SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1720

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Witam !
Mam 16 lat 180 cm wzrostu i 62.2kg wagi. Od paru dobrych lat trenuje Taekwondo , jak dotychczas trenowałem tylko w domu - brzuszki , pompki itp. bieganie ( kopanie w tarcze , rozciąganie w domu) , granie w piłkę itp. W końcu postanowiłem że zacznę moja przygodę z siłownią. Nie chce przybierać na masie ani być kulturystą - chcę utrzymać wagę do 63 kg !!
Moim głównym celem jest to żeby pracować nad siłą nóg i ich dynamika , ale również nad resztą partii ciała - brzuchem , grzbietem itp. Nie chce być przypakowany chcę po prostu byc silny , ladnie wyrzeżbiony przy masie 63 ;] , szczególnie głównie zależy mi na silnych nogach . Bardzo bym prosił aby ktoś z Was ułożył mi plan treningowy !! Dostęp do siłowni mam w każdy dzień , więc proszę opisać mi co i jakie ćwiczenia w dany dzień ! (Ułożyć plan treningowy) Będę bardzo wdzięczny !! A to bardzo !!!!! Dziękuje !!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Dzięki wielkie pat za pomoc , przyznałem SOG'a , czy mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć odnośnie tego treningu , który wrzuciłem wyżej , bo wszystko co robię chcę robić z efektami ;] Ciężka praca to dla mnie przyjemność. Proszę o pomoc/doradzenie , jakieś rady dla mnie ,,Zielonego" ;]

Zmieniony przez - CezarRozar w dniu 2012-09-23 19:01:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Pomoże ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 119
No to okej . Jeżeli zaczynasz przygodę z siłownią , zawsze powinno się robić trening obwodowy z 2-3 miesiące . Nie zmienia on masy ciała tylko dodaje Ci trochę siły i spala Ci tkankę tłuszczową . Zaproponuję Ci taki trening na 3 dni w tygodniu gdzie będziesz robił wszystkie partie mięśni:

Rozgrzewka : 10 min rowerek, orbitka itp..

1.Wyciskanie sztangi leżąc - ławka prosta(klata) - 10-12 powtórzeń
2.Prostowanie nóg na maszynie : 12-15 powtórzeń
3.Uginanie nog w leżeniu : 12-15 powtórzeń
4.Uginanie przedramion z gryfem łamanym( biceps) - 10-12 powtórzeń
5.Prostowanie przedramion ze sznurkiem na wyciągu ( Triceps)- 10- 12 powtórzeń
6.Wspięcia na palcach na maszynie siedząc(Łydki) : 12-15 powtórzeń
7.Wyciskanie z hantlami leżąc- ławka skos-góra(klata) : 10-12 powtórzeń
8.Pompki odwrócone na ławeczce(triceps) - Tyle ile dasz rady powtórzeń max 20
9. Wyciskanie hantli siedząc(bary) ( bokiem w górę ) - 10 -12 powtorzeń
10. ściąganie drążka do karku na wyciągu górnym ( plecy) - 12-15
11. Przyciąganie sztangi łamanej do brody ( barki ) - 10-12
12. ściąganie drązka do klatki na wyciągu górnym ( plecy) - 12-15


I robisz tak po kolei po 1 serii . Robisz takie 2-3 rundy treningu , dobieraj odpowiedni ciężar aby nie był za ciężki . Ja na takim planie jechałem kiedy zaczynałem przygodę z siłownią . Pozdrawiam


Zmieniony przez - tomiczek97 w dniu 2012-09-11 20:05:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zły dział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Dziś za czołem treningi na siłce :] , ćwicze według takiego planu:

Sobota:
Nogi - łydki, 4 -głowy, 2 głowy , itp . (nieznam dokładnie nazw ćwiczeń) , ale na wszystkie mięśnie nóg. (po 3 serie 12,10,8) powtorzen (nieduzymi ciężarami)

Niedziala: bieganko na bierzni ok. 45 minut + ćwiczenia na brzuch + (podnoszenie tułowia leżąc na brzuch(wzmacnia plecy)

Wtorek:
Biceps + klata (wiadomo ławka prosta , skońna itp. (po 3 serie 12x10x8)

Czwartek: Triceps + plecy (bary) ćwiczenia 3 serie (12x10x8)


W każdym ćwiczeniu jakie robie , staram się robić po 3 serie ( czasem robie 2x po 12 powtorzen a potem 10 (zależy))

Czy to dobry plan jak dla mnie na wyrzezbienie się i zrobienie siły w nogach , Nie podnosze ciężkich ciężarów , poprostu takie żebym dał rade zrobić 3 serie po x powtorzen , ale żebym też czuł ćiwczony mięsień .

