SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYNIKI 5 edycji MR SFD i 3 edycji MISS SFD - ZAPRASZAM!!

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Witam,

Wszystkim startującym - dziękuję za przygotowanie takiej formy jaką ukazaliście na zdjęciach i start w konkursie. To dzięki Wam chce mi się jeszcze co roku organizować nasze forumowe zawody


Sędziowie ustalili następującą kolejność w ścisłym finale - wg poniższego głosowania (jak kogoś interesują szczegóły głosowania, zapraszam do regulaminu zawodu i całego punktu "4 Sędziowie")


Pełna argumentacja wyboru w kolejnym poście.



W kategorii AMATORÓW:

I miejsce V Mistrzostw SFD w kulturystyce i tytuł "Mr SFD" otrzymuje: PAWEŁ SEREMAK!

II miejsce i tytuł V-ce mistrza otrzymuje: Mariusz Raczycki

III miejsce zajmuje: Krzysztof Konczalski

Gratulujemy!!!

Pozostałe miejsca zajęli:
IV - Michael Wieluński
V - Mariusz Mróz
VI - Rafał Noras


Top 3 DEBIUTANTÓW (i dodatkowe nagrody) dla:
1. Mariusz Raczycki
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras

4. Krzysztof Brodowski
5. Krzysztof Wierzbicki

LISTA NAGRÓD wg zajmowanych miejsc -> https://www.sfd.pl/SPONSORZY_i_NAGRODY_V_EDYCJI_Mr_SFD_i_III_EDYCJI_MISS_SFD-t888140.html



W kategorii PROFESJONALISTÓW:

I miejsce zajmuje: Łukasz Piłat

II miejsce dla: Maciej Żochowski

III miejsce zajmuje: Rafał Domin

Na IV miejscu zawody ukończył Jakub Szczerba
Gratulujemy!!!

Nagrody dla Profesjonalistów wg zajmowanych miejsc -> https://www.sfd.pl/SPONSORZY_i_NAGRODY_V_EDYCJI_Mr_SFD_i_III_EDYCJI_MISS_SFD-t888140.html



W konkursie MISS SFD:

I miejsce zajmuje: Ludmiła Zielińska

II miejsce dla: Marta Marcinkowska

III miejsce zajmuje: Katarzyna Kowalska

Pozostałe miejsca zajęły:
IV - Ruda_29
V - Marta Przydanek


Nagrodami dla Pań z konkursu Miss SFD są -> https://www.sfd.pl/SPONSORZY_i_NAGRODY_V_EDYCJI_Mr_SFD_i_III_EDYCJI_MISS_SFD-t888140.html



Gratulujemy zwycięzcom oraz zwyciężczyni i wszystkim finalistom wspaniałej formy i świetnych sylwetek.

Dziękujemy po raz kolejny sponsorom, bez Was nie byłoby tych zawodów!


Osoby nagrodzone ze wszystkich kategorii proszę o przesłanie swoich pełnych danych adresowych (wraz z numerem telefonu) do mnie na priv i potwierdzenie ich wysłania w tym poście. Dopiero po otrzymaniu wszystkich danych od nagrodzonych zajmę się informowaniem firm o wysyłkach nagród.
Proszę wysyłać maile na admin(małpa)sfd.pl z nickiem, proszę korzystać przy wysyłaniu maila z poczty , z której korzystacie na forum.
Można też wysłać mi adres poprzez opcję forumowej wiadomości prywatnej: klikamy w mój avatar , a następnie "napisz wiadomość"

Nagrodzeni suplami od SKLEPU SFD -> otrzymają na maila, tego na którego rejestrowali konto na forum (i obecnie z niego korzystają) bony na daną kwotę, zależną od zajętego miejsca i kategorii. Bon będzie wysłany przez sklep sfd, zapewne w przyszłym tygodniu. Bon ten należy wykorzystać w sklepie sfd przy składaniu zamówienia (w podsumowaniu zamowienia jest miejsce na jego wpisanie). Można zamawiać za wyższą kwotę niż kwota bonu, oczywiście za dodatkową opłatą. BOnów nie można wymienić na gotówkę, a także nie można ich odsprzedawać!

