SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w Redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
Witam,

Chciałbym zacząć uprawiać kulturystykę, spodobało mi się :).Wy najbliższym czasie planuje kupić ławke pod sztange, sztange, obicążenie, prasę do nóg, atlas mam :).

Chcę zrzucić tą opone z brzucha by np na plaży lepiej wyglądać i dla zdrowia .


Potrzebuje diety ale nie za bardzo wiem jak to B/T/W do posiłków dostoswać, Co do szkoły ? Jak to wszystko do złożenia diety podobierać?

Mogę dać zdjęcia jak to wygląda, zarys: brzuszek jest, uda grube, reszta "może być".

Pozdrawiam pełny zapału :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 99

Wzrost: 182

Obwód klatki: 105

Obwód ramienia: 35

Obwód talii: 102

Obwód uda: 66

Obwód łydki: 44

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 21

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła,

Od 20-21:30 zamierzam trening ACT + 30min aeroby 3x w tygodniu


Uprawiany sport lub inne formy aktywności: W tą zime plan pumy 6tyg bieganie, do tamtej pory nic

Odżywianie: Fastfoody ogólnie mało zdrowe, jadłem wszystko.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Zapalenie nerki,
Ogólnie okaz zdrowia :)


Preferowane formy aktywności fizycznej: ACT+ 30 min aeroby 3x w tygodniu

Więcej na dworzu


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Chrom w kapsułkach ze 2 lata temu troche pomogły, tak to nic.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Możliwe ale wole bez chemii :)

Stosowane wcześniej diety: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
Super, dzięki :D

K godziny zmienię ale tylko w 3 dniach pon śr i piątek bo w innych nie moge inaczej posiłków gdyż mam dodatkowe lekcje.

Sprzęt będzie od poniedziałku i od poniedziałku zamierzam zacząć z dietą, trzymajcie kciuki :D

Dietę dam jak najszybciej :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Na początek obliczamy zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Następne czytamy podstawy układania diety
https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
oraz przydatne linki
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
oraz układamy dietę do sprawdzenia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
Dzięki, leci ten "SOG"

Postaram się dać diete jak najszybciej,
Co myślicie o wykupieniu sobie 1 miesiąca w tym plany.sfd.pl ? warto czy szkoda pieniędzy ? Wziąłbym dieta + trening bo nigdzie opini znaleść nie mogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Pisz na forum zawsze kasy coś zostanie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
Nadal nie wiem jak dobrać to B/T/W i ile tego jedzenia ;/ ?

Wie ktoś gdzie w woj.mazowieckim kupić obciążenia gumowane ? na sztangę olimpijską w miare tanio poniżej 9zł/kg albo ,żeby żeliwne ogumić ?

Zmieniony przez - AugaR w dniu 2010-03-16 15:21:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Tak białka 2-2,5g na kg ciała tłuszcze 1-1,5 g na kg ciała reszta węglowodany, możesz skorzystać z dzienników posiłków vitalmaxa zobaczysz mniej więcej jak to wygląda z rozkładaniem na składniki
https://www.sfd.pl/DZIENNIK_POSIŁKÓW_VITALMAX_!!!-t263991.html
najlepiej porównać wyniki z dziennika i te obliczone samemu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
Znalazłem w internecie taką :

5 dniowa dieta dla osoby wazacej 97kg, przy proporcjach skladowych kalorii 45% - weglowodany, 35%- bialka, 20% - tluszcze zakladajac ze treningi sa w dzien 1, 3, 5

Dzien 1
1 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1/2 banana, 2 zoltka jaja, 6 bialek jaja 407 kalorii 39g wegli, 37g bialka, 13g tluszczu
2 - kubek jogurtu naturalnego chudego, kubek bialego sera chudego, kubek czerwonych winogron, 1 lyzeczka oleju lnianego 450 kalorii 41g W, 40g B, 14g T
3 - 3 kubki lisci szpinaku, 2 plastry piersi z indyka, pol kubka czarnej fasoli, pol kubka grzybow, kubek marchwi, 90g piersi kurczaka smazonej na oliwie z oliwek 347 kalorii 38g W, 31g B, 9g T
4 - 2 jablka, 30g orzechow wloskich, odzywka bialkowa,
5 - 90g lososia, 1/2 kubka ryzu brazowego,
6 - kubek bialego sera chudego, 30g migdalow, mieszanke lyzki octu winnego, pomidora i bazylii

Dzien 2
1 - tak jak posilek NR 2 w 1 dniu
2 - 2 kubki kakao z odtluszczonego mleka
3 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1 kubek jagod (moga byc mrozone), 1 lyzeczka oleju lnianego, 15g orzechow wloskich, odzywka bialkowa
4 - 90g lososia, 1 kubek kaszy jeczmiennej, 1 lyzka stolowa oleju balsamicznego, 1/2 kubka sera bialego chudego
5 - 90g zrazow wieprzowych, jeden slodki ziemniak, kubek brokulow, jedna pomarancza
6 - 2 lyzki stolowe oleju lnianego, 1 kubek jagod (moga byc mrozone)

Dzien 3
1 - kubek otrebow przenicznych, 1 jablko, kubek chudego sera bialego, 30g orzechow wloskich
2 - 2 kromki ciemnego pieczywa, 1/2 banana, odzywka bialkowa
3 - 2 zoltka jaj, 6 bialek jaj, kubek brokulow, 1/2 kubka papryki, 2 gruszki
4 - tak jak posilek NR 3 w dniu 1
5 - 120g piersi z indyka, kubek marchwi, kubek odtluszczonego mleka
6 - kubek jogurtu naturalnego chudego, kubek bialego sera chudego, kubek ananasow, lyzeczka oleju lnianego

