SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Otóż zacznę od tego, że jakikolwiek plan, który znalazłem gdzieś na sfd był o wieeele mniejszy objętościowy od mojego, który też na sfd był już wklejany i oceniany (który zaraz wkleję) dlatego chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie.
Ćwiczyłem nim już ze 3 miesiące z miare przyzwoitymi efektami. Teraz przez koniec roku szkolnego i remont w domu odpuściłem siłkę robiąc sobie dwutygodniową przerwę, która na dniach się skończy (nareszcie ;)) i chciałbym wiedzieć czy ćwiczyć dalej tym planem czy może go zmienić trochę lub całkowicie. Jestem otwarty na propozycje:
Pon:Wolne
Wt:A
Śr:B
Czw:Wolne
Pt:A
Sob:B
Nd:Wolne

A:
1. Wyciskanie na płaskiej 3x10
2. Wyciskanie hantli skos dodatni 3x10
3. Rozpiętki w bramie 3x15
4. Push Press 5x5
5. SUPERSERIA boki i tyły barków w bramie 3x15 i 3x10
6. Wyciskanie odwrotne 3x10
7. Ściąganie drążka w bramie (triceps) 3x10

B:
1. Przysiad 3x10
2. Martwy ciąg 5x5
3. Wyprosty nóg na maszynie 3x10
4. Podrzut jednorącz 5x5
5. SUPERSERIA Wspięcia na palce 3x20 i Podciąganie 3xMAX
6. Uginanie na modlitewniku jednorącz 3x10
7. Sztanga stojąc (biceps) 3x10

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 67

Wzrost: 180

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 10 miesięcy

Uprawiane inne sporty: Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: Na razie słabo przez szkołę ale idą wakacje bedzie wiecej czasu.

Przeciwskaznania medyczne: Żadne

Zażywane suplementy: Nic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Vuko

jak najbardziej dokładaj sobie cieżar, a kolezka albo niech robi wyciskanie sztangi w waskim uchwycie, albo niech naparza pompki , najwyzej niech daje z siebie wszystko i a ty mu troche pomagaj.

pamientaj że jak cos tam niewiesz to sie odezwij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Moim zdaniem plan słaby.

Ćwiczenia dynamiczne takie jak podrzut czy push press powinny byc na początku.

Nie wiem po co dodawałeś ćwiczenia izolowane takie jak rozpiętki czy wyciąg.

Brakuje mi na pewno podciągania na drązku tutaj.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-06-02 07:41:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Ok to się przesunie to nie problem ;) Podciąganie na drążku jest robie w superserii z wspięciami na palce żeby było troszke szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
J/W jeżeli ci zależy na masie to skup sie na diecie, porzadne jedzenie i na tym skup swoja uwage co do treningu to radze ci osobiście przejść na jeden zestaw FBW albo na dwa skrócone, jeżeli niechcesz to maszyny wywal, cwiczenia izolujace wywal, superserie wywal:

Rozpiętki w bramie 3x15- nie potrzebne!!
SUPERSERIA boki i tyły barków w bramie 3x15 i 3x10- niepotrzebne
Ściąganie drążka w bramie (triceps) 3x10-niepotrzebne
Wyprosty nóg na maszynie 3x10- nie potrzebne
SUPERSERIA Wspięcia na palce 3x20 i Podciąganie 3xMAX- nie potrzebne

szczerze to odpuść sobie ten plan, lepiej na tym wyjdziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Hmmm...To jakby ktoś miał chwilę żeby pobawić się tym planem to byłbym wdzięczny bo przyznam szczerze, że nie wiem jak to wszystko połączyć a nie chciałbym bym go całkowicie zmieniać przez odpowiednie dla mnie dni treningowe. Pomożecie ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
szczerze naprawde tego planu nie da sie poprawić , moge jedynie ci zasugerowac plan na jakim mógł bys ćwiczyc (który znam z doświadczenia i wiem że jest dobry) FBW interesuje cie jeden zestaw (dobre rozwiazanie) albo dwa zestawy ( też dobre rozwiazanie) choc uważam że jesli chcesz przybrac na masie to j/w skup sie na jedzeniu i jedziesz jednym zestawem az do zastoju i pozniej przechodzisz na dwa zestawy.

co ty na to???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Ok bardzo chętnie skorzystam więc jak możesz to wklej obydwa plany ;) I jeszcze jedno pytanie co sądzisz o kreatynie do tego planu? Bo tak się już drugi miesiąc zabieram za nią ale w końcu postanowiłem że cykl od połowy czerwca zaczynam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
kreatyne sobie odpuść narazie dobrze na tym wyjdziesz przyjdzie czas to sobie ogarniesz ten temat, narazie dobry trening jedzenie i regeneracja!! mysle że możesz sobie zrobić albo:

1.przysiad z sztanga na barkach
2.wiosłowanie sztanga
3.wyciskanie sztangi na ławce poziomej
4.wyciskanie zolnierskie
5.uginanie ramion z sztanga stojac
6.pompki na poreczach

albo:

A.
przysiad 5x5
wyciskanie 5x5
wioslowanie 5x5
pompki na poreczach 3 x maxxx

B.
przysiad 5x5
wyciskanie zołnierskie 5x5
martwy ciag 5x5
podciaganie na drazku podchwytem

w A brzuch w B łydki

co ty na to???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
Ogólnie ok chciałbym tylko dorzucić na koniec A jedno ćwiczenie na trica a w B na bica myślę że to nie przeszkodzi a lubie sobie na koniec dogrzać te partie. I takie pytanie odnosnie tego A/B w jakie dni to zrobić? Bo tutaj A/B/W/A/B/W/W chyba odpada przez przysiady w obu planach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
heheh ja na twoi miejscu nic bym nie dorzucał, uwierz ten krótki konkretny trening da ci dobrze popalić, zobacz narazie taki , przysiad musi być (przysiad - krolem ćwiczen tak po krótce),
Pompki na poreczach - triceps
podciaganie na drazku podchwytem -biceps

spróbuj najpierw tak , wes osbie zrob rozciaganie przed treningiem dynamiczne po treningu statyczne

https://www.sfd.pl/Najczęstsze_pytania_dotyczące_rozciągania_[_F_A_Q_]-t423780.html

i cwicz sobie 3 razy w tygodniu narazie A/B/A ITD

pozdrawiam , a pozatym jesli uwazasz że ci pomogłem mozesz dać soga, chociasz zabradzoe niewiem o co z nimi chodzi, ale lubie te powiadomienia heheheh pozadrawiam

jak cos chcesz jeszcze to pytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1314
No możliwe że masz racje we wtorek juz zaczne testowanie tego planu ;) Jedyne pytanie jakie jeszcze mam to czy zamiast wyciskania żołnierskiego może być push press, a zamiast podciągania podchwytem używanie chwytu neutralnego (dość wąskiego)?
PS. Jeszcze jedno się przypomniało czy w tych wszystkich 5x5 stosować stały ciężar czy dokładać?

Zmieniony przez - Vuko09 w dniu 2011-06-05 09:58:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do Ocenki.

Następny temat

Plan ogólnorozwojowy dla żółtodzioba

WHEY premium