W przypadku bonów z innych firm niż sklep sfd - z oficjalnych stron firm np. activlab.pl , atleta.pl itd. bierzecie ceny i wybieracie sobie w określonej kwocie, wygranego bonu, nagrody. Następnie pelne zamówienie przesyłacie do mnie z podanymi kwotami.

Nagroda specjalna - sesja fotograficzna u Pana Sylwestra dla zwycięzców kategorii - czekam na informacje w jaki sposób będzie można się z nim umówić i na pewno Was o szczegółach powiadomię, liczę na to , że zobaczymy chociaż kilka zdjęć z takiej sesji tutaj w galerii zdjęć lub temacie


Nagrodzeni zgodnie z regulaminem MR SFD - są zobowiązani umieścić zdjęcia nagród w tym temacie, oczywiście po otrzymaniu ich od wszystkich sponsorów Mistrzostw SFD.

Wyniki finału traktujemy jako ostateczne.

Sędziom dziękujemy i zapraszamy do wpisania się do tematu. Poszczególne oceny sędziów zostaną wklejone post niżej.

Zmieniony przez - Banan w dniu 2012-12-09 11:53:52

Zmieniony przez - Banan w dniu 2012-12-12 15:29:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
start juz od jutra!

W ciągu dnia , jutro - wrzuce temat z regulaminem,
nastapiło bardzo dużo zmian, bedzie trzeba się z tym zapoznac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
GŁOSOWANIE SĘDZIÓW z ARGUMENTACJĄ wyboru

SĘDZIA 1 - Tomasz Bobrowski

Mr SFD - Amatorzy

Pierwsze miejsce juz mi znany zawodnik,startował w poprzednich edycjach konkursu,Paweł Seremak to bardzo zgrabna i ładna wyrzeźbiona sylwetka w dolnej jak i górnej części ciała, pasujaca idealnie pod kulturystykę klasyczną zresztą jak cała pierwsza trójka według mojego typu.Dylematem było drugie miejsce ponieważ obaj zawodnicy prezentowali bardzo podobne sylwetki jednak Krzysztof prezentuje masywniejsza i pełniejszą sylwetkę niż Mariusz.

1. Paweł Seremak
2. Krzysztof Konczalski
3. Mariusz Raczycki
4. Michael Wielunski
5. Mariusz Mróz
6. Rafał Noras

DEBIUTANCI
1. Mariusz Raczyck
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras
4. Krzysztof Wierzbicki
5. Krzysztof Brodowski


Mr SFD - Profesjonaliści

To już widać, ze zawodnicy i szkoda że porównania są tylko na zdjęciach i każdego z osobna byc może doczekamy się kiedyś edycji na żywo, wtedy w pełni miałbym spokojne sumienie ze oceniłem prawidłowo. Cała trójka wygląda świetnie, mój wybór dziś padł na Piłata bo to najbardziej szczegółowo dopracowana sylwetka, choć Żochowski to myślę bardzo przyszłościowy zawodnik i gdy dopracuje dolna część ciała i kilka szczegółów na plecach bedzie mega kompletnym i mocnym zawodnikiem.W skrócie powiem jeszcze ze Domin zrobił na Mnie największe wrażenie swoja grubością i pękatością mięśni i gdy dorzuci parę kilo na środkową część pleców bo braki tylko w tym obrębie są tylko widoczne to mamy przyszłego mistrza nie tylko sfd!!! a o dolna część ciała jestem jak najbardziej spokojny a to bardzo młody zawodnik.

1. Łukasz Piłat
2. Maciej Żochowski
3. Rafał Domin
4. Jakub Szczerba


Miss SFD

Zacznę od tego że szkoda, że tak mało zgloszeń dziewcząt, a nagrody duże i szczerze ciężko jest oceniać facetów, a co dopiero kobiety po samych fotkach.
Co najbardziej kuje w oczy to, to że nie wszystkie panie postarały się o jednolite stroję i podpatrzenie podstawowych obowiązkowych póz w tym sporcie. Rozumiem ze to amatorka, ale jest i rywalizacja która jest warta dopięci paru spraw z tym związanych.
Wybierając pierwszą trójkę pań kierowałem się estetyką sylwetki, kobiecością oraz proporcjami i obecna formą,co szczególnie widać w okolicach ud, pośladków i brzucha.
Największy dylemat miałem miedzy Ludmiła, która jako jedyna uśmiecha się na zdjęciach i wykonuje wszystkie pozy ,a Martą która ma troszkę za ciemne zdjęcia i nie była w stanie pokazać wszystkiego zbyt dokładnie a szkoda bo bardzo kobieca sylwetka.

