SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 422704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Si2uiel: zaczailem o co chodzi tylko ze pisales zeby dobierac obciazenia najmniejsze jakie mam to 5 kg, jesli robi z tym obciazeniem brzuchy to po 10 powtorzenia lapie mnie straszny bol tzn. sciska mnie maxymalnei w zoladku, co mam zrobic?

biegi chyba tez beda dobre, tylko ze nie dopisales, prawda?

zalezy mi nie na zrzuceniu szybko brzucha tylko na rozbudowie a wyrzezbie sobie go na nastepne wakacje, ale i tak musze trchoe tluszczu zrzucic i z calego ciala tez.

odpisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
W takim razie wybierz druga metode. Biegi beda bardzo dobre tylko pamietaj zeby nie przesadzac z tepem. Co do obciazenia to skoro 5 kg to za duzo, uzyj czegos 2-3 kg. Nie musi to byc zaden fachowy sprzet, pomysl: butelka wody mineralnej czy ciezka ksiazka moze znakomicie posluzyc jako obciazenie.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
biegac to biegam zawsze 50% sily po 2km przerwie 1 min. jak sie zatrzymuje czuje jakby mi sie palila skora na twarzy i rekach etc. ale np. jak dotykam brzucha to czuje zimno

z tego co wiem to ze mnie pali tzn. ze tkanka tluszczowa sie pomniejsza?

a to zimne to ze duzo tluszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Nie ! nie rozumiem co to znaczy " 50 % sily " ? Po drugie nie wazny jest dystans ktorty wykonujesz, ale jak sadze przebiegniecie 2 km nie zajmuje Ci co najmniej 30 minut wiec w ten sposob tluszczu nie spalisz. nie stosuj zasady ze jesli pali to znaczy ze tkanka tluszczowa sie pomniejsza ! Sprobuj pobiec 800 m maksymalnym tepem i wszystko bedzie Cie "palic" a tluszczu nie spalisz ani pol grama. By wysilek aerobowy przekladal sie na spalanie tluszczu spelnionych musi byc kilka warunkow. Musi on trwac minimum 30 minut (wyjatek stanowi trening na czczo lub po treningu silowym kiedy zapasy glikogenu sa mocno naruszone, wtedy czas zmniejsza sie ponizej 20 minut). Powienien byc to wysilek CIĄGLY (nie mozna raz na jakis czas robic sobie przerwy) a takze wykonywany w stalej intensywnosci. Ta intensywnosc takze nie moze byc przypadkowa. Optymalnie nalezy cwiczyc w przedziale 60-70 % HR max (maksymalnego tetna) ktore wynosi 220 - wiek. Jesli masz np. 20 lat oznacza to ze cwiczyc powiniennes tak by przez co najmiej 30 minut Twoje serce bilo 120-140 razy na minute. Taki trening przyniesie efekty w postaci utraty tkanki tluszczowej. Jesli chcesz wspomoc spalanie tluszczu podskornego okolic brzucha zaopatrz sie w pas, ktory zaklada sie podczas biegania.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam male pytanie, czy moge uzysakc dobra rzezbe cwiczac domowymi sposobami? tj. bez zadnych dodat,kowych przyrzadow?, dodam ze jezdze na rowerze codziennie 50km, z czego 50% to wjazdy i podjazdy po stokach lesnych, a drugie 50% to jazda po asfalcie?, co do miesni mam juz je wypracowane, ale nie widoczne(niestety tluszcz), co do ich sily sazde ze tez nie sa slabe, cwicze miesnie juz od jakiegos roku,choc niestety nie regularnie, np cwicze przez mieisac potem 2 tyg przerwy

Pozdrawiam
Kamil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Witam, tak, oczywiscie . To czy cwiczysz w domu czy na silowni nie ma znaczenie. Fundamentalne znaczenie ma dieta. Pozdrawiam


***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Powinno byc tak (przy prawidlowym wykonaniu), ze:
1. Brzuszki obciazaja czesci (glownie) GORNA i srodkowa.
2. Wszelkie unoszenia nog - czesci (glownie) DOLNA i srodkowa.

A u mnie przy brzuszkach "chodzi" prawie sama gora.
Pytanie (brzuszki):
Mamy opcje: wyginac sie w palak i trzymac tulow prostu (wiekszosc ruchu w stawie biodrowym).
Jak wplywaja na m. brzucha poszczegolne opcje i jak powinienem wyposrodkowac, aby cwiczenie
dzialalo tak, jak w punkcie 1. powyzej?

Pytanie (unoszenia nog):
Mamy opcje: wyginac sie w palak (caly tulow) i trzymac miednice caly czas przycisnieta do
podpory.
Jak wplywaja na m. brzucha poszczegolne opcje i jak powinienem wyposrodkowac, aby cwiczenie
dzialalo tak, jak w punkcie 2. powyzej?


