SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyciskanie sztangi siedzac i stojać =wyniki!!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1127
cze mam pytanie ile wyciskacie sztangą siedzac z oparciem a ile stojac . mówi sie ze wyciskanie stojac powinno dawać lepsze rezultaty niż siedza . Ja natomiast zauważyłem ze wiecej potrafie wycisnać na barki jak siedze niz stoj
wyciskanie siedząc 45 kg -10 razy
wyciskanie stojac 40 kg -10 razy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1580
mnie sie zdaje ze wiecej wycisne siedzac nie nawidze wyciskania stajac !
kurde sprawdze sie ale teraz na serie smigam sztanga zza kark od 45-60kg tam samo na w wyciskaniu do klatki !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1300 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16151
to ciekawe bo w staniu bardziej ciałem można pomagać.

Zmieniony przez - VOLT7 w dniu 2006-02-25 19:59:52

W gruncie rzeczy jestem fajny ale w morde też potrafie dać
Fight Division Grudziądz Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 51 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 490
Jak wyciskasz na stojąco to bardziej ciągnie po kręgosłupie :D:D Mi sie łatwiej wyciska siedząc...to może dlatego jak siedzisz to cisniesz wiecej, ale pewny nie jestem, pozdro :)

We fight 'til no one can fight us
We live and no one can stop us
-|||||-----------------|||||-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Więcej wyciśniesz siedząc

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Więcej wyciśniesz siedząc, mi się udało dzisiaj 50kg - 8 razy. Jednak na stojąco możesz oszukać (kucnąć lekko i wybić się z nóg, dzięki temu uzyskasz lepszy rezultat).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2803 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12744
wyciskanie siedząc jest lepsze, ponieważ nie obciążamy nadmiernie naszego kręgosłupa, który musimy oszczedzać. Stojąc natomiast dajemy mu ładnie po garach. Podstawa oczywiscie przy taki cwiczeniu to dobre rozgrzanie kręgosłupa. Mozna wyciskać siedząc dodatkowo jeszcze opierając się, ja stosuje wyciskanie bez oparcia. Gdy mamy za sobą oparcie mozemy zaprzeć sie nogami podłogi, wtedy mamy d oczynienia z małym oszukaniem.

wszystko pieknie ładnie, ale pamietajmy o kręgosłupie!!!

~ ex fatiga ~

~ masz pytanie? [email protected] ~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
TyreX zgoda pamiętajmy o kręgosłupie, bo w końcu jest tylko jeden
Ale, co do tego, że wyciskanie siedząc mniej obciąża kręgosłup to bym się nie zgodził, fakt możemy użyć większego ciężaru siedząc, możemy skupić się i płynnie wykonywać ruchy opuszczania i podnoszenia ciężaru, zdecydowanie lepiej niż stojąc się wyciska. Wyciskanie siedząc bardziej obciąża oś kręgosłupa, gdyż podczas stania cięzar cząstkowo rozkłada się równomiernie na kręgosłup oraz nogi, a gdy siedzisz obciązenie spoczywa na całej osi naszego kręgosłupa. Wiem, że stojąc jest naprawdę ciężko ćwiczyć, w porównianiu z ćwiczeniem w pozycji siedzącej.
Pozdr.

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2803 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12744
zatem j/w kolega napisał, dokładajmy pas do ćwiczeń. W sumie racja, obciążenie idzie po całej osi kręgosłupa, a stojąc współpracujemy jeszcze z nogami. czyli ten ciężar rozchodzi się do dołu.

także do ćwiczeń panowie PAS!!!!!!

~ ex fatiga ~

~ masz pytanie? [email protected] ~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Jak najbardziej w ćwiczeniach ciężkich pas wskazany. Pamiętajmy ostrożności nigdy nie za wiele, najważniejsza technika, drugorzędną rolę odgrywa - ciężar, który zakładamy na sztangę
Pozdro

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
zależy od techniki- jak z podrzutem to stojąc więcej
Jeśli odejdziemy od treningu masowego.

joł.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 416 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2743
oczywiste to jest, że lepiej jest stojąc, bo można sobie pomagać całym ciałem, a głównie nogami, więc nie ma o czym gadać........

..........Płacz na treningu, śmiej się podczas walki..........

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmniejszanie obciazenia

Następny temat

plan ??!!

WHEY premium