1. Ludmiła Zielińska
2. Marta Marcinkowska
3. Katarzyna Kowalska
4. Marta Przydanek
5. Ruda_29



SĘDZIA 2 - Marcin Bladosz

Mr SFD - Amatorzy
Miejsce 1.
Paweł Seremak - piękna, proporcjonalna, bardzo dobrze przygotowana do startu sylwetka. Paweł jest już „marką”, którą wyrobił i solidnie na nią zapracował. Mam wrażenie, że zbliżoną formę trzyma przez cały rok. Świetny zawodnik!

Miejsce 2.
Mariusz Raczycki - bardzo dobre przygotowanie. Piękna definicja i niezłe pozowanie. Przy proporcjonalnym zwiększeniu masy mięśni sylwetka z całą pewnością zyska na proporcjach. Bardzo dobry, ”przyszłościowy” zawodnik. Widać poważne podejście do zawodów. Dobre przygotowanie od strony estetycznej.

Miejsce 3.
Mariusz Mróz - estetyczna sylwetka o niezłych proporcjach. Nieumiejętne pozowanie to podstawowy brak tego zawodnika. Duży potencjał.

1. Paweł Seremak
2. Mariusz Raczycki
3. Mariusz Mróz
4. Michael Wieluński
5. Krzysztof Konczalski
6. Rafał Noras

DEBIUTANCI
1. Mariusz Raczyck
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras


Mr SFD - Profesjonaliści
Miejsce 1.
Łukasz Piłat - wspaniała dojrzała sylwetka. Piękne pozowanie i doskonałe przygotowanie. Patrząc na sylwetkę Łukasza, odnoszę wrażenie, że składa się z samych mięśni rozpostartych na funkcjonalnym i elastycznym układzie szkieletowym.Zawodnik, który na mnie osobiście robi duże wrażenie.

Miejsce 2.
Maciej Żochowski - pierwsze wrażenie Lou Ferrigno. Duża masa mięśni o niezłej definicji. Piękna waskularyzacja i gęstość. Górna część ciała mocniej rozbudowana niż dolne partie, co zaburza proporcje sylwetki. Być może wrażenie dysproporcji powoduje kąt wykonania zdjęć. Nonszalanckie podejście do zawodów (kiepskie zdjęcia, skarpety, tło ) z całą pewnością ujmują sylwetce.

Miejsce 3.
Rafał Domin - dojrzałe, grube mięśnie. Brak odpowiedniej definicji oraz dysproporcje w rozwoju pewnych elementów sylwetki (plecy,barki,ramiona). Ewidentnie widać przewagę ulubionych ćwiczeń nad „niezbędnymi”.

1. Łukasz Piłat
2. Maciej Żochowski
3. Rafał Domin
4. Jakub Szczerba


Miss SFD
Miejsce 1.
Ludmiła Zielińska - duży potencjał. Ładna,proporcjonalna sylwetka, której brakuje „dopieszczenia”, piękna twarz. Lepsza definicja oraz odpowiednie przygotowanie sesji zdjęciowej, byłyby szczytem marzeń. Mimo niedociągnięć zasłużone w mojej ocenie 1 miejsce. Widać duże zaangażowanie w budowanie pięknej i proporcjonalnej sylwetki i domyślam się, że jako startująca zawodniczka jest na etapie przejściowym, szykując formę „na Brodnicę”.

Miejsce 2.
Marta Marcinkowska - wspaniały postęp. Piękna twarz. Lepsza górna część ciała, dół wymaga dopracowania. Niski poziom tkanki tłuszczowej. Przy lepszym pozowaniu efekt wizualny mógłby być jeszcze lepszy. Duży potencjał sylwetkowy! Biorąc pod uwagę fakt, że Ludmiła jest startującą zawodniczką, drugie miejsce w tak doborowej stawce jest dużym sukcesem!

