SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG: Od mięczaka do cwaniaka - kwartał z Trec''iem by Bzyk - Podsumowanie str.84!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Bzyku Adzik ma rację, też widzę większą pracę trica niż klaty, z tym że problem tkwi jeszcze gdzie indziej, za mocno wychodzisz w górę!
Rób tylko 3/4 ruchu w górę,po czym od razu zacznij schodzić w dół mocno rozciągając klatkę.To jest właśnie różnica przy poręczach, na triceps wychodzisz w górę maksymalnie i dynamicznie,trzymając tułów prosto i nie schodzisz za bardzo w dół.Na klatkę wykonujesz pompki lekko pochylony do przodu,robię identycznie jak Ty, tzn. z pasem i talerzami i da radę się mocniej pochylić, być może będziesz musiał zejść z ciężarem,spróbuj następnym razem.

Co do wyciskanie sztangielkami, to nie łączymy sztangielek razem w końcowej fazie wyciskania, to pozwala nam lepiej napiąć klatkę i kontrolować ruch.
Jeśli oglądasz dużo filmów z treningów pro, to pewnie zauważyłeś też,że nie prostują łokci podczas wyciskania i wykonują 2/3 ruchu.
Takie prostowanie łokci,pozbawia nas lepszego napięcia w klatce piersiowej, ponieważ nacisk przechodzi w większym stopniu na triceps i przednie aktony mięśni naramiennych.Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawę a taki sposób wyciskania na prawdę daje świetne efekty, spróbuj Bzyku a na pewno nie pożałujesz.Przygotuj się jednak prawdopodobnie na mniejsze ciężary, gdyż jest to o wiele cięższa wersja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No i jednak

Ja proponuje spróbować zrobić takie jakby "krzeselko".
Robisz "koci grzbiet", broda na klatke, i nogami tak jakbys chcial usiac na krzeselku

edit:










Prosze

Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2009-11-02 22:24:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Szczerze, to w tych filmach nie widać, żeby jakoś znaczniej byli "zgarbieni ode mnie". Najlepiej będzie jak pójdę w któryś wolny dzień i poćwiczę bez obciążenia samo ułożenie ciała .

Co do samego ułożenia ciała i wysokości wychodzenia w górę, to jest tak, że jak wykonuje ćwiczenie to wydaje mi się, że jest ok, a potem jak patrzę na film, to jednak jest inaczej niż mi się wydawało...
Ale chyba wystarczająco w dół schodzę?

Przy wyciskaniu sztangielek kiedyś próbowałem 2/3 ruchu i standardowe ciężary jakie używałem przy pełnym wyciskaniu mnie faktycznie miażdżyły. Na następnym treningu na pewno nie będę prostował łokci i postaram się wyciskać niżej.

Może ten lifting techniki przy klatce piersiowej zaowocuje zadowalającymi przyrostami .

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Do schodzenia w dół nie mam zastrzeżeń,to jest bardzo indywidualna kwestia,musisz po prostu poczuć dobre rozciągnięcie klaty i tyle.Z tym ułożeniem ala "krzesełko" próbowałem osobiście i średnio mi to odpowiada.Popracuj nad ułożeniem ciała i będzie ok.
Te 2/3 ruchu wyciskającego świetnie sprawdza się przy sztandze ale ze sztangielkami też często je wykonuje.Dzięki tym zmianom z pewnością zwiększysz swoją intensywność treningu co może tylko wyjść Tobie na korzyść.Identyczną zasadę zacząłem stosować podczas treningu nóg a zwłaszcza w trakcie wykonywania przysiadów, powiem jedno nogi po takich siadach są zmasakrowane.

Ronnie był tego inspiracją


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ooo zmasakrowane będą, ale aspektu siłowego w tym już nie będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
A tutaj masz jeszcze wyciskania, które sam wykonuję już od dłuższego czasu właśnie w ten sposób.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Hmmm sprawa do przemyślenia. Zobaczę za tydzień jak będę czuł te krótkie wyciskanie sztangielkami.

Jeszcze co do dipsów, to o coś takiego mniej więcej Dawid chodzi?



Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Trochę kiepskie ujęcie i słabo widać ułożenie ciała, ale o coś takiego właśnie chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115956
starość nie radość
myślałem, że wczoraj się wpisałem

fajny filmik z rozciągania

co do dipsów
ja nie widzę problemu

dobrze je robisz
jedynie nie prostuj rąk do końca i tyle

siłą rzeczy zawsze trice będą tutaj przejmowały ogrom pracy więc nie ma co rozkminiać jak zrobić żeby zmienić to o 1-2%...

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
"siłą rzeczy zawsze trice będą tutaj przejmowały ogrom pracy więc nie ma co rozkminiać jak zrobić żeby zmienić to o 1-2%... "

ale jeżeli chodzi o to, zeby to było ćwiczenie priorytetowe w planie to średnio, żeby na początku treningu bardziej wymęczyć trice
Wted yw dupe dostanie klata - bo nie bedzie odpowiednio przecwiczona, przez słabe trice wymeczone juz na poczatku.

Nikt nie mowi tego złośliwie To są konstruktywne uwagi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szkoła a Mass xxl

Następny temat

BLOG: Nadszedł czas, żeby zacząć jakoś WYGLĄDAĆ- Adzik&Trec-PODS.STR.102 i 107

WHEY premium