Mogę ćiwczyć takim planem ??? Proszę o pomoc !!

Przepraszam , że nie moge podac nazw ćwiczeń dokładnie , ponieważ jestem zielony ;/

Zmieniony przez - CezarRozar w dniu 2012-09-22 20:58:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
http://www.kulturystyka.pl/atlas/  znajdź te ćwiczenia w atlasie i rozpisz plan jeszcze raz

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3626 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86266
Sobota:
Nogi - łydki, 4 -głowy, 2 głowy , itp . (nieznam dokładnie nazw ćwiczeń) , ale na wszystkie mięśnie nóg. (po 3 serie 12,10,8) powtorzen (nieduzymi ciężarami)

Niedziala: bieganko na bierzni ok. 45 minut + ćwiczenia na brzuch + (podnoszenie tułowia leżąc na brzuch(wzmacnia plecy)

----------
Na czerwono swietne podsumowanie wszystkiego co napisales.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Ok oto mój plan !
Mały wstęp - na siłownie mogę chodzić 3 razy w tygodni ew. 4 (4 dzien niedziela) ponieważ , jest jak jest mam szkołe , treningi , naukę.

Sobota : (nogi)
-prostowanie nóg w siadzie 3 serie (12x10x10)
-wypychanie ciężaru na suwnicy (maszyna)
-uginanie nóg w leżeniu
-przysiady wykroczne
-odwodzenie nogi w tył
-ściąganie kolan w siadzie i też to na odwrót (rozciąganie (do rozkroku)
-wspięcia na palce w staniu na 1 nodze (na jakimś podwyższeniu) bez ciężaru

Wszystkiego 3 serie po 12x10x10

Wtorek: (klatka + biceps)
-wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej
-wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej (głowa do góry)
-rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej
-rozpietki w siadzie na maszynie
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głowa do góry
-podciaganie na drążku ( mało daje rade więć 3 serie: 4x3x3)
-uginanie ramio ze sztangą stojąc podchwytem
-uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku
-uginanie ramion ze sztangielkami stoojąc ,,uchwyt młotkowy"

Wszystyko 3 serie 12x10x8 powtorzen (oprocz tych cwiczeń co napisane obok inna ilośc powtórzeń)

Czwartek : tu troche nie jestem pewien :p (barki + plecy + triceps)
-wyciskanie sztangi sprzed głowy
-wyciskanie sztangi zza głowy
-unoszenie ramionw przód ze sztangielkami
-podciąganie wzdłuż tułowia
-wyciskanie francuskie hantelka w siadzie
-wyciskanie francuskie w leżeniu sztangielkami
-odwrócone pompki (triceps) ręce na wzniesieniu (3 serie 12x12x12)
-przyciąganie linki wyciągu dolnego i górnego
-ściąganie drązka wyciągu górnego w siadzie szerokim

3 serie 12x10x8 wszystkiego !

+ oczywiście moje bieganie( 2 razy w tygodniu biegam) ok. 45 minut) , treningi taekwondo (pon.środ,czwar,piątek)

Prosze poprawic mój plan gdyby był , zły , powiedziec co jest w nim złego , co i jak , bo ja układałęm go sobie sam , jestem zielony w sobote zaczołem przygode z siłownią , wcześniej pompki itp. trenowałem sam na sucho w domu ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2819 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45257
Skoro to Twój początek przygody z siłownia, to poszukaj na forum jakiegoś konkretnego planu treningowego w opaciu o FBW trening całego ciała z rozdzieleniem na dwie wersje A i B. Wklej tutaj i zobaczymy czy dobry :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
pat34 , a takie pytanko , ten mój plan sie nie nadaje na początek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2819 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45257
Generalnie jest sporo błędów w doborze ćwiczeń. O wiele lepsze efekty będziesz miał jak zaczniesz ćwiczyć FBW na początek. Daj sobie te 2 miesiące chociaż. Szczególnie że chcesz poprawić ogólną sprawność to dużo lepsze efekty zobaczysz robiąć FBW. Porawisz ogólną siłę i kondycje. Poszperaj w dzialach treningowych i poszukaj jakiegoś FBW. Wklej tutaj a ktoś napewno dorzuci jeszcze do niego swoje 3 grosze. Unikaj na początek ćwiczeń na maszynach, najlepiej trenuj na wolnych ciężarach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Który trening przy cyklu kreatynowym?

Następny temat

Split 4x w tygodniu po fbw

WHEY premium