Miejsce 3.
Katarzyna Kowalska - przy odpowiednim przygotowaniu sylwetki i sesji zdjęciowej, zawodniczka nabrałaby innego,lepszego wyrazu. Niezły potencjał, który wydobędzie bardziej świadomy trening i odżywianie.

1. Ludmiła Zielińska
2. Marta Marcinkowska
3. Katarzyna Kowalska
4. Ruda_29
5. Marta Przydanek



SĘDZIA 3 - Rafał Borysiuk


Mr SFD - Amatorzy
1. Paweł Seremak – symetria, bardzo dobra jakość mięsa, widoczne szczegóły umięśnienia, niski bf.
2. Krzysztof Konczalski – brakowało mi tutaj większego odtłuszczenia, dobre dolne partie.
3. Mariusz Raczycki – bardzo dobre przygotowanie ale brak kilogramów nie pozwolił na wyższą ocene. Widać dużo pracy i jej efekt.
4. Mariusz Mróz – pełne i dobrze się prezentujące mięśnie, minusem jest to że nie widać na zdjęciach tej suchości której moim zdaniem Ci brakuje. Pozowanie najszerszy przodem i tyłem nic nie pokazuje.
5. Michael Wieluński – wydaje mi się ze masz dobrą forme ale nie widac tutaj tego. Przekombinowane światło i spore braki w pozowaniu.
6. Rafał Noras – braki w pozowaniu, słaba definicja i odtłuszczenie.

Debiutanci:
1. Marusz Raczycki
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras


Mr SFD - Profesjonaliści
1. Łukasz Piłat – forma rewelacja, dobrze zrobione fotki, jedyny minus to duzo Ci zeszło z nóg
2. Maciej Żochowski - bardzo dobra budowa, podoba mi się taki typ umięśnienia ale rywal jakościowo przebił
3. Rafał Domin – duża poprawa, lepsze fotki niż ostatnio. Ale panowie z 1 i 2 miejsca poza zasiegiem.
4. Jakub Szczerba – jestes na dobrej drodze ale praca, praca, praca…


Miss SFD
1. Ludmiła Zielińska – dobre proporcje sylwetki, umiejętność prezentacji, doskonała talia
2. Marta Marcinkowska – widać treningi po prezentacji ciała, dobre naramienne i ramiona, zauważalny zarys miesni
3. Katarzyna Kowalska – widoczne umięśnienie pleców, ładna kobieta
4. Ruda_29
5. Marta Przydanek



SĘDZIA 4 - Renata Bonisławska

Mr SFD - Amatorzy
MIEJSCE I
- aPAWEL (Paweł Seremak) - W mojej ocenie zdecydowanie najlepsza sylwetka wśród amatorów. Bardzo ładne proporcje. Symetryczna ładna i estetyczna budowa. Widoczne szczegóły nadają wyrazistości sylwetce.

MIEJSCE II
- Marian 87. (Mariusz Raczycki, debiut w mr sfd) - Debiut jak dla mnie bardzo udany. Pomimo niezbyt dużej masy mięśniowej ładna, dopracowana sylwetka. Więcej pracy nad dwugłowymi i łydkami zdecydowani poprawi jakość sylwetki.

MIEJSCE III
- Konczal (Krzysztof Konczalski) - Mocna, solidna sylwetka. Bardzo dobre nogi. Jednak w stosunku do rywali zabrakło odrobinę szczegółów i końcówki szlifu formy.

1. Paweł Seremak
2. Mariusz Raczycki
3. Krzysztof Konczalski
4. Michael Wieluński
5. Mariusz Mróz
6. Rafał Noras

Debiutanci:
1. Mariusz Raczycki
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras


Mr SFD - Profesjonaliści
MIEJSCE I
- QEJK - Łukasz Piłat - Zdecydowanie najlepsza kompletna sylwetka. Piękne, proporcjonalnie rozwinięte umięśnienie, doskonała separacja.

MIEJSCE II
- Harnaśś - Maciej Żochowski – Zawodnik o dużej masie mięśniowej przy dobrej jakości. Niestety całość trochę psuje dobór miejsca zdjęć a także ich jakość a szkoda.

MIEJSCE III
- mumin112 - Rafał Domin – Sylwetka ładna, estetyczna z wyraźną jakością oraz przygotowaniem .

