na twoim miejscu zamieniłbym, je na unoszenie nóg w zwisie na drążku w pełnym zakresie i najlepiej z wyprostowanymi nogami ale to wyższa szkoła jazdy bo wymaga sporej siły. Ze spięciami natomiast jest taki problem, że niewiele poza odczuciami dają. Może i czujesz palenie w mięśniach brzucha ale to wcale nie musi znaczyć, że zrobiłeś porządny trening. Jak pisał już kiedyś Wodyn, odzczucia często bywają błędne. Inna sprawa jeżeli dodasz jakieś obciążenie. POza tym zawsze byłem zwolennikiem robienia mniejszej liczby powtórzeń ale za to nieco zwiększenia ilości serii ćwiczeń na brzuch. Ogólnie prawda jest taka, że im cięrzsze ćwiczenie na brzuch tym więcej daje a niestety ani unoszenia nóg w leżeniu ani spięcia bez obciążenia nie dają mięśniom brzucha zbyt dużego impulsu do adaptacji.

Get rich or die tryin' :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
hmm, ale jesli szybciej mi sie mecza nogi niz brzuch ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1137 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13203
noobor - spróbuj ugiąć nogi

Moje p4p:
- Anderson Silva
- Jones
- GSP / Aldo

Favs: A. Silva, Rashad, Shogun, Fedor,t he Reem, Palhares, B.J. Penn, GSP, Machida, Aldo, Jones

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
na ugietych robilem ;D


sprobuje jeszcze raz, ale chyba mala roznica jesli zamiast w zwisie na drazku bede robil tak ?

http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm#5

ze wzgledu na trudnosc w zachowaniu rownowagi (przy cwiczeniu na drazku)



robic 3 serie tego cwiczenia + 3 serie brzuszkow / spiec np. na lekkim skosie na MAX ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
techpriest, tak naprawde to zawsze robilem poprzednie cwiczenia (kazda serie) az do momentu w ktorym nie moglem zrobic ani jednego powtorzenia wiecej, nie kierowalem sie paleniem (jesli o to chodzi)

a efektow tych cwiczen i tak nie sprawdze, poniewaz mam troche fatu na brzuchu


a i w atlasie pisalo ze przy unoszeniu prostych nog angazuja sie rowniez inne miesnie (mniej brzuch), a wiec lepiej unosic proste nogi czy jednak ugiete ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 848
Mam pytanie do Aerobicznej 6 Weidera. Jutro chce zacząć trening, tylko nie wiem jak wykonywać te ćwiczenia - czy robić jeden raz piwrwsze, potem jeden drugie, potem trzecie itp. i tak pod rząd pojednym powtórzeniu ćwiczenia, 6 razy.
Czy może pierwsze ćwiczenie 6 powtórzeń, potem drugie 6 powtórzeń, trzercie itp. help ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
w pierwszym dniu robisz tylko po jednej serii,
najpierw jedno cwiczenie 6 powtorzen, potem bez przerwy drugie, potem trzecie itd.

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
WODYN mam kilka pytan odnosnie brzuszkow z obciazeniem na skosnej lawce:
1.Lepiej robic brzuszki z talerzem trzymanym przy klacie czy na karku i jaka jest roznica(ja robie brzuszki z obciazeniem na karku)
2.W ostatnich powtorzeniach jak musze bardzo sie wysilic przy fazie podnoszenia tulowia mocno przyciskam obciazenie(talerz) do tylnej czesci glowy, czy to nie ma zadnego negatywnego wplywu np. na wzrok?:)
3.W ostatnich powtorzeniach nie mam sily utrzymac stabilnie tulowia, przy fazie opuszczania po prostu walę(choć nie tak mocno, jakimis resztkami sil staram sie trzymac) plecami o lawke, czy to nie jest zle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
odswiezam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : UGINANIE STOJAC / "NA BICEPS" ###

Następny temat

FBW prosze o ocene

WHEY premium