Dzien 4
1 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1 kubek sera bialego chudego, 1 kubek jagod (moga byc mrozone), lyzeczka oleju lnianego
2 - 2 zoltka jaj, 6 bialek jaj, 2 kubki szpinaku, zabek czosnku, 30g pestek z dyni, 1 grejfrut
3 - pomarancz, jablko, 30g migdalow, kubek jogurtu chudego naturalnego
4 - puszka tunczyka w sosie wlasnym lub wodzie, pol kubka czarnej fasoli, 1 lyzka stolowa oleju balsamicznego, 1 banan
5 - 1 papryka czerwona lub zolta, 150g czerwonego miesa, 1 kubek jeczmienia, 1/2 kubka grzybow
6 - 2 lyzki stolowe oleju lnianego, kubek jagod (moga byc mrozone)

Dzien 5
1 - 9 bialek jaj, 2 plastry persi z indyka, 1 kubek szpinaku, 1 zabek czosnku, 1 grejfrut, 1 jablko
2 - 1 kubek jogurtu naturalnego chudego, 1 kubek sera bialego chudego, 1 kubek czerwonych winogron, 1 lyzeczka oleju lnianego, 1 kubek zielonej herbaty
3 - 30g orzechow wloskich, 1 banan, kubek mleka odtluszczonego, odzywka bialkowa
4 - 1/2 kubka miesa mielonego z pelnoziarnistym pieczywem do tego, 1 spory lisc szpinaku, pol kubka marchwi
5 - 90g miesa wieprzowego, 1 slodki ziemniak, 1 kubek szparagow, 1 kubek odtluszczonego mleka
6 - 1 kubek sera bialego chudego, gruszka, 2 lyzeczki kielkow, 30g orzechow wloskich



Co o niej sądzisz ? Da się ją zmodyfikować pod moje gabaryty ? Bo np 9 białek jaj na śniadanie to przecież za dużo ja po 2 jajkach jestem pełen a co dopiero po tylu białkach. Czy konieczna jest ta odżywka białkowa ? Nie chce się raczej truć tymi chemikaliami. Czy układać od nowa ?


Zmieniony przez - AugaR w dniu 2010-03-17 11:57:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8609
Odżywkę białkową stosujemy aby uzupełnić braki białka w diecie, jeżeli potrafisz z jedzenia wyciągnąć jego odpowiednią ilość, ten suplement będzie zbędny.

Ostatnie posiłki kuleją, daj samo białko, najlepiej wolno wchłaniane, czyli twaróg, wiejski. Wyrzuć owoce, to sama fruktoza, a więc węgle, które na noc nie są tak dobre jak tłuszcz, który jak najbardziej dodaj (łyżka oliwy).

Nie widzę węgli o niskim IG. Ani posiłków przed, po treningowych, dla przykładu:

Dzien 1
1 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1/2 banana, 2 zoltka jaja, 6 bialek jaja 407 kalorii 39g wegli, 37g bialka, 13g tluszczu -> dodaj orzechy


2 - kubek jogurtu naturalnego chudego, kubek bialego sera chudego, kubek czerwonych winogron, 1 lyzeczka oleju lnianego 450 kalorii 41g W, 40g B, 14g T -> winogrona wywal, to żadne węgle.

3 - 3 kubki lisci szpinaku, 2 plastry piersi z indyka, pol kubka czarnej fasoli, pol kubka grzybow, kubek marchwi, 90g piersi kurczaka smazonej na oliwie z oliwek 347 kalorii 38g W, 31g B, 9g T -> może to jest posiłek przed treningowy bo nie widzę tłuszczy, ale w zasadzie węgli też brak, za to błonnik jest

4 - 2 jablka, 30g orzechow wloskich, odzywka bialkowa, -> coś mało kaloryczny posiłek, znowu jabłka to nie węgle, orzechów za mało, białko to białko :P

5 - 90g lososia, 1/2 kubka ryzu brazowego, -> ile to jest 1/2 kubka ryżu? ma być 100g, i oliwa :P

6 - kubek bialego sera chudego, 30g migdalow, mieszanke lyzki octu winnego, pomidora i bazylii -> na noc ser ok, migdały daj na rano, a dorzuć oliwę :), reszta zbędna

Więc dużo do zmiany, ułóż własną. Zacznij od obliczenia swojego zapotrzebowania, po ułóż dietę, pamiętając o węglowodanach o niskim IG (wyjątkiem są posiłki przed i po treningowe), białku w każdym posiłku, zdrowych tłuszczach. Miarą dla Ciebie powinny być gramy nie kubki :), będzie wszystkim łatwiej na to patrzeć. Wszystko opisane zostało w tematach podwieszonych :)

Zresztą wszystko to opisał anubis84, wkleił nawet linku, a nie napisał znajdź dietę w internecie...

Zmieniony przez - Szrank w dniu 2010-03-17 12:29:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
Czyli dieta do niczego,

Ok biorę się za układanie wyszło mi ,ze potrzebuje 2677 kcal 2.1 B/ 1,3 T/ 1,7W.

Posiłki będą tak:
1 7:15
2 12
3 15:30
4 17:30
5 20:00 Przed treningowy
6 21:30 Po trenigowy

Co dobre by było do szkoły ? Najlepiej by to było w formie kanapki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8609
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
To do szkoły sobie zrobię kanapkę z rybką i orzechy w siatkę :D

Chleb piekę sam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ODCHUDZANIE

Następny temat

Spalenie tłuszczu domowym sposobem?

WHEY premium