4. Jakub Szczerba.


Miss SFD
MIEJSCE I
- luciaz - Ludmiła Zielińska – Przeważyła ładna proporcjonalna sylwetka. Dobrze dobrany kostium. Jeszcze wiele pracy przed Tobą ale jesteś na dobrej drodze :)

II MIEJSCE
- Saida - Marta Marcinkowska - Bardzo ładne mięśnie naramienne oraz mięśnie brzucha. Konsekwentna praca i upór w dążeniu do celu w twoim przypadku może przynieść dobry efekt.

III MIEJSCE
- Esther - Katarzyna Kowalska

1. Ludmiła Zielińska
2. Marta Marcinkowska
3. Katarzyna Kowalska
4. Ruda_29
5. Marta Przydanek



SĘDZIA 5 - Dawid Geller

Mr SFD - Amatorzy
1. Paweł Seremak: Paweł tak samo jak rok temu przygotował fenomenalną formę, jednak pierwsze w mojej ocenie należy mu się przede wszystkim za progres jaki poczynił od zeszłego roku. Poza tym największym atutem sylwetki Pawła jest symetria i super proporcje. Dziwi mnie fakt, że nadal nie stanął na profesjonalnej scenie kulturystycznej.

2. Mariusz Raczycki: Bardzo dobra separacja i definicja górnej połowy sylwetki ,myślę że jeśli Mariusz doda nieco więcej masy mięśniowej nogom bez wątpienia będzie mógł myśleć o o profesjonalnym starcie w „DEBIUTACH”.

3. Krzysztof Konczalski, bardzo ciekawa sylwetka z dużym potencjałem , myślę że zabrakło czasu żeby dodać ostatniego szlifu, zwłaszcza jeśli chodzi o klatke i ramiona zabrakło mi trochę ostrości. Łydki z kosmosu

4. Mariusz Mróz
5. Michael Wieluński
6. Rafał Noras

Debiutanci:
1 miejsce: Mariusz Raczycki
2 miejsce: Mariusz Mróz
3 miejsce: Krzysztof Wierzbicki


Mr SFD - Profesjonaliści
1. Łukasz Piłat: Dobre proporcje i separacja, definicja ramion na bardzo wysokim poziomie.
2. Maciej Żochowski: Bardzo dobre połączenie pełności mięsni, separacji i definicji. W moich oczach Maciej ustępował jedynie Łukaszowi nieco gorszą definicją mięśni. Myślę, że gdyby zdjęcia Maćka były podobnej jakości co Łukasza to mogłoby to wyglądać całkiem inaczej.
3. Rafał Domin: Dobrze zachowana pełność mięśni ,jednak Rafał ustępował zarówno Łukaszowi jak i Maćkowi separacją i definicją.
4. Jakub Szczerba


Miss SFD
1. Ludmiła Zielińska: Bez wątpienia najlepiej przygotowana zawodniczka, bardzo ładne proporcje i prezencja ogólna.
2. Marta Marcinkowska: Bardzo ładna sylwetka, na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra definicja ramion oraz niski poziom tkanki tłuszczowej.
3. Katarzyna Kowalska: równomierna i proporcjonalna sylwetka, delikatnie podkreślone mięśnie oraz niski poziom tkanki tłuszczowej. Dobra prezencja ogólna.
4. Ruda_29
5. Marta Przydanek



SĘDZIA 6 - Jacek Rzesiowski

Mr SFD - Amatorzy
1. Paweł Seremak
-bardzo ładna sylwetka w kształcie klepsydry, bardzo ładne przygotowanie, profesjonalne podejście do tematu, pełne a jednocześnie dorzeźbione mięśnie, zawodnik wszechstronny, w przyszłości możemy o nim usłyszeć na arenie krajowej i nie tylko

2. MARIUSZ RACZYCKI
-ładne przygotowanie, ładna rzeźba mięśni, zawodnik sprawia wrażenie może niezbyt wielkiego ale jakościowo ma bardzo dobre podstawy, widać że idzie w dobrym kierunku i wie co to znaczy kulturystyka