Hizballah
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam czy moglbys rozpisac mi jakis konkretny trening na miesnie brzucha (bez korzystania z zadnych maszyn) i jesli mozna to z ograniczeniem do maximum treningu kardio (waze tylko 85kg przy wzrosci 190cm) moj adres [email protected] z gory wielkie dzieki!!!

ziaro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TY WIESZ CO NEI PISZ "TYLKO" BO JA MAM 1,89 I CCHIALBYM MIEC TAKĄ WAGE...
A CO DO TRENINGU BRZUCHOW...
NIE JESTEM SPECJALISTĄ ALE SAM BEZ PYTANIA INNYCH O RADY ZROBILEM SE NIEZLY BRZUCH A ROBILEM TO TAK:
CODZIENNIE WSZYSTKIE CWICZENIA PRZEZ DWA TYGODNIE, Z RANA JEDNA TABLETKA L-KARNITYNY PLUS I PRZED TRENINGIEM TEZ JEDNA
1. LEZĄC NA DYWANIE NOGI UGIĘTE W KOLANACH I UNOSILEM GLOWE I KLATE DO GORY JEDNOCZESNIE NIE UNOSZĄC ODCINKA KREGOSLUPA POD BRZUCHEM I TAK CISNE AZ NA MAXA W STRONE PASA TAK ZEBY BYLO WIDAC JAK MIESNIE BRZUCHA SIE PRĘŻĄ. TRZEBA TAK UTRZYMYWAC KILKA-KILKANASCIE SEKUND AZ DO OKROPNEGO BULU MIESNI BRZUCHA. ROBIE TYLKO JEDNA SERIE PO KILKA POWTORZEŃ(AZ NIE MOGE WYTRZYMAC Z BULU)A I WAZNE!!! ROBIE TO NA WDECHU(NIE ODDYCHAM PODCZAS CWICZENIA)I NIE POMAGAM SOBEI RĘKOMA(NIE CIĄGNE GŁOWY)
2. STAWIAM TABORET OBOK STOŁU TAK ZEBY POMIĘDZY NAJWYZSZYM PUNKTEM KRZESŁA A NAJNIZSZYN STOŁU(CHODZI O TO CO JEST POD BLATEM) BYŁA ODLEGŁOŚĆ AKURAT NA UDA(MOZNA PODKŁADAC KSIĄŻKI NA TABORET) NA STÓŁ KŁADE COŚ CIĘZKIEGO(PRZEWAZNIE KUMPEL SIADA)SIADAM DUPĄ NA TABORET W TEN SPOSÓB ZEBY MIEJSCE TUŻ NAD KOLANAMI ZNAJDOWALO SIE RAZEM Z KOLANANI POD BLATEM STOŁU, A ZEBY PAS NIE WYSTAWAL ZA KRAWĘDŻ TABORETU(DOKLADNIE TAM GDZIE KONCZY SIE TABORET TAM MAM PAS. I WYKONUJE TAKIE JAKBY SKŁONY W TEN SPOSOB ZE ODCHYLAM SIE DO TYLU I GŁOWĄ STARAM SIE DOTKNĄĆ ZIEMI(POCZĄTKUJĄCYM NIE POLECAM BO MOZNA SE KREGOSLUP USZKODZIC)I WRACAM DO POZYCJI SIEDZĄCEJ(RĘCE ZA GŁOWĄ CAŁY CZAS). CZASEM KŁADE SOBIE COS NA KLATE ZEBY BYŁO CIĘŻEJ. WYKONUJE 3 SERIE PO MAXYMALNĄ ILOŚĆ POWTÓRZEŃ A PRZERWY: AZ CZUJE ZE DAM RADE NASTĘPNĄ SERIE
3. PROSTE- ZAWIESZM SIE NA DRĄZKU NA PROSTYCH RĘKACH PODKURCZAM NOGI W KOLANACH I TAK PODKURCZONE DOCISKAM W TEN SPOSOB ZEBY KOLANA ZNALAZŁY SIE JAK NAJBLIZEJ KLATY 3 SERIE PO 8POWTORZEŃ

PRZEPRASZAM ZA BŁENDY ALE CZĘSTO SIEDZE NA CZATACH I NIE JESTEM PRZYZWYCZAJONY DO PISANIA POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ(ZALEZY MI NA SZYBKOŚCI)

SI2UIEL, MICHAIL I INNI ZNAWCY TEMATU JESLI MOGLIBYSCIE TO COŚ TU POPRAWCIE. I PROSZE O TO MIMO IZ SPODZIEWAM SIE NIEZŁEJ FALI KRYTYKI, NO ALE JA NA SWOJE MIĘSNIE BRZUCHA NIE NARZEKAM(WPRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH PARTII...)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH PAKEROW I NIE TYLKO

MANIJAQ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Po to forum dyskusyjne by kazdy mogl podzielc sie swoimi osiagnieciami. Co do Twojego planu to przeniosłbym cwiczenie nr 3 na poczatek no i zrezynował z obciązenia w pkt.2 bo obciazysz za bardzo dół kręgosłupa. Nie jestem taze zwolennikiem L-karnityny ale to nie ten dział. Zycze dalszych sukcesów i pozdrawiam

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Wybuchowy triceps-nowe ćwiczenie!!!

WHEY premium