SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZAKWASY PO KLACIE:)SPR.TO

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2606
mam pytanie odnośnie zakwasów.po kazdym treningu klaty mam zakwasy.klatke trenuje raz w tygodniu,co 2 tygodnie staram sie urozmaicać trening.czy to dobrze ze są , moze cos robie zle??zakwasy mam od poczatku jak tylko zacząłem trnowac , czyli jakijś 8 miechów.z góry dzieki za ODPOWIEDZ.POZDRAWIAM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
A ja mam zawsze na wszystkim, chociaż barki najsłabiej. Po treningu na najszerszy plecy rwą jakbym na plecach ze schodów zjechał

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 496 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38036
Normalne.Tez mam po treningu klatki i zakwasy akurat tego miesnia bardzo lubie.
Pozdrawiam

Give a dog a bone
Leave a dog alone
Let a dog roam and he’ll find his way home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 196 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17370
ja mam dokladnie tak samo :) dzien, dwa dni po treningu zakwaszona klata i nogi =)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2606
ok.dzieki.myslałem ze tylko ja tak mam.zeby was mniej bolało to lecą sogi:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Dupa tam zakwasy . Ból wywołany jest przez mikrourazy których mięśnie doznają podczas treningu.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 511 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7950
Ja mam niemal zawsze po klacie... I zawsze tak miałem, a są mięśnie, na których nie mam prawie nigdy...

Ja tam lubie wstać na drugie dzień po treningu i poczuć ten słodki ból Przynajmniej wiem, że się nie obijałem

**** SFD Fight Club ****
Wielkie ambicje rodzą wielkie sukcesy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Ja mam niemal zawsze po klacie... I zawsze tak miałem, a są mięśnie, na których nie mam prawie nigdy...
Może robisz je "na odwal sie"? albo ciągle te same ćwiczenia?

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
MisieXL - czepiasz sięszczegółów
Wszyscy nazywają to zakwasami, dopiero później się dowiadują ze są to mikro uszkodzenia (mikrourazy, jak kto woli), póki co trzeba wszystkim pisać normalnie o zakwasach, w swoim czasie się dowiedzą

I co do powyższej wypowiedzi:

Ja mam niemal zawsze po klacie... I zawsze tak miałem, a są mięśnie, na których nie mam prawie nigdy...
Może robisz je "na odwal sie"? albo ciągle te same ćwiczenia?


Takie sprostowanie odemnie - zakwasy (mikrourazy niech będzie) nie oznaczajawcale dobrego treningu, ja też nie na wszystkich partiach mięśni mam zakwasy, choć po treningu przykładowo bardziej zawsze czuje triceps niz biceps, bo bardziej się do niego przykładam (bardzo wolne powtórzenia itp.) ale na tricepsie nigdy nie mam zakwasów, tak samo na barkach

Zmieniony przez - LukaszF w dniu 2006-01-17 21:22:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Ja jak dotąd miałem zakwasy (jesli się już pojawiały) na bicepsie, tricepsie (największe), nogach, najszerszych oraz sporadycznie na klacie. Na klacie to na tej zewnętrznej części. Jak będziesz bardzo napinał mięśnie między seriami i dodatkowo je tym pompował to zauważyłem, że wtedy zakwasy wręcz gwarantowane (tak jest u mnie)

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Jesli zmieniasz cwiczenia co dwa tygodnie to pewne, ze bedziesz mial bolesny kolejny dzien po treningu. Sa techniki, ktore szczegolnie mocno dzialaja w ten sposob. Chodzi mianowicie o powtorzenia negatywne. Fakt, ze miesien jest napiety w momencie kiedy dochodzi do jego rozciagania sprawia, ze latwo ulega mikrouszkodzeniom.
Zastanawialem sie kiedys dlaczego pewne grupy sa bardziej podatne. Wydaje mi sie, ze zakres powtorzen ma tu sporo do gadania. Wlokna klatki rozciagaja sie bardzo solidnie. Podobnie nogi. Biceps i triceps takze. A np. w barkach pojawiaja sie naprezenia, ale nie rozciagaja sie bardzo.
Przyklad? No prosze bardzo- pozycja wyjsciowa dolna do wyciskania na lawce. Czy normalnie ktos chodzi z tak ustawionymi rekami? No proste, ze nie. Czuc wyrazne rozciagniecie. A np. pozycja wyjsciowa do unoszenia ramion bokiem? No przeciez pol zycia tak spedzamy. Cos w tym moze byc...Poza tym barki jest z reguly ciezej wyizolowac.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 184 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1425
Ja też po każdym piątku (robie klate) przez weekend mam cudowne boleści
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase,czy dobry ?(Prosze o komenty)

Następny temat

Brzuch- czy moge tak robic

WHEY premium