3. KRZYSZTOF KONCZALSKI
-bardzo przyzwoity szkielet kostny na którym leżą ładne mięśnie, myślę że jeżeli zawodnik dalej się będzie rozwijał i będzie dbał o jakość to może całkiem sporo osiągnąć w kulturystyce

4. Michael Wieluński
5. Mariusz Mróz
6. Rafał Noras

Debiutanci:
1. Mariusz Raczycki
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras


Mr SFD - Profesjonaliści
1. Maciej Żochowski - ładna separacja, plastyczna masa mięśniowa wysokiej jakości, dosyć przyzwoite proporcje, szczupły pas, pełne mięśnie, niestety na razie nie do końca idealne umięśnienie nóg i brak należytej oprawy przy wykonaniu zdjęć, jednakże jest to zawodnik który ma talent i może go wykorzystać

2. Łukasz Piłat - duża masa mięśniowa, ładne przygotowanie, dbałość o szczegóły, wszechstronny rozwój, bardzo dobry zawodnik

3. Rafał Domin - duża masa, widać że ma możliwości na sportowy rozwój, przy troszkę lepszym przygotowaniu na pewno będzie stanowił zagrożenie dla najlepszych

4. Jakub Szczerba


Miss SFD
1. Marta Marcinkowska - wyrazista sylwetka, widać ciężką pracę, profesjonalne przygotowanie, dosyć ładna separacja mięśni

2. Ludmiła Zielińska - dobre przygotowanie,ładna sylwetka, dbałość o szczegóły

3. Katarzyna Kowalska - sportowiec dobrze rokująca na przyszłość, widać duże zaangażowanie

4. Ruda_29
5. Marta Przydanek



SĘDZIA 7 - Marek Ciołek

Mr SFD - Amatorzy

1 miejsce - Mariusz Raczycki: najlepsza separacja, niezbyt duża masa mięśniowa ale proporcja przyzwoita
2 miejsce - Paweł Seremak: Startował już wcześniej i jednak wymaga się nieco więcej od takich osób niż podobna sylwetka więc dla tego miejsce drugie
3 miejsce - Krzysztof Konczalski: Dobrze widoczne nogi, niezłe odtłuszczenie, gdyby lepiej się wyeksponował mógłby być wyżej

4. Michael Wieluński
5. Mariusz Mróz
6. Rafał Noras

Debiutanci:
1. Mariusz Raczycki
2. Krzysztof Brodowski
3. Mariusz Mróz


Mr SFD - Profesjonaliści
1 miejsce - Łukasz Piłąt: Najlepsza proporcja i odtłuszczenie spora masa mięśniowa
2 miejsce - Maciej Żochowski: Duża masa mięśniowa nieco gorsze odtłuszczenie
3 miejsce - Rafał Domin: Dobra proporcja ale niezbyt duża masa.
4. Jakub Szczerba


Miss SFD
1 miejsce - Ludmiła Zielińska: poza konkurencują, dobra prezencja oraz definicja
2 miejsce - Marta Marcinkowska: Dobra prezencja słabsza separacja
3 miejsce - Katarzyna Kowalska: trochę słabsza forma od poprzedniczek ale dobra prezencja
4. Marta Przydanek
5. Ruda_29



SĘDZIA 8 - Natalia Gacka

Mr SFD - Amatorzy
1. Paweł Seremak - Wytypowałam Pawła na pierwsze miejsce ponieważ, prezentuje on najbardziej proporcjonalną i zgrabną sylwetkę ze wszystkich startujących uczestników. Górna część ciała jest symetryczna do dolnej. Dodatkowym atutem jest poprawne pozowanie oraz jakość zdjęć nadesłanych na konkurs.Warto popracować jeszcze bardziej nad definicją tylnej części ciała ( plecy oraz dwugłowy ud), wówczas sylwetka będzie godna startów w zawodach wysokiej rangi:)

2. Mariusz Raczycki - Mariusz według mojego uznania zdobyć powinien 2 miejsce. Sylwetka prezentuje się świetnie, jest dobrze odtłuszczona, mięśnie się separują. Jedynym minusem jest "kwadratowość" mięśni, co zaniża moje noty na zwyciesce. Wydaję mi się,że Mariusz zbyt szybko zrzucił kilka kilo przez co jego sylwetka, zrobiła się kanciata i delikatnie spłaszczona,a z drugiej strony dobrze odwodniona. Widać profesjonalne podejście do konkursu pod względem estetycznym kandydat użył preparatów opalizujących lub natrysku brązerem w celu lepszej prezentacji swojej cieżkiej pracy.

