SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening ze strony 100pompek.pl

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1101
Witam, cwicze wedlug treningu ze strony www.100pompek.pl i mam pewne watpliwosci gdyz wykonawszy maksymalna ilosc pompek kwalifikuje sie do cyklu 26-30 badz 31-35 juz nie pamietam, ale wydolnosc mam taka ze moge sobie pozwolic conajwyzej na cykl 11-20. Na stronie jest napisane ze niektorym sluza dluzsze przerwy miedzy seriami chyba no i u kieruje pytanie do was ile minut taka przerwa mogla by miec najwiecej bo w planie jest 5 serii wiec nie wiem jak to dopasowac na ile moge sobie pozwolic zeby nie spieprzyc cwiczenia no i jeszcze jedna sprawa. Po kazdym cyklu niby powinno sie zrobic 2 dni przerwy test na maksymalna ilosc pompek i po 2 kolejnych dniach przerwy rozpaczac odpowiedni do ilosci wykonanych w tescie pompek cykl, tyle ze ja juz wiem ze nie poradze sobie w takim cyklu ktory mi niby pasuje i ten test jest mi jakby nie potrzebny wiec kolejne pytanie do was czy moge sobie np. zrobic po cyklu 3 dni przerwy i zaczac po prostu kolejny czy to juz jakby psuje caly genialny "trening" na 100 pompek i nie powinenem nic mieszac?;p z gory dzieki

Umysł koncepcjonalny sam w sobie stanowi manifestację ignorancji.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270732
Po 2. Przykład boksera barowego podałem tylko i wyłącznie opierając się na własnych spostrzeżeniach. Za każdym razem staram się uderzać tak samo.

Siła wyrabiana ćwiczeniami statycznymi nie ma przełożenia na siłę uderzenia jaką cechują się bokserzy. Statyka a dynamika to zupełnie co innego.

Po 3. Mnie śmieszy jak ktoś mówi, że go śmieszy zauważenie poprawy sylwetki po 2 tygodniach. Już po 3 dniach intensywnego treningu można zauważyć, że mięśnie stały się bardziej napięte, nie są jak sflaczałe balony, a sylwetka jest bardziej wyprostowana. Ja nie mówię tu o sylwetce a'la Brad Pitt w Fight Club, a o niewielkiej acz zauważalnej poprawie.


po trzech dniach masz po prostu "pompę". To nie jest żadna zmiana sylwetki a krótkotrwaly efekt zwiazany z lepszym dokrwieniem mięśni.

Nie zajadę się po kolejnych 2 tygodniach, jeżeli podejdę do wszystkiego z umiarem i zgodnie z instrukcjami planu- nie dajesz rady odpocznij, lub cofnij się o krok, żeby potem skoczyć o 2 do przodu


stagnacja przychodzi zawsze jeśli mięśnie przyzwyczajają się do danych impulsów i jest to nierzależne od tego czy trenujesz intensywnie czy nie.

Link z argumentami jest nieco z dupy. Przecież każde dziecko wie że wykonując trening wytrzymałościowy (jak 100 pompek) nie zbudujesz masy, jednak jadąc masówkę nie zwiększysz wytrzymałości. Albo rybki, albo akwarium. Jeżeli nie chcesz wyglądać jak Shwarzeneger w latach '70, a po prostu mieć smukłą wysportowaną sylwetkę to ja nie widzę przeszkód.

Ładną smnukła czyli jaką?
poza tym wcześniej pisałeś ze tego typu plany rozwijają siłę i wytrzymałosć...jaką siłę? jaką dynamikę? skoro to ćwiczenie w ogóle nie odpowiedzialne za dynamikę...

Po 5. Skoro pompki w dużej ilości są takie beee, to powiedzcie mi czemu są podstawą treningów w sztukach walki, wojsku, zaprawy w straży poż itp?


nie są podstawą tylko urozmaiceniem. Pompki w różnych kombinacjach(np z przysiadem czy wyskokiem) są stosowane w SW,ale same w sobie nie stanowią żadnej podstawy.

Po 6. Robiąc pompki również można budować masę zwiększając unoszony ciężar np. kładąc coś (lub kogoś) na plecy.

a ktoś pisał że nie? dyskusja jest o sensowności planów typu 100pompek...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
A co chcesz osiągnąć tym programem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1101
poprawe formy, chce robic jak najwiecej pompek

Umysł koncepcjonalny sam w sobie stanowi manifestację ignorancji.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Tassassin
czy to juz jakby psuje caly genialny "trening" na 100 pompek


Treningu tego nie zepsujesz, bo już jest zepsuty

Tassassin
czy moge sobie np. zrobic po cyklu 3 dni przerwy i zaczac po prostu kolejny


Moim zdaniem jak najbardziej możesz. Jak czujesz się przemęczony to odpocznij, ile Ci potrzeba - to kwestia indywidualna.

Ogólnie, jak już może poczytałeś na tym forum, nikt Ci tego planu nie poleci

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Morcego93 w dniu 2012-01-25 11:20:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1101
moj kumpel go robi i jest bardzo zadowlony bo robi znacznie wiecej pompek teraz xd a nie wiedzialem ze nie cieszy sie tutaj popularnoscia ten plan zaraz poszukam dlaczego

Umysł koncepcjonalny sam w sobie stanowi manifestację ignorancji.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
No jeśli twoim celem jest jedynie zwiększenie ilości pompek - to jakoś się nada. Jeśli chcesz zbudować ładną sylwętkę, zwiększyć sprawność, czy masę to jest po prostu słaby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Spytaj się kolegi, czy doszedł do rzekomych 100 pompek w 6-10 tygodni, jak piszą autorzy tego zacnego programu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1101
no wiadomo ze to jest przesadzone ale ja np. nie mam sprzetu w gomu i nie moge robic prawie innych cwiczen na klatke niz pompki bo musze same statyczne, wlasnie czytam jakis temat o tym treingu w sumie jesli wasze opinie sa takie jakie sa to raczej zmienie trening

Umysł koncepcjonalny sam w sobie stanowi manifestację ignorancji.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Ja też prawie nie mam sprzętu, podobnie jak wielu innych tutaj obecnych, ale dajemy radę.

https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html

Poszukaj, poczytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
Tassassin
no wiadomo ze to jest przesadzone ale ja np. nie mam sprzetu w gomu i nie moge robic prawie innych cwiczen na klatke niz pompki bo musze same statyczne, wlasnie czytam jakis temat o tym treingu w sumie jesli wasze opinie sa takie jakie sa to raczej zmienie trening


ahahaha bardzo śmieszne , pompki na trzech krzesłach , dipsy , podciąganie na drążku bokiem i ręka na ręke czy podobnie , pompki tyłem ,
rozpiętki nawet da się , i wiele innych i wszystkie podałem takie gdzie klatka dobrze wchodzi . jak chcesz być sprawniejszy fizycznie to ten trening moim zdaniem odpada .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
O metodzie Lafay czytałeś/słyszałeś?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mięśnie międzyżebrowe

Następny temat

Trening na masę według planu Mawashi-ego,a SKOLIOZA+Pytania dot. treningu!

WHEY premium