SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zmodyfikowana dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2217


śniadanie - jogurt naturalny, platki owsiane, siemie lniane, odrobina rodzynek, orzechy wloskie, odrobina skruszonego sera białego i żółtego
(śniadanie to ostry mix energetyczny ;])

szkoła - chleb razowy, szynka ,masło, jabłko i banan

obiad - piers z kurczaka, makaron / ryż / kasza gryczana, warzywa zalane obficie oliwą z oliwek (zastanawiam się co do warzyw)

po trainie - carbo

posiłek po treningu - piers z kurczaka z bialym ryzem

kolacja - twaróg / jajo / ryba



jeżeli produkty są odzielone / tzn, że raz to a raz tamto na zmianke ;]

cel fotka na górze uhm przy okazji wie ktoś co zrobić aby fotka była pod napisami?


Zmieniony przez - Aroman w dniu 2007-06-21 15:59:04

Zmieniony przez - Aroman w dniu 2007-06-21 16:00:59

Zmieniony przez - Aroman w dniu 2007-06-21 16:02:41

Elo bombelo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62142
Do wszystkich posiłków warzywa i/lub owoce.Ryż biały zastąp ryżem brązowym.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Założenia ogólnie OK.
Dodaj jeszcze tłuszcze do posiłkow, nie tylko do przedtreningowego. Praktycznie w każdym oprócz posiłku potreningowego

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
śniadanie - jogurt naturalny, platki owsiane, siemie lniane, odrobina rodzynek, orzechy wloskie, odrobina skruszonego sera białego i żółtego
(śniadanie to ostry mix energetyczny ;]) DAJ TEGO TWAROGU WIECEJ NZI SERA ZOLTEGO,AZ ZOLTYM NIE PRZESADZAJ. TWAROGU MIN.50GR.

szkoła - chleb razowy, szynka ,masło, jabłko i banan
BRAK ZDROWEGO TLUSZCU
BRAK PELNOWARTOSCIOWEGO BIALKA!

obiad - piers z kurczaka, makaron / ryż / kasza gryczana, warzywa zalane obficie oliwą z oliwek (zastanawiam się co do warzyw) WYWAL OLIWE I WYWAL WARZYWA
ZOSTAW SAM RYZ BRAZOWY/PARABOLICZNY+PIERSI KURAKA

po trainie - carbo

posiłek po treningu - piers z kurczaka z bialym ryzem

kolacja - twaróg / jajo / ryba



jeżeli produkty są odzielone / tzn, że raz to a raz tamto na zmianke ;]

OGOLNIE TO JEST TYLKO ZARYS. BO NIE WIDZE TU ZADNYM OBLICZEN......OBLICZ ZAPOTZREBWOANIE ROKLAD BTW I WTEDY WKLEJ DIETE Z DOKLADNYMI WYLICZENIAMI, POD BILLANS DZIENNY UKLADASZ DIETE I JEGO SIE 3MASZ BO ON JEST NASZYM WYZNAZCNIKIEM

ZDR.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62142
Wytłumacz mi,tylko racjonalnie Twoją awersje do warzyw.Także stwierdzenie,o posiłku w szkole,brak białka,tłuszczów.Przecież nie jesteśmy zawodowcami.Opamiętaj się póki nie jest za późno.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1187 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21154
Co do tego posilku w szkole - nie wiadomo ile autor diety laduje szynki do kanapek. Jezeli 100+ g to juz troche tego bialka jest, ale jezeli cienki plasterek to faktycznie ciezko o bialko w tym posilku.

Co do warzyw - zapewne chodzi o blonnik, ktory uposledza wchlanialnosc bialka. Szczerze powiem, ze w ogole nie stosuje sie do tej reguly, poniewaz nie wyobrazam sobie obiadu bez surowki lub conajmniej pomidorka Wiecej do poczytania tu: https://www.sfd.pl/błonnik,_a_wchłanialnośc_białka-t127396.html

Góra, napisz czy o to Ci chodzilo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Co do wrzyw to zapomnialem anpiac o ich braku..Vo do warzyw to jak najwiecej ich w ciagu dnia! do kazdego posilku po za okolotreningowymi!jest to barzdo istotny element, o ktorym nie mzona zapominac

CO do warzyw przed i po treningu>>>>>>>>>>https://www.sfd.pl/przed_treningiem-t338700.html Tutaj dalem wyjasnienie, ktore Domer zatwierdzil

Co do posilku w skzole to jak kazdy inny...Kazdy posilek(p[o za okolotreningowymi) powinien zawierac warzywa, zrodlo pelnowartosciowego bialka i zrodlo zdrowego tluszcu, wiecej Ci nie bede w tym kierunku nic mowil, towja sprawa jak zrobisz ja CI tlyko radze jak zrobic aby bylo dobrze

Oblicz zapotzrebowanie i wstaw porzdana diete


Pozdrawiam.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2217
jeżeli chodzi o obliczenia to kiedyś wyliczałem wszystko, ale doszedłem do wniosku, że te obliczenia są hu*a warte, bo ja wiem kiedy mój organizm jest zdolny do ćwiczeń i wiem czego potrzebuje więcej lub mniej i radze innym słuchajcie swego organizmu a nie wyliczacie sobie wartości kaloryczne danych produktów btw jeżeli ktoś nie wie co to kalorie to moge napisać; otóż jest to ciepło które jest wytwarzane w organizmie by skonsumować dany produkt, a dane statystyczne podawane na zapotrzebowanie kalori mogą różnić się nawet o 100% w zależności od organizmu tak więc nie widze sensu w wyliczaniu tego wszystkiego, wracając do tematu - to warzywa jem, ale jem je od tak sobie na przekąski dlatego tutaj nie pisałem tego, nie byłem pewien co to warzyw przed treningiem, ale tak jak ktoś tu wcześniej napisał nie wyobrażam sobie obiadku bez warzyw ;/ co do ryżu to Ryż biały najlepszy będzie w okresie budowy masy oraz po treningu. Jak wiadomo na masie je się bardzo dużo węglowodanów - własciwie na granicy możliwości przyswajania - dlatego trzeba wybrać takie źródło, które trawi się w miarę szybko (lecz nie zbyt szybko). Te warunki spełnia właśnie ryż biały, idealnie nadając się również na posiłek jakiś czas po treningu.

Ryż brązowy ma tyle błonnika że właściwie bliżej mu do kaszy niz do tradycyjnego, białego ryżu. Trawi się on tak powoli, że nie ma sensu jeść go budując masę, nie zdązymy strawić wymaganej ilości węglowodanów w ciągu dnia. Inaczej sprawa ma się przy odchudzaniu: spożyta niewielka ilość ryzu brazowego zapewni długotrwały i równomierny dopływ glukozy - a o to właśnie chodzi. (słowa Atomica) aha i posiłek w szkole teraz mam wakacje to będe mógł szamać na 2 śniadanie porzywne białeczko jak np twaróg czy coś w tym stylu, ale w szkole nie będe przecież twarogu jadł ;d;d tak więc jak do tej pory to chleb razowy z szynką dawał rade, ofkoz szynki nawalone na taką grubość jak chleb ;] ok to chyba wszystko, jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś cenne rady to jest otwarty.

Zmieniony przez - Aroman w dniu 2007-06-22 10:15:46

Zmieniony przez - Aroman w dniu 2007-06-22 10:28:55

Elo bombelo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rybki

Następny temat

Twaróg własnej roboty %-)

WHEY premium