3. Krzysztof Konczalski - Krzysztof otrzymał 3 miejsce. Prezentuje on estetyczną sylwetkę i ładne umięśnienie. Szczególnie świetnie prezentują się mięśnie ud i łydek, bardzo ładnie rozwinięte i poseparowane. Jednak udami nie wygrywa się, a całością sylwetki. Widać jeszcze brak doświadczenia jeżeli chodzi o prezentowanie swojego ciała, przez co stracił w mojej ocenie kilka punktów. Górna część ciała jest za delikatna w stusunku do ud, co powoduje dysproporcje. Jednak widzę,że Kszysiek ma duże możliwości genetyczne i warto byłoby zacisnąć pasa,aby w przyszłości stanąć na scenie z innymi zawodnikami, a nie tylko przed aparatem:)

4. Michael Wieluński
5. Mariusz Mróż
6. Rafał Noras

Debiutanci:
1. Mariusz Raczycki
2. Mariusz Mróz
3. Krzysztof Brodowski


Mr SFD - Profesjonaliści
1. Łukasz Piłat - Łukasz bezkonkurencyjnie zdobył pierwsze miejsce. Piekna sylwetka i prezencja. Widać, że kandydat podszedł do sprawy bardzo poważnie i włożył dużo wysiłku, aby się świetnie zaprezentować. Definicja i separacja mięśni doskonała, jakby dopiero co wrócił z zawodów kulturystycznych. Dodatkowym atutem Łukasza jest fotogeniczność i umiejętne pozowanie przed obiektywem.

2. Maciej Żochowski - Maciej wygląda bardzo dobrze. Doskonale rozwinięta góra! Cała obręcz barkowa, klatka piersiowa i plecy prezentują się świetnie. Mięśnie brzucha symetryczne, duże kostki i rosnący korpus ku górze w kształcie litery "V" co dodatkowo plusuje. Jedynym maknametem są nogi, a dokładniej ich wielkość. Mięśnie ud mimo, że są ładnie rozwinięte to odstają od reszty ciała wielkością (są za małe w stosunku do reszty). Najbardziej widać to w pozycjach tyłem - grzbiet i dwugłowe uda różnią się od siebie przygotowaniem. Jednak widzę u Macieja wielkie możliwości i trzymam kciuki.

3. Rafał Domin - Rafał prezentuje dużą sylwetkę i wypracowane umięśnienie. Jednak mimo tych walorów nie jest tak bardzo odłuszczony jak koledzy, co dyskwalifikuje go na 3 miejsce.

4. Jakub Szczerba


Miss SFD
1. Marta Marcinkowska - Marta jest ładną kobietą, która w tym konkursie zasłużyła na pierwsze miesjce. Zawodniczka prezentuje zgrabną i szczupłą sylwetkę, z delikatnym zarysem mięśni i dobrymi proporcjami ciała. Warto byłoby popracować jeszcze nad poprawniejszą postawą ciała, aby jeszcze lepiej prezentować swoją wypracowaną sylwetkę.

2. Ludmiła Zielińska - Ludmiła jest atraktycją dziewczyną prezentującą bardzo ładną sylwetkę. Wąska talia oraz ładne pozowanie dodaje jej uroku. Jednak aby wygrać należałoby jeszcze bardziej skoncentrować się nad odłuszczeniem swojej sylwetki, wtedy byłoby idealnie.

3. Marta Przydanek - Fajna, szczupła i zgrabna sylwetka. Ładny brzuch. Jedyny minus to brak widocznego zarysu mięśni na pozostałych częściach ciała, który poprawiłby jeszcze bardziej proporcje sylwetki Marty.

4. Ruda_29
5. Katarzyna Kowalska



SĘDZIA 9 - sędzia zbiorczy, składający się z 3 moderatorów Galerii Zdjęć (Hubert81, panalbin, lodzianin1)

Mr SFD - Amatorzy
1. Paweł Seremak - bardzo proporcjonalna sylwetka,dobra definicja.

2. Mariusz Raczycki - wszystko tez ładnie dopracowane, jedyny minus słaba łydka.

3. Krzysztof Konczalski - dobre proporcję,w przyszłym roku może namieszać.

4. Michael Wieluński
5. Mariusz Mróż
6. Rafał Noras

Debiutanci:
1. Mariusz Raczycki
2. Mariusz Mróz
3. Rafał Noras


Mr SFD - Profesjonaliści
1. Maciej Żochowski - nic dodać, nic ująć. pełna sylwetka.

2. Łukasz Piłat - dobra sylwetka i zachowane proporcje.

3. Rafał Domin - trochę odstawał od pierwszej dwójki,słabszy triceps zaniżył miejsce.

4. Jakub Szczerba


Miss SFD
1. Marta Marcinkowska - cała sylwetka bardzo estetyczna,dobra separacja

2. Ludmiła Zielińska - jak wyzej obie panie praktycznie tak samo, zdecydowały lepsze zdjęcia po stronie Marty

3. Ruda_29 - ładnie się przygotowała,brakło troszkę masy mięśniowej w górnych partiach

4. Katarzyna Kowalska
5. Marta Przydanek


Zmieniony przez - Banan w dniu 2012-12-09 00:49:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93172 Napisanych postów 362593 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663625
Gratulacje dla wszystkich,widać że wszyscy włożyli dużo serca i pracy do przygotowań.Teraz każdy widzi że warto było spróbować swoich sił w konkursie,część która się nie zdecydowała,ma rok na doszlifowanie formy,nagrody z roku na rok coraz cenniejsze,tak więc jest o co walczyć.Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 9934 Napisanych postów 30274 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728129
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Finaliści moga śmiało pokazać sie na scenie(amatorzy,bo pro juz startują).Najwyższa pora przejść na kolejny,wyższy poziom!

Dla przypomnienia-who is who:






Zmieniony przez - masti w dniu 2012-12-09 09:25:52




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-12-09 09:26:33




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-12-09 09:27:10




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-12-09 09:27:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Gratulacje dla wszystkich finalistów

Banan, dane zostały wysłane na priva

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2384 Napisanych postów 9129 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 469834
Gratulacje dla uczestników! Dzięki za udział! Do zobaczenia w następnej edycji Banan sprawdź FB;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2431 Napisanych postów 24154 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 401777
Gratulacje dla zwyciezcow!!! jak rowniez dla calej reszty uczestniczek i uczestników!!



Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-12-09 11:17:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
aPAWEL V-ce MR SFD PRO
Ekspert
Szacuny 309 Napisanych postów 1169 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57287
Super! Dziękuję za uznanie.
Dane poszły na priv.

191cm, 96-100kg, siłka od 1999r, bieganie od 07r. GALERIA:
https://www.sfd.pl/_PAWEŁ_ZERO_KOKSU_-t421703-s299.html REKORDY: 400m w 55, 800m w 2:04, 1500m w 4:30, 3000m w 10:25, 5000m w 18:38, 10km w 41:40, Maraton w 3h28 - wszystko z wagą 96-98kg. Martwy ciąg: 215kg, Wycisk leżąc: 155kg. Skok wzwyż: 180cm (710/1400 IAAF points) z wagą 98kg. KULTURYSTYKA NATURALNA: Mr SFD 2012: http://www.sfd.pl/aPAWEL__zero_koksu-t421703-s212.html Debiuty 2013: http://www.sfd.pl/PAWEŁ_ZERO_KOKSU-t421703-s232.html Wiosenna forma 2014: http://www.sfd.pl/_PAWEŁ_ZERO_KOKSU_-t421703-s253.html Mistrzostwa Siedlec 2014: http://www.sfd.pl/_PAWEŁ_ZERO_KOKSU_-t421703-s257.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8003
Również dziękuję, dane poszły.

http://lukaszpilat.pl/ | Bodybuilding is my passion!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
gratulacje! Zarówno dla zawodników jak i dla organizatorów. W końcu to chyba jedyny a na pewno największy konkurs tego typu w Polsce. Jeszcze raz brawo!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Również przyłączam się do gratulacji i dla zwycięzców, i wszystkich uczestników

